На деокупованій Херсонщині знайдено 35 російських катівень — CNN
Категорія
Україна
Дата публікації

На деокупованій Херсонщині знайдено 35 російських катівень — CNN

На деокупованій Херсонщині знайдено 35 російських катівень — CNN
Джерело:  online.ua

На звільненій від російських окупантів Херсонщині знайшли 35 російських в'язниць. Там застососували до українців сексуальне насильство, катували електрошоком, морили голодом.

Джерело: CNN

На деокупованій Херсонщині знайдено 35 російських катівень

На звільненій території Херсонської області підтвердили розміщення 35 в’язниць, які облаштували окупанти для українського населення.

CNN посилається на звіт, підготовлений мобільною групою з питань правосуддя, яка входить до складу Консультативної групи з питань злочинів проти людяності (ACA). Цей проєкт фінансується Великою Британією, ЄС та США і створений міжнародною юридичною фірмою та фондом з прав людини Global Rights Compliance на підтримку Офісу Генерального прокурора України

Звіт містить аналіз початкової вибірки з 320 випадків утримання під вартою в Херсоні у більш ніж 35 ідентифікованих місцях несвободи, – говориться в повідомленні.

Майже половина українців в катівнях піддавалася тортурам

У звіті вказується, що майже половина українців, утримуваних в катівнях росіянами, зазнали широкомасштабних тортур, включно з гвалтуваннями.

З цих жертв щонайменше 43% прямо вказали на практику катувань у місцях несвободи, називаючи сексуальне насильство поширеною тактикою, яку застосовували до них російські охоронці, як до чоловіків, так і до жінок, причому попередні результати показують, що військовослужбовці найчастіше зазнавали катувань у місцях несвободи.

Один з авторів доповіді стверджує, що ті, хто з сімей військовослужбовців, також були мішенню для катувань.

Згідно зі звітом, щонайменше 36 жертв з проаналізованої вибірки згадували про застосування електрошоку під час допитів, часто генітального електрошоку з боку російських охоронців. Інші жертви згадували про погрози каліцтва статевих органів, і щонайменше одна жертва була змушена стати свідком зґвалтування іншого ув'язненого стороннім предметом, накритим презервативом.

В липні Associated Press повідомляла, що затриманих на окупованих територіях українців росіяни змушують рити окопи та могили, застосовують до них катування та депортують до Росії, що є прямим порушенням Женевських конвенцій.

Після звільнення частини Херсонщини у 2022 році почали виявляти катівні російських окупантів, в яких вони знущалися над українцями.

Читайте також:

Категорія
Україна
Дата публікації

На яку кількість миротворців розраховує Україна — відповідь Зеленського

Офіс Президента України
Зеленський

За словами глави держави Володимира Зеленського, якщо у межах гарантій безпеки в Україну буде введено миротворчий контингент, то він повинен налічувати щонайменше 200 тисяч військових.

Головні тези:

  • Зеленський підтримує ідею контингентів як частини гарантій безпеки. 
  • В ЄС розглядається ідея розміщення миротворчої місії в Україні за підтримки французького президента Еммануеля Макрона.
  • Зеленський заявив про прогрес у цьому питанні.

Зеленський назвав необхідну кількість миротворців

З заявою з цього приводу український лідер виступив у Давосі на зустрічі з представниками Міжнародної медіаради.

Представники медіа поцікавилися у Володимира Зеленського, наскільки чисельними мають бути миротворчі сили, якщо буде ухвалене рішення про їхнє розгортання в Україні.

Я підтримую ідею контингентів як частини гарантій безпеки. Оскільки якщо в них (у росіян. — ред.) півторамільйонна армія, і якщо у нас буде вдвічі менше, це означає, що нам потрібні контингенти з дуже значною кількістю солдатів.

Володимир Зеленський

Володимир Зеленський

Президент України

Журналісти поцікавилися, чи може йтися про 200 тисяч європейських миротворців у разі припинення війни.

200 тисяч — це мінімум. Інакше — це ніщо. Інакше — це щось на зразок того, як у нас була ОБСЄ, і ніхто не знав, чим вони можуть допомогти. У них просто були офіси, і це все.

Як розвивається ідея введення миротворців

За словами глави держави, під час зустрічей у Брюсселі у центрі уваги була ідея розміщення в Україні миротворчої місії.

Зеленський офіційно підтвердив, що наразі тривають консультації, у проведенні яких допомагає його французький колега Еммануель Макрон

Ми проговорювали з Еммануелем його давнішню ідею. Ми підтримуємо ідею (миротворчої місії, яка означає — ред.) посилення України.

Володимир Зеленський

Володимир Зеленський

Президент України

Український лідер повідомив, що вже отримав позитивні новини.

Як виявилося, президент Франції мав контакти щодо цього з деякими лідерами.

Ми в процесі, але я бачу, що є позитив від деяких лідерів, — додав Володимир Зеленський.

Варто зазначити, що поки глава держави не розкриває формат місії, зазначивши, що це "сенситивне питання".

Категорія
Світ
Дата публікації

Трамп доручив спецпосланцю Келлогу завершити війну в Україні за 100 днів

Трамп доручив спецпосланцю Келлогу завершити війну в Україні за 100 днів
Джерело:  The Wall Street Journal

Президент США Дональд Трамп доручив спецпредставнику з питань України та Росії Кіту Келлогу завершити війну в Україні протягом ста днів. Однак за даними видання, у реальність такого сценарію вірять небагато.

Головні тези:

  • Трамп доручив спецпосланцю завершити війну в Україні за 100 днів, але реалізація цього плану схожа на позасвітній сценарій.
  • Основні положення плану Келлога включають відтермінування вступу України до НАТО, посаблення санкцій проти Росії та припинення військової допомоги Києву.
  • Експерти висловлюють сумніви у можливості досягнення угоди між Трампом та Путіним, а Росія вже висловила скепсис стосовно плану.
  • Келлог має серйозний аналітичний досвід, але критика Кремля може ускладнити переговори та досягнення будь-яких угод.
  • Поточний стан справ підтверджує нестабільність ситуації та недооцінку складнощів у завершенні війни в Україні.

Що відомо про план Трампа щодо закінчення війни РФ проти України

Видання зазначає, що призначення Келлога спеціальним посланцем є лише початковим етапом мирних переговорів, які Трамп планує контролювати особисто.

Проте досягти угоди з російським президентом Володимиром Путіним може бути значно складніше, ніж обіцяв Трамп під час виборчої кампанії.

За інформацією WSJ, Росія поки що не виявила зацікавленості у співпраці з Келлогом. Водночас у Кремлі припускають, що потенційне порозуміння між Трампом і Путіним могло б сприяти покращенню відносин між США та РФ у разі переобрання Трампа. На даний момент жодної особистої розмови між ними не відбулося, але вони висловили намір поспілкуватися найближчим часом.

Колишній радник з національної безпеки США Джон Болтон висловив побоювання, що на переговорах Трамп може змусити Київ піти на поступки, які будуть на користь Москві.

Він зазначив, що Путін добре знає, як впливати на Трампа, а Келлог навряд чи зможе цьому завадити.

Келлог просто виконуватиме вказівки Трампа. Можливо, він намагатиметься протестувати, але був обраний не за свою незалежність у судженнях, — наголосив Болтон.

Колишні колеги Келлога пояснюють, що його призначення пов'язане з розробленим ним мирним планом, у якому він критикував адміністрацію Байдена за затягування військової допомоги Україні, одночасно звинувачуючи її у провокуванні Росії через підтримку вступу України до НАТО.

Основні положення плану Келлога щодо завершення війни

Цей план було оприлюднено аналітичним центром America First Policy Institute, що підтримує політику Трампа. У документі пропонувалося домогтися припинення вогню та врегулювання конфлікту шляхом поєднання дипломатичних важелів впливу на Україну та Росію.

Основні положення плану Келлога включають:

  • Відтермінування вступу України до НАТО.

  • Послаблення санкцій проти Росії в обмін на мирну угоду.

  • Припинення військової допомоги Києву, якщо українська влада не погодиться на переговори.

У WSJ зазначили, що в Кремлі сприйняли цей план зі скептицизмом, вважаючи його малоймовірним для реалізації.

Водночас експерт Центру стратегічних та міжнародних досліджень Сет Джонс відзначив серйозність Келлога як аналітика, який може впливати на ухвалення рішень щодо України в адміністрації Трампа. Однак він застеріг, що критика Кремля щодо Келлога та його пропозицій ускладнює перспективи досягнення будь-якої угоди.

Переговори ще навіть не розпочалися, а Росія вже атакує головного американського представника. Це не віщує нічого доброго для майбутніх домовленостей, — підсумував Джонс.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?