Країни ЄС дійшли згоди про паспорти вакцинації проти COVID-19
Категорія
Світ
Дата публікації

Країни ЄС дійшли згоди про паспорти вакцинації проти COVID-19

Країни ЄС дійшли згоди про паспорти вакцинації проти COVID-19
Джерело:  online.ua

Представники країн-учасниць Євросоюзу погодили спільну настанову про розробку довідок щодо вакцинації проти коронавірусу. Таким чином вони узгодили єдиний формат цих документів для всіх держав блоку. Про це повідомляє ONLINE.UA з посиланням на сайт Єврокомісії.

За оприлюдненими даними, усі держави відповідно рішенню визнаватимуть довідки, видані в сусідів.

“Відповідно до рішень Європейської Ради від 10-11 грудня, а також від 21 січня 2021 року, країни-члени ЄС, за підтримки Європейської комісії, ухвалили настанову щодо доказу вакцинації з медичною метою. Ця настанова має на меті підтримати взаємосумісність сертифікатів вакцинації, що означає відпрацювання універсального змісту таких сертифікатів та визначення мінімально необхідного обсягу інформації, яку мають містити такі документи”, - говориться у заяві.

Настанова водночас торкається теми захисту документів від фальсифікації та збереження автентичності. Передбачається, вони всі будуть доступні в електронній мережі eHealth Network. Паралельне використання паперових та цифрових варіацій надасть гнучкості.

“Я вітаю ухвалення цієї настанови з доказу вакцинації з медичною метою. Нам потрібен спільний підхід до сертифікатів вакцинації, і я сподіваюся на продовження співпраці з ВООЗ для відпрацювання цього питання на глобальному рівні. Взаємосумісність сертифікатів вакцинації буде важливим інструментом для громадян під час пандемії, але залишатиметься важливою також після її подолання”, - цитує пресслужба ЄС Стеллу Кіріакідес, єврокомісарку з питань охорони здоров’я та безпеки.

Остаточний варіант настанови про сертифікати для вакцинованих людей поки що знаходиться у стані розробки. Вона у перспективі може стати в пригоді не тільки для препаратів, пов’язаних з COVID-19.

Як повідомляв ONLINE.UA, у Міністерстві охорони здоров’я передбачують, що первинна хвиля вакцинування проти коронавірусу COVID-19 не передбачається для людей, які вже мають імунітет. Головний санітарний лікар Віктор Ляшко наголосив, така категорія громадян України не потребує оперативного щеплення.

Категорія
Україна
Дата публікації

Ракетна атака РФ по Кривому Рогу — кількість загиблих зросла

Сергій Лисак / Дніпропетровська ОВА
Кривий Ріг

Кількість загиблих унаслідок балістичного удару Росії по Кривому розі зросла до 16, серед них - шестеро дітей, постраждали понад 40 людей.

Головні тези:

  • Унаслідок ракетної атаки РФ по Кривому Рогу загинуло 16 осіб, серед них шестеро дітей.
  • Понад 40 людей отримали поранення в результаті балістичного удару.
  • Російська ракета Іскандер була використана для цієї атаки з метою завдання максимальної шкоди жителям та інфраструктурі міста.

Росія вбила у Кривому Розі 16 людей

Про це повідомив голова Дніпропетровської ОВА Сергій Лисак.

16 загублених життів. 6 з них — діти.

Сергій Лисак

Сергій Лисак

Голова Дніпропетровської ОВА

Наймолодшому постраждалому через атаку РФ по Кривому Рогу — 3 місяці.

У хлопця різані рани. Йому надали допомогу. Оговтуватися від пережитого буде вдома.

Зараз лікарі борються за кожне життя. Чимало постраждалих в операційних. Попередньо, у медзакладах понад 30 людей.

Загиблі у Кривому Розі

Також російським ударом потрощені зо два десятки багатоповерхівок, понад тридцять автівок, заклади освіти та громадського харчування.

Керівник Центру протидії дезінформації Андрій Коваленко повідомив, що попередньо є інформація, якою ракетою ворог ударив по Кривому Рогу.

Касетна балістична ракета росіян, попередньо Іскандер. Це свідомий удар для того, щоб вбити велику кількість людей.

Категорія
Політика
Дата публікації

Як у Росії. Влада Словаччини намагається ухвалити закон про "іноагентів"

Фіцо
Джерело:  Politico

Уряд Словаччини намагається проштовхнути через парламент поправки до законодавства, які за своїм змістом фактично дорівнюють російському закону про "іноземних агентів" та його грузинському аналогу.

Головні тези:

  • Уряд Словаччини хоче ухвалити закон про іноагентів, схожий на російський, що викликає масові протести серед громадян.
  • Проект закону розглядається у другому читанні в парламенті, а європейські органи висловлюють своє обурення цими законодавчими змінами.

У Фіцо хочуть ухвалити свій закон про”іноагентів”

Тисячі словаків вийшли на марш проти цих законодавчих змін. Вуличні акції протесту відбулися у Братиславі, Кошице та інших містах.

Прем’єр-міністр Словаччини Роберт Фіцо вже давно намагається підкорити неурядові організації та незалежні ЗМІ. Ще у 2023 році він пообіцяв запровадити закон, який би визначав їх як іноземних агентів, якщо вони отримують фінансування з-за кордону.

Станом на сьогодні відповідна поправка до закону перебуває у другому читанні в парламенті. Голосування за неї має відбутися наступного тижня.

Нещодавно Європейська комісія попередила уряд Словаччини про неприпустимість ухвалення закону і про неминучість заходів Брюсселя у відповідь. Численні неурядові та правозахисні організації, включно з Amnesty International, теж засудили законопроєкт.

Люсія Стасселова з ініціативи "Мир Україні", яка організовує протести по всій країні, назвала закон "інструментом системного демонтажу громадянського суспільства".

Цей закон скопійований з Росії, де подібне законодавство використовується для знищення незалежних організацій, ув'язнення опозиційних діячів, примусу до мовчання ЗМІ та репресій. Ми не дозволимо Словаччині піти цим шляхом.

Сам прем’єр Фіцо сказав, що поважає право людей на протест, але заперечив, що він копіює російський досвід придушення інакомислення.

Проєкт закону про неурядові організації не має нічого спільного з російським, американським чи ізраїльським законодавством. У них (опозиційно налаштованих громадян – ред.) закінчилося, проти чого протестувати, тож тепер вони просто вигадують ще одну брехню.

Роберт Фіцо

Роберт Фіцо

Прем’єр-міністр Словаччини

Як зазначає Politico, Угорщина ухвалила подібний закон у 2017 році, але була змушена його скасувати у 2023 році після того, як Суд Європейського Союзу визнав його незаконним.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?