Прикордонники Мукачівського загону на Закарпатті 15 квітня затримали громадянина Угорщини, який незаконно перетнув кордон, не впоравшись з парашутом.
Про це повідомляє ONLINE.UA з посиланням на дані Держприкордонслужби.
Порушника, який приземлився неподалік від кордону, помітив прикордонний наряд. Чоловік був затриманий.
Пізніше порушник пояснив, що не збирався порушувати кордон, але, хоч він давно займається парашутним спортом, але впоратися із сильним поривом вітру не зміг.
Глава держави Володимир Зеленський наказав виробити щонайменше 30 тисяч далекобійних дронів, а також близько 3 тисяч крилатих ракет і ракет-дронів протягом 2025 року.
Головні тези:
Украина закладывает 2 трлн 230 млрд. гривен на оборону и безопасность страны.
Правительство планирует привлечь более миллиарда долларов на "датскую модель" закупки оружия для украинской армии.
Україна готується до продовження своєї оборони
З заявою з цього приводу виступив очільник українського уряду Денис Шмигаль під час засідання Кабміну.
За його словами, загалом на оборону і безпеку країни цьогоріч заклали 2 трлн 230 млрд гривень.
Він також офіційно підтвердив, що українські підприємства оборонно-промислового комплексу мають намір наростити виробничі спроможності до 30 млрд доларів.
Окрім того, наголошується, що у межах проєкту "Зброя перемоги" уряд запустить довготривалі контракти з виробниками на 3-5 років.
Денис Шмигаль звернув увагу на те, що особливу увагу приділять компоненту далекобійності та ракетній програмі.
Україна залучить мільярд доларів на "данську модель" закупівлі зброї
Глава уряду також повідомив, що наша країна розвиватиме "данську модель", за якою партнери купують зброю в українського ОПК для потреб української армії.
Він також додав, що на цю програму на 2025 рік очікується залучити понад мільярд доларів.
Як зазначив Денис Шмигаль, в Україні мають намір виробити щонайменше 30 тис. далекобійних дронів і приблизно 3 тис. крилатих ракет і ракет-дронів.
Офіційна Варшава відмовилася запрошувати посла Угорщини на захід, присвячений початку головування Польщі в Європейському союзі.
Головні тези:
Польська влада уже пояснила, чому ухвалила таке рішення.
Дізнайтеся деталі скандалу навколо Марчина Романовського, який спалахнув після його затримання у Варшаві.
Польща публічно помстилася Угорщині
З офіційною заявою з цього приводу виступила заступниця польського міністра з європейських справ Магдалена Собков'як-Чарнецька.
За її словами, головна причина такого рішення це те, що офіційний Будапешт надав притулок депутату від колишньої партії влади Польщі "Право і справедливість" Марчину Романовському.
Собков'як-Чарнецька звертає увагу на те, що угорський лідер Віктор Орбан також не був запрошений на церемонію, яка пройде у Великому театрі у Варшаві.
Що відомо про скандал навколо Романовського
Ще в липні 2024 року Агентство національної безпеки (АНБ) Польщі затримало у Варшаві колишнього заступника міністра юстиції Марчина Романовського, який працював на попередню польську владу.
Він був заступником міністра юстиції Польщі з 2019 по 2023 рік, а також уповноваженим тодішнього глави Мін'юсту Збігнєва Зьобро у справах Фонду справедливості з 2018 року.
Сейм Польщі дав згоду на зняття недоторканності з Романовського у зв'язку з розслідуванням скандалу навколо Фонду справедливості. Національна прокуратура хоче висунути 11 звинувачень у рамках цієї справи.