На Україну насувається циклон: українців попередили про різке погіршення погоди
Категорія
Україна
Дата публікації

На Україну насувається циклон: українців попередили про різке погіршення погоди

На Україну насувається циклон: українців попередили про різке погіршення погоди
Джерело:  online.ua

З п'ятниці, 17 січня, погода в Україні погіршиться через наближення циклону, який несе з собою похолодання. У всіх регіонах країни очікуються тумани, мряка і нічні заморозки до -5°С, правда, снігу поки не передбачається. Точний прогноз погоди на найближчі дні повідомляє ONLINE.UA з посиланням на Укргідрометцентр.

За прогнозом синоптиків, у суботу, 18 січня, на території України буде сонячно, сухо, але морозно. Вдень стовпчики термометрів хоч і будуть підніматися до +2.. + 4°С, все одно буде відчуватися зима. Вночі очікуються невеликі морози до -3°С, на Прикарпатті до -9°С.

У неділю, 19 січня, на Водохреща, синоптична ситуація не зміниться. У денний час буде невелика плюсова температура - +3... +5°С, вночі холодніше - -1...-3°С, у західних областях ближче до Карпат - -6...-8°С.

Синоптик Наталія Діденко пояснює похолодання в Україні наближенням циклону Heike, який принесе з собою сніг і морози. Але за її прогнозом, перші опади у вигляді снігу з'являться в Україні лише в кінці наступного тижня, з 24 січня.

Слід зазначити, що аномально теплу погоду в січні 2020 синоптики пояснюють антициклоном Dirk, який став не першим завітавшим в Україну цією зимою.

Раніше ONLINE.UA повідомляв, що в Україні встановилася тепла погода з минулого тижня. У всіх регіонах країни в денний час панує весняний дух з яскравим сонцем і плюсовою температурою.

Категорія
Наука та медицина
Дата публікації

Яка небезпека підстерігає на Марсі астронавтів — висновки науковців

Марс
Джерело:  The Guardian

Майбутні місії на Червону планету можуть бути вкрай небезпечними для астронавтів. Через наявність у марсіанському пилі токсичних частинок вони потребуватимуть спеціального захисного спорядження.

Головні тези:

  • Марсіанський пил містить токсичні частинки, які можуть проникати в легені та кров астронавтів, що спричиняє ризик розвитку хронічних захворювань.
  • Наявність кремнезему, гіпсу, перхлоратів та інших небезпечних речовин у пилу створює загрозу для здоров'я членів місії на Марс.
  • Астронавти на Червоній планеті вже мають підвищений ризик розвитку легеневого фіброзу через радіаційне опромінення, а додатковий вплив токсичного пилу може погіршити цю ситуацію.

Марсіанський пил має токсичні властивості

Про це свідчать результати дослідження, опублікованого в журналі GeoHealth.

Під час місій "Аполлон" на Місяць астронавти мали проблеми, спричинені місячним пилом — він прилипав до скафандрів і потрапляв у кабіну посадкового модуля.

Згодом пил провокував кашель, подразнення очей і горла. Дослідження показали, що тривалий вплив таких частинок може спричиняти хронічні захворювання.

Хоча марсіанський пил не такий гострий та абразивний, як місячний, він має схожу властивість прилипати до всього. Дрібні частинки, що становлять близько 4% товщини людської волосини, можуть проникати глибоко в легені та потрапляти в кров.

Крім того, марсіанський пил містить токсичні речовини, зокрема кремнезем, гіпс, перхлорати та нанофазні оксиди заліза, які можуть бути небезпечними для здоров’я членів потенційної місії.

Найбільшу загрозу становить ризик для легень астронавтів. Оскільки пил дуже дрібний, очікується, що він залишатиметься в легенях астронавтів, а частина з нього потраплятиме в кровообіг, — пояснив співавтор дослідження Джастін Ванг, студент-медик Школи медицини Кека при Університеті Південної Каліфорнії (USC) у коментарі CNN.

За його словами, астронавти вже мають підвищений ризик розвитку легеневого фіброзу через радіаційне опромінення під час космічних польотів, а такі небезпечні речовини, як кремнезем і оксиди заліза, можуть спричинити хвороби легень, які лише посилять цей ризик.

Крім того, Ванг наголосив на небезпеці перхлоратів — хімічних сполук, які були виявлені в марсіанському ґрунті у токсичних концентраціях. Вони можуть викликати порушення роботи щитоподібної залози та апластичну анемію — захворювання, при якому організм припиняє виробляти достатню кількість клітин крові.

Категорія
Україна
Дата публікації

Сікорський назвав найкращу гарантію безпеки для України

Сікорський
Джерело:  TVN24

Шеф польської дипломатії Радослав Сікорський, розмірковуючи про захист України у разі припинення вогню з Росією, заявив, що найкращою гарантією безпеки для країни є українська армія.

Головні тези:

  • Польща відмовляється вводити свої війська в Україну для стримування РФ.
  • Французький лідер Еммануель Макрон обмірковує розгортання європейського контингенту вздовж лінії Дніпра.

Сікорський озвучив свою позицію

Польський дипломат відреагував на зустріч лідерів "коаліції рішучих", що відбулася 27 березня у Парижі.

Що важливо розуміти, коаліція обмірковує можливе розгортання "сил стримування" в Україні у майбутньому.

За словами Сікорського, його країна буде в цій коаліції, але не фізично в самій Україні.

Існують різні відгомони цих переговорів, як на рівні представників штабів у Великій Британії, так і на політичному рівні в Парижі. Ці концепції поки що перебувають на стадії узгодження… Найбільшою, найкращою гарантією безпеки України є хоробра і добре оснащена українська армія.

Радослав Сікорський

Радослав Сікорський

Глава МЗС Польщі

Шеф польської дипломатії вкотре нагадав, що саме ЗСУ — це найбільша армія в Європі, яка має досвід ведення цього нового типу війни із залученням мільйонів безпілотників.

Що важливо розуміти, французький лідер Еммануель Макрон обмірковує розміщення європейського контингенту в Україні на відстані від лінії фронту, одним з варіантів є розгортання вздовж лінії Дніпра.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?