Медики назвали основні причини безпідставної втоми зранку
Категорія
Наука та медицина
Дата публікації

Медики назвали основні причини безпідставної втоми зранку

Медики назвали основні причини безпідставної втоми зранку
Джерело:  online.ua

Деякі люди відчувають погіршення працездатності та млявість одразу після того, як прокинулись. Цей стан може тривати 15-60 хвилин, деколи й до кількох годин. Професор медицини назвав 8 причин ранкової втоми.

Джерело: CNN

Медики назвали основні причини безпідставної втоми зранку

Доктор Радж Дасгупта, професор медицини Університету Південної Каліфорнії назвав 8 причин, чому люди прокидаються втомленими.

1. Втома

Національна фундація сну стверджує, що здорові дорослі потребують від семи до дев’яти годин сну щоночі, тому вам може знадобитися понад вісім годин сну, щоб відчути заряд енергії. Ви можете спробувати лягати спати на годину раніше або прокидатися на годину пізніше, ніж зазвичай і перевірити чи це має значення.

2. Малорухливий спосіб життя

Якщо ви ведете малорухливий спосіб життя, ваше тіло може звикнути до того, що вам доведеться витрачати низький рівень енергії, тож ви можете відчувати себе більш втомленим ніж слід, намагаючись виконувати основні щоденні дії.

Всесвітня організація охорони здоров’я рекомендує дорослим приділяти щотижня щонайменше 150 хвилин фізичної активності середнього та високого рівня.

3. Тривога або депресія

Тривога або депресія можуть бути енергетично виснажливими. Ці умови також можуть негативно вплинути на час, необхідний для засинання, а також на те, скільки разів ви прокидаєтесь протягом ночі.

4. Непостійний сон

Іноді розклад сну в будні дні та у вихідні може відрізнятись. Графіки також можуть коливатися для людей, які працюють позмінно. Ці зміни погано впливають на якість сну.

5. Зневоднення

Понад 50% вашого тіла складається з води, яка необхідна для багатьох функцій організму. Зневоднення пов’язують зі зниженням пильності, підвищеною сонливістю та втомою.

6. Поганий розпорядок сну

Гарна гігієна сну передбачає, що вночі ваша спальня повинна бути темною, тихою та холодною. Уникайте споживання напоїв з кофеїном менш ніж за шість годин до сну та обмежте споживання алкоголю та важкої або гострої їжі принаймні за дві години до сну.

7. Проблеми партнера по сну

Людина (або домашня тварина), з якою ви ділите ліжко, сильно впливає на ваш сон, — сказав доктор.

Можливо, у вашого партнера по ліжку розлад сну, він хропе або крутиться. Домашні тварини також можуть порушити ваш сон, оскільки вони не мають такого ж режиму, як люди.

8. Порушення сну

Після того, як ви прокинулися, ви більше не перебуваєте в стані глибокого сну, і ви зазвичай не відразу занурюєтеся в найглибший сон. Якщо вивести людей із цього глибокого сну, розбудивши їх, це, як правило, призведе до скорочення часу, проведеного в найглибшій стадії сну, — сказав Барнс.

Ідеальний спосіб відстежити якість і кількість сну — особливо якщо ви думаєте, що у вас можуть діагностувати розлади сну — це пройти полісомнографію в клініці сну.

Програми та електронні пристрої, які можна носити, наприклад годинники чи кільця, які вимірюють сон, не такі точні, як клінічні тести, але все одно надають достатньо інформації.

Читайте також:

Категорія
Україна
Дата публікації

ЗСУ знищили 113 окупантів на Покровському напрямку від початку доби

Генштаб ЗСУ
ЗСУ

Українські захисники продовжують рішуче давати відсіч спробам противника просунутися в глибину нашої території, завдаючи йому ефективного вогневого ураження, виснажуючи по всій лінії фронту. Від початку цієї доби відбулося 118 бойових зіткнень.

Головні тези:

  • Українські захисники знищили 113 окупантів на Покровському напрямку від початку доби.
  • Ворожі підрозділи 27 разів намагалися прорвати оборону українських військових неподалік населених пунктів на Покровському напрямку.
  • Ситуація на інших напрямках фронту також напружена: ворог активно атакує й українські захисники результативно відстоюють свої позиції.

Покровський напрямок залишається найгарячішим на фронті

Від початку цієї доби на Покровському напрямку загарбницькі підрозділи 27 разів намагалися прорвати нашу оборону неподалік населених пунктів Миролюбівка, Лисівка, Новий Труд, Піщане, Шевченко, Успенівка, Солоне та Нововасилівка. Дотепер триває одне боєзіткнення.

Противник зазнає значних втрат — сьогодні на цьому напрямку українськими воїни знешкодили 259 окупантів, 113 з них — безповоротно.

Також знищено БМП, два автомобілі, антену управління БпЛА, засіб супутникового зв’язку та мотоцикл, також пошкоджено дві одиниці автомобільного транспорту противника.

Ситуація на інших напрямках фронту

Оперативна інформація станом на 22.00 02.01.2025 щодо російського вторгнення надана Генеральним штабом ЗСУ.

Російські загарбники завдали двох ракетних та 38 авіаударів, застосувавши дві ракети та 65 КАБ. Крім цього, росіяни залучили для ураження 691 дрон-камікадзе та здійснили близько трьох тисяч обстрілів по позиціях наших військ і населених пунктах.

  • На Харківському напрямку наші війська відбили дві атаки противника в районі Вовчанська. За сьогодні на даному напрямку українські захисники знешкодили 37 окупантів, знищили 32 БпЛА, місце зберігання боєприпасів та засіб зв’язку, також пошкодили артсистему та три одиниці автомобільної техніки.

  • На Куп’янському напрямку противник тричі проводив штурми позицій наших оборонців у районах Западного, Дворічної та Кругляківки. Українські захисники відбили одну атаку, ще дві — наразі тривають.

  • На Лиманському напрямку протягом доби російські загарбники 16 разів атакували позиції українців неподалік Надії, Макіївки, Тернів, Григорівки та в Серебрянському лісі. На даний час точиться чотири бої.

  • На Сіверському напрямку впродовж дня ворог здійснив одну спробу наступу на позиції наших підрозділів в районі Білогорівки. Успіху не мав.

  • На Краматорському напрямку наразі зафіксовано шість бойових зіткнень поблизу Часового Яру та Ступочок, чотири атаки успішно відбили наші захисники, триває два боєзіткнення.

  • На Торецькому напрямку росіяни вісім разів атакували позиції сил оборони. Основні зусилля наступу окупанти сконцентрували поблизу населених пунктів Торецьк, Нью-Йорк та Щербинівка. На даний час продовжуються два бойових зіткнення.

  • На Курахівському напрямку ворог також активний — 22 рази атакував наші позиції поблизу населених пунктів Слов’янка, Петропавлівка, Шевченко, Дачне та Курахове, п'ять боїв продовжуються.

  • На Времівському напрямку загарбники здійснили 20 наступальних дій неподалік Янтарного, Времівки, Великої Новосілки та в напрямку Костянтинополя, Розливу і Новосілки. Шість боєзіткнень досі продовжуються.

  • На Оріхівському напрямку наші війська відбили дві атаки противника поблизу Новоандріївки.

  • На Придніпровському напрямку ворог двічі безрезультатно атакував позиції наших військ.

  • В Курській області українські захисники відбили сім ворожих атак, два боєзіткнення тривають дотепер.

Категорія
Економіка
Дата публікації

Україна допомагатиме Молдові поставками електроенергії

Енергомережа Молдови
Джерело:  online.ua

“Енергоатом” здійснюватиме поставки електроенергії Молдові у нічний час, коли навантаження на енергосистему в Україні мінімальне. 

Головні тези:

  • Україна здійснюватиме поставки електроенергії Молдові у нічний час для подолання дефіциту.
  • Молдова залежить від імпорту електроенергії, покриваючи 62% потреб за рахунок поставок з Румунії та України.
  • Припинення постачання російського газу викликало надзвичайний стан в енергетиці Молдови та Придністров'я.
  • Енергетична ситуація у Молдові стала надзвичайною через зміни на ринку газу та генерацію електроенергії.
  • Україна та Молдова спільно шукають рішення для забезпечення стабільності в енергетиці та підтримують важливі поставки електроенергії.

Що відомо про допомогу Молдові від України з поставками електроенергії

Як зазначили представники молдовської компанії Energocom, Україна готова передавати країні нічний надлишок електроенергії, який утворюється у мережі.

Цей надлишок з’являється у нічний час завдяки роботі українських атомних станцій і відправляється на експорт.

Потужності поставок електроенергії на кордоні Румунії та Молдови обмежені до 315 МВт, тоді як потреби Молдови складають 650-800 МВт.

Компанія Energocom замовляє додаткові потужності на аукціонах із сусідніми країнами.

Україна допомагатиме Молдові поставками електроенергії
Енергомережа Молдови

Більша частина потреб Молдови в електроенергії, тобто 62%, покриватиметься за рахунок імпорту з Румунії.

У січні очікується, що теплові електроцентралі (ТЕЦ) у Кишиневі та Бєльцях вироблять понад 127 тис МВт-год, що становить близько 28% загального споживання електроенергії в Молдові.

У грудні 2024 парламент Молдови затвердив надзвичайний стан в енергетиці через можливе припинення постачання російського газу. Цей газ Молдова спрямовувала на постачання Придністров'ю, для решти території закуповувався газ на ринках ЄС.

Що відомо про ситуацію у Молдові на тлі дефіциту електроенергії через припинення генерації з ПМР

Із припиненням транзиту російського газу територією України найбільше постраждав регіон невизнаного Придністров'я.

Молдова отримувала 5,7 млн кубометрів газу на добу, але весь газ ішов у Придністров'я, де його вистачало для внутрішнього споживання і генерації електроенергії.

У Молдові з 16 грудня у зв'язку з цим діє режим надзвичайної ситуації.

Влада Придністров'я також ввела надзвичайний економічний стан у регіоні. Ситуація на енергоринку на обох берегах Дністра істотно змінилася.

За даними Energocom, правобережна Молдова повністю забезпечена поставками електроенергії на 1 січня: 45% поставок припаде на місцеве виробництво (ТЕЦ, а також поновлювані джерела енергії), 52% на сусідню Румунію, а ще 3% — на український «Енергоатом».

Як випливає з даних держпідприємства Moldelectrica, з 1 січня Termoelectrica запустила ТЕЦ-1, яка раніше не працювала. Протягом дня він видає близько 6 МВт, тоді як ТЕЦ-2 видає близько 174-175 МВт. Споживання електроенергії сьогодні, 1 січня, йде нижче запланованого.

Між тим сепаратистський регіон Придністров’я оголосив про заходи щодо економії газу, включно з припиненням газопостачання низці соціальних об'єктів.

Молдавська ГРЕС перейшла від використання газу до вугілля. Заправка метаном на АЗС обмежена і доступна лише для автомобілів, що обслуговують громадські потреби.

Розташовані в Придністров'ї Молдавська ДРЕС і Дубоссарська ГЕС 1 січня видавали близько 113 МВт, але є можливість зростання генерації в разі збільшення споживання.

Запаси газу Придністров'я становлять 13 млн кубометрів. Цього обсягу має вистачити на 10 днів для північних районів і на 20 днів для південних районів Придністров'я.

Навіть після припинення транзиту через Україну «Газпром» все одно мав можливість виконувати свої контрактні зобов'язання, постачаючи газ Трансбалканським трубопроводом. Цим газопроводом газ можна буде транспортувати до Туреччини, балканських і центральноєвропейських країн, минаючи Україну. Але він цього не зробив, оскільки використовує постачання газу в Молдову для шантажу.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?