Міністр назвав велетенські зарплати голів "Укрзалізниці" і "Електротяжмашу"
Категорія
Економіка
Дата публікації

Міністр назвав велетенські зарплати голів "Укрзалізниці" і "Електротяжмашу"

Міністр назвав велетенські зарплати голів "Укрзалізниці" і "Електротяжмашу"

Зарабітна платня нового голови правління ПАТ "Українська залізниця"  («Укрзалізниця») складатиме до 1,5 мільйона доларів на рік, а голова держкомпанії "Електротяжмаш"  отримуватиме до 600 тис. доларів на рік за умови виконання ними ключових показників роботи підприємств.

Про це заявив міністр економічного розвитку України Айварас Абромавичус, повідомляє ONLINE.UA з посиланням на УНИАН.

"Зарплата керівника "Укрзалізниці" може досягати 1,5 млн доларів на рік. 25% від цієї суми — фіксована заробітна платня, а решта — лише якщо будуть результати», — зазначив він.

Крім того, за словами міністра, зарплатня голови "Електротяжмашу" складе близько 600 тис. доларів на рік.

«Постійний його оклад складе 150 тис. доларів на рік, тобто понад 10 тис. доларів на місяць", — сказав Абромавичус, додавщи, що цих грошей достатньо "для життя" в українській столиці.

При тому він підкреслив, що призначення цих менеджерів повинно відбутися в найкоротші терміни.

"Це якісні кандидати. Все, що їм потрібно — лиш політична підтримка. Потрібно призначити цих керівників на засіданні уряду найближчим часом. Якщо наступний прем'єр-міністр захоче показати свої реформаторські наміри — це його перший шанс", — сказав Абромавічус.

Нагадаємо, як повідомляв ONLINE.UA, раніше Номінаційний комітет при Минекономіки рекомендував призначити поляка Войцеха Балчуна і француза Жана-Андре Барбозу на керівні посади в "Укрзалізниці" і "Електротяжмаші" відповідно.


Також нагадаємо, що Росія має потенціальну можливість арештувати майно "Укрзалізниці" для погашения $3 млрд боргу колишнього президента України Віктора Януковича.

Категорія
Економіка
Дата публікації

Угода про надра. Куди наразі рухаються переговори України та США

Угода про надра досі обговорюється
Джерело:  Bloomberg

Офіційний Київ проситиме американську владу змінити запропоновану угоду про корисні копалини, оскільки вона в актуальній версії є невигідною для України та шкодитиме її вступу до ЄС.

Головні тези:

  • Українська сторона активно веде переговори з американськими колегами, підштовхуючи їх до зміни угоди.
  • Ключова вимога Києва - збільшення американських інвестицій.

Угода про надра досі обговорюється

Згідно з даними інсайдерів Bloomberg, команда українського лідера Володимира Зеленського проситиме США внести зміни до нової економічної угоди, запропонованої адміністрацією Дональда Трампа.

Насамперед Київ хоче, щоб Вашингтон пообіцяв збільшити американські інвестиції.

Анонімні джерела стверджують, що 28 березня українські посадовці провели відеодзвінок з американськими колегами, зокрема юристами.

Цього разу українська сторона хотіла почути роз'яснення щодо останнього проєкту угоди.

Як стверджує ще один інсайдер Bloomberg, команда Дональда Трампа не висловила заперечень щодо занепокоєнь, озвучених Києвом, особливо щодо потенційного конфлікту угоди з цілями України щодо членства в ЄС.

На переконання української сторони, це вказує на те, що Білий дім може бути відкритим до обговорення змін.

Категорія
Україна
Дата публікації

Викрадення Росією українських дітей. США ухвалили фінальне рішення

діти
Джерело:  Reuters

Державний департамент США офіційно підтвердив, що надасть короткострокове фінансування ініціативи з документування даних про викрадених Росією українських дітей. Після цього ініціативу планують остаточно заблокувати.

Головні тези:

  • Рішення про закриття програми “Обсерваторія конфлікту в Україні” ухвалено в межах політики президента США Дональда Трампа.
  • Online.UA створило документальну стрічку “Понівечене дитинство”, яка розкриває проблему викрадень українських дітей.

США поступово скорочують допомогу Україні

Про рішення влади повідомив речник американського дипломатичного відомства.

Що важливо розуміти, йдеться про ініціативу під керівництвом Лабораторії гуманітарних досліджень Єльського університету, що допомогла відстежити тисячі українських дітей, яких викрала країна-агресорка Росія.

Згідно з останніми даними, фінансування вирішили надати на короткий період, поки виконавці програми "Обсерваторія конфліктів" забезпечують належну передачу критично важливих даних про дітей відповідним органам влади.

Спікер дипломатичного відомства звертає увагу на те, що це "частина стандартної процедури закриття програм, що припиняють свою діяльність".

Варто зазначити, що закриття програми під назвою "Обсерваторія конфлікту в Україні" було ухвалене після того, як Трамп розпорядився провести широку перевірку, щоб запобігти тому, що, за його словами, є марним витрачанням коштів американських платників податків.

Щоб краще розібратися у темі викрадення Росією українських дітей — дивіться документальну стрічку “Понівечене дитинство”, яку створило українське незалежне медіа та відеопродакшн Online.UA:

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?