Мігранти відновили силові спроби прориву кордону Польщі
Категорія
Світ
Дата публікації

Мігранти відновили силові спроби прориву кордону Польщі

Мігранти відновили силові спроби прориву кордону Польщі
Джерело:  online.ua

Мігранти з білоруської сторони знову застосували силові спроби прориву польського кордону. За даними правоохоронців, вони кидали каміння у силовиків Польщі та пошкодили п'ять поліцейських автомобілів. На той час на місці інциденту були десятки поліцейських з різних міст.

Джерело: Twitter польської поліції

Все відбулось поблизу Вульки Тереховської близько восьмої вечора у понеділок.

У польських поліцейських було кинуто каміння, на щастя, ніхто з офіцерів не постраждав. Внаслідок цього нападу ми маємо п'ять автомобілів, пошкоджених кам'яними ударами.

– прес-секретар Підляської поліції Томаш Крупа

За даними прикордонної служби Польщі, минулої доби спробу перейти кордон Євросоюзу здійснили близько 80 мігрантів.

Група з 20 осіб насильно форсувала кордон.

– уточнюють Польські прикордонники

Лише минулого місяця до кордону з Польщею підійшли кілька тисяч мігрантів

На початку листопада до кордону з Польщею підійшли кілька тисяч мігрантів. Серед них було чимало афганців, які тікали від талібів, що повернули собі владу після виходу американських військ у серпні. Більшість із тих, хто всі ці 20 років співпрацював з американською адміністрацією, після відновлення статусу "Талібану", як носія влади, стали побоюватися за свої життя і масово виїжджають. Окрім афганців, велика кількість біженці на кордонах Білорусі сконцентрувалися також з таких країн, як Ірак та Сирія.

Ситуація особливо загострилась цього місяця, коли до кордону з Польщею з боку Білорусі підійшли кілька тисяч мігрантів, це відбулось у перший тиждень листопада. З того часу вони намагаються силою прорвати кордон у напрямку Польщі, кидаючи в прикордонників каміння, прикордонники у свою чергу застосовують порти мігрантів водомети та сльозогінний газ.

Як мігранти з Близького Сходу потрапляють до Білорусі

Білорусь має постійне налагоджене авіасполучення з такими столицями чи великими містами Близького Сходу, як Багдад, Стамбул, Бейрут, Дубай. Тамтешня "Белавіа" виконує подекуди щоденні рейси. Також відомо, що білоруські відомства ввели безвізовий в’їзд терміном на 30 діб для 76 країн, за винятком Іраку й Афганістану.

Читайте також:

Категорія
Світ
Дата публікації

Росія припустилася фатальної помилки щодо Китаю — ворент-офіцер

Росія недооцінила Китай та його плани
Джерело:  online.ua

 Ворент-офіцер американського спецназу Стів Балестрієрі нагадав про те, що 10 років тому Китай придбав у Росії 24 винищувачі Су-35. Лише згодом Москва усвідомила, що для КНР не проблема скопіювати чийсь винахід та використовувати його у власних цілях. 

Головні тези:

  • Пекін використовував винищувачі Су-35 як проміжній варіант до готовності свого власного літака J-20.
  • Існує припущення, що Китай купив Су-35 для утримання його на ринку від потенційних конкурентів, таких як Індія.

Росія недооцінила Китай та його плани

Що важливо розуміти, ще 35 років тому Пекін почав закуповувати винищувач дальнього радіуса дії Су-27.

Росія була шокована та обурена, коли Китай представив літак власного виробництва J-11, який нагадував Су-27 — літак, на виробництво якого КНР не мала ліцензії.

Російські ЗМІ виступили проти продажу через побоювання, що китайці скопіюють літак і продаватимуть його як свій власний. Саме так і сталося, — наголосив Балестрієрі.

Ворент-офіцер звертає увагу на те, що вперше цей винищувач був залучений до бойових дій ще 10 років тому в Сирії.

Минуло не так багато часу і Росія погодилася продати Китаю 20 Су-25 за 2 млрд доларів.

Фото: wikipedia.org

Експерт озвучив припущення, що Пекін, цілком можливо, використовував цей винищувач як проміжний варіант, поки їхній літак J-20 не буде повністю готовий.

Одна з інтригуючих теорій полягала в тому, що Китай купив Су-35, щоб утримати його на ринку від таких супротивників, як Індія, яка купує російську і європейську зброю і техніку. Я сумніваюся, що це причина, але це сильна думка, — додав Балестрієрі.

Категорія
Україна
Дата публікації

Україна націоналізувала активи російського олігарха Дерипаски на суму понад 2 млрд грн

СБУ
Дерипаска

За матеріалами Служби безпеки Вищий антикорупційний суд задовольнив позов Мін’юсту про стягнення в дохід України продукції та сировини, якими володів підсанкційний російський олігарх Олег Дерипаска.

Головні тези:

  • Україна націоналізувала активи російського олігарха Олега Дерипаски на суму понад 2 млрд грн через підозру у фінансуванні збройної агресії РФ.
  • Сировину, якою володів Дерипаска, використовували для виробництва складових до бойової техніки, включаючи балістичні ракети та бойові дрони.
  • Дерипаска є одним з головних «спонсорів» війни РФ проти України та входить до найближчого оточення Володимира Путіна.

Путінський посіпака Дерипаска втратив 2 млрд грн в Україні

Йдеться про понад 550 тис тонн бокситів і глинозему, який був виготовлений в Україні ще до початку повномасштабної війни. З того часу вони зберігалися на складах Миколаївського глиноземного заводу, що раніше належав росіянину.

Загальна вартість націоналізованих активів становить понад 2 млрд грн.

Цю продукцію використовували на російських заводах олігарха для виплавки алюмінію, з якого виробляють складові до балістичних ракет, бойових дронів та радіолокаційних систем.

Дерипаска входить до найближчого оточення Путіна та є одним з головних «спонсорів» війни РФ проти України.

За матеріалами справи, націоналізовані боксити і глинозем належали йому через підконтрольну компанію, зареєстровану в одній із країн Євросоюзу. Ця комерційна структура виступала формальним замовником продукції Миколаївського заводу для подальшого реекспорту на російські підприємства.

На початку 2023 року українські правоохоронці викрили оборудку і заблокували відправку цієї сировини.

Згодом слідчі Служби безпеки заочно повідомили олігарху про підозру за декількома статтями Кримінального кодексу України, зокрема за фінансування збройної агресії РФ. Досудове розслідування СБУ стосовно Дерипаски завершено, обвинувальний акт в січні 2025 року направлено до суду.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?