Один із лауреатів Нобелівської премії з фізики, угорський учений Ференц Краус, заявив, що передасть грошову суму, яка йде разом із нагородою, на допомогу українцям.
Лауреат Нобелівської премії з фізики вирішив передати її на допомогу українцям
Краус розділить Нобелівську премію разом із двома іншими вченими: П'єром Августині та Анною Л'ює. Розмір грошової винагороди становить 11 мільйонів шведських крон або 330 тисяч доларів США, Краус отримає третину цієї суми.
У невеликому інтерв'ю, яке вчений дав після того, як дізнався про нагороду, він зізнався, що це стало несподіванкою для нього. Він також подякував двом своїм колегам, які розділили з ним нагороду.
Краус також заявив, що передасть отримані гроші організації "Наука для людей", яка була створена 1,5 роки тому для допомоги людям, які постраждали від повномасштабного вторгнення Росії в Україну.
Метою організації є підтримка проєктів місцевих громад на території України. Одним із перших проєктів, реалізованих організацією, стала допомога 30 дітям, які втратили свої будинки на сході нашої країни та переїхали на захід України. Понад 300 учнів школи отримали цифрові навчальні посібники.
Nobel prize winner donates prize money to #Ukraine
— Krus & Stern (@krus_stern) October 3, 2023
This year's #NobelPrize in Physics winner, @MPI_Quantum Director Krausz, has announced to @Dlf_Forschung that he will donate the prize money to #Science4People. The association renovates e.g. schools in Ukraine.#StandWithUkraine pic.twitter.com/7TBPqmJCHN
Хто отримав Нобелівську премію з фізики
Шведська королівська академія наук вирішила присудити Нобелівську премію з фізики 2023 року таким науковцям:
П'єр Агостіні (Університет штату Огайо, Колумбус, США)
Ференц Краус (Інститут квантової оптики Макса Планка, Німеччина)
Анн Лʼює (Університет Лунда, Швеція)
У пресрелізі заначено, що премію вручено «за експериментальні методи, які генерують аттосекундні імпульси світла для дослідження динаміки електронів у речовині».
П’єр Агостіні, Ференц Краус і Анна Л’ює продемонстрували спосіб створення надзвичайно коротких імпульсів світла, які можна використовувати для вимірювання швидких процесів, у яких електрони рухаються або змінюють енергію.
Більше по темі
- Категорія
- Політика
- Дата публікації
- Додати до обраного
- Категорія
- Наука та медицина
- Дата публікації
- Додати до обраного
- Категорія
- Наука та медицина
- Дата публікації
- Додати до обраного