На Сумщині обстріл армії РФ спричинив масштабну пожежу у житловому районі
Категорія
Україна
Дата публікації

На Сумщині обстріл армії РФ спричинив масштабну пожежу у житловому районі

Наслідки атаки армії РФ по Сумщині
Джерело:  online.ua

Обстріл злочинною армією РФ Сумської області спричинив масштабну пожежу в одному з житлових районів та призвів до значних руйнувань. 

Що відомо про наслідки обстрілу армією РФ Сумщини

За інформацією представників ДСНС України, внаслідок обстрілу сталась масштабна пожежа у житловому секторі, спалахнув місцевий будинок культури.

В Сумській області ліквідували масштабну пожежу, спричинену російськими обстрілами. Пожежа виникла напередодні ввечері в житловому секторі через ворожі удари по одному з населених пунктів Сумського району, - йдеться у повідомленні ДСНС.

За даними ДСНС, ударною хвилею пошкоджень зазнали приватні будинки, у тому чисті багатоквартирні.

Палав будинок культури та помешкання мирних громадян. Осередки горіння вдалось ліквідувати, що не дало вогню поширитись на житло місцевого населення, - наголошують представники ДСНС.

Що відомо про наслідки атак окупантів у інших регіонах України

На Донеччині протягом 9 січня внаслідок ворожих обстрілів поранення отримали двоє цивільних жителів Авдіївки та Нью-Йорка.

Протягом доби ще двох людей було поранено через обстріли російських окупантів у Херсонській області.

Зазначається, що за добу у регіоні було зафіксовано 73 ворожі обстріли із використанням 374 снарядів з мінометів, артилерії, РСЗВ, танків та БпЛА.

Також було завдано одного удару балістичною ракетою.

Не менше 11 снарядів було випущено кремлівськими загарбниками по Херсону.

Російські військові злочинці поцілили у житлові квартали населених пунктів області; об'єкти критичної інфраструктури у Херсоні та Херсонському районі; банківську установу, завод, навчальний заклад та адмінбудівлю в Херсоні.

У Запорізькій області протягом доби не має постраждалих, однак зафіксовано 102 удари по 19 населених пунктах.

Зокрема, 43 ворожі БпЛА атакували Гуляйполе, Малу Токмачку, Новодарівку, Червоне, Гуляйпільське, Роботине, Новоандріївку, Полтавку, Левадне, Малинівку та П'ятихатки.

Не менше 53 артилерійських обстрілів зафіксовано на території Залізничного, Роботиного, Новоданилівки, Левадного, Чарівного, Степового, Малих Щербаків, Кам'янського, П'ятихаток, Біленького, а також інших міст і сіл на лінії вогню.

Отримано 9 повідомлень про руйнування житлових об’єктів.

У Дніпропетровській області ворог вперше атакував Нікополь БпЛа із приладами нічного бачення.

Внаслідок обстрілу в Нікополі пошкоджені 2 приватні будинки, господарська споруда та лінія електропередач.

У Харківській області внаслідок ворожого обстрілу було пошкоджено опори ліній електропередач в селі Слобожанське.

Під час повторного ворожого обстрілу населеного пункту пошкоджено будівлю селищної ради, вікна, дах, паркан, стіни та прилегле сусіднє приміщення.

Пізно ввечорі 9 грудня російські військові злочинці випустили з Бєлгородської області 2 зенітні керовані ракети С-300 по Харкову.

Пошкоджено дитячий лікувальний оздоровчий центр. Зруйновані медичний корпус, будівля їдальні, пошкоджена територія закладу. На щастя, без постраждалих. 

Протягом доби окупанти завдали ударів по більш як 17 населених пунктах області: Уди, Веселе, Слобожанське Харківського району, Вовчанськ, Мала Вовча Чугуївського району, Куп‘янськ, Іванівка Куп’янського району.

Авіаудари зафіксували по Веселому, Петропавлівці, Іванівці, Табаївці, Піщаному, Берестовому Куп’янського району. 

Категорія
Україна
Дата публікації

Рада визнала геноцид черкеського народу Російською імперією

Рада
Джерело:  online.ua

Верховна Рада України 9 січня ухвалила постанову про визнання геноциду черкеського народу, який вчинила Російська імперія під час Кавказької війни 1763–1864 років.

Головні тези:

  • Українська Верховна Рада визнала геноцид черкеського народу, що вчинила Російська імперія під час Кавказької війни 1763–1864 років.
  • Це важливий крок у відновленні історичної справедливості та вшануванні пам'яті жертв злочину, який отримав підтримку 232 нардепів.
  • Ухвалення постанови є результатом спільної роботи та закликом до інших країн визнати цей геноцид.
  • Геноцид черкеського народу під час російсько-кавказької війни (1763–1864) супроводжувався масовими вбивствами та примусовим переселенням.
  • Україна закликає до деколонізації РФ та надає право на репатріацію та самовизначення черкеському народу, що страждає від наслідків геноциду Російською імперією.

Рада визнала геноцид черкеського народу під час російсько-кавказької війни 1763–1864 років

Важливий документ, що відновлює історичну справедливість, підтримали 232 нардепи.

Про це повідомила народна депутатка Марія Мезенцева, яка є головною авторкою постанови.

Це історична постанова, яка є результатом спільної роботи ТСК. Будучи головною авторкою, дякую всім колегам та експертам, які долучилися до її створення.

Марія Мезенцева

Марія Мезенцева

Народна депутатка

Основні положення постанови:

  • Масове знищення черкесів та їх насильницьке вигнання з історичної батьківщини в 1763–1864 роках офіційно визнати геноцидом.

  • Висловити солідарність із черкеським народом, вшановуючи пам’ять жертв злочину.

  • Засудити дії російської імперії, які призвели до значних втрат серед черкеського суспільства.

  • Звернутися до інших країн і організацій з проханням визнати ці злочини як геноцид.

  • Надати право на репатріацію та самовизначення.

  • Засудити спроби російської пропаганди спотворити історичні факти.

  • Доручити відповідним органам Верховної Ради опрацювати наступні кроки, зокрема, створення освітніх та дослідницьких програм.

Народний депутат Олексій Гончаренко був також одним з авторів постанови.

Геноцид, здійснений Російською імперією під час російсько-кавказької війни (1763–1864), супроводжувався етнічною чисткою, масовими вбивствами, примусовим переселенням, а також організацією голоду та епідемій. Україна вшановує пам’ять жертв цього злочину, засуджує колоніальну політику імперії та закликає міжнародну спільноту визнати цей геноцид, – написав Гончаренко.

Український підприємець і громадський діяч Валерій Пекар зазначив, що прийняття постанови щодо визнання геноциду черкеського народу є результатом великої спільної роботи спеціальної комісії Верховної Ради, українських громадських організацій та черкеських організацій з усього світу.

Сподіваюся, наступним кроком стане ухвалення законопроєкту 11402 про основні засади державної політики України щодо взаємодії з національними рухами колоніальних народів РФ, що створить правове поле для роботи по деколонізації РФ, яку зараз за власною ініціативою ведуть громадські організації.

Геноцид черкеського народу: що відомо

Геноцид черкесів (адигів) Російською імперією відбувався під час Кавказької війни 1763–1864 років. Унаслідок бойових дій та переселень понад 90% черкесів було вичищено з їхньої історичної батьківщини. Натомість черкеські землі заселили іншими народами, в тому числі насильницьким шляхом переселяла українських козаків.

Нині у РФ живе 750 тис черкесів, ще 4,5 мільйона - в діаспорі, значна частина мріє про повернення на історичну батьківщину. Великі та впливові черкеські діаспори є в Туреччині, Йорданії, Сирії тощо.

Уряд Російської Федерації досі не визнає геноциду і знищення адигів.

Офіційно день пам'яті жертв черкеського геноциду щороку 21 травня відзначають у трьох республіках: Кабардино-Балкарії, Карачаєво-Черкесії та Адигеї.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?