Навіщо в Україні запроваджено обмеження переказів з картки на картку — відповідь НБУ
Категорія
Економіка
Дата публікації

Навіщо в Україні запроваджено обмеження переказів з картки на картку — відповідь НБУ

картки
Джерело:  NV

Обмеження карткових переказів і запровадження граничних лімітів переказу грошей з картки на картку між фізичними особами потрібне для унеможливлення незаконних фінансових операцій.

Навіщо в Україні запроваджено обмеження переказів з картки на картку

Зокрема, обслуговування наркоторгівлі, незаконного грального бізнесу тощо.

За словами голови Нацбанку України Андрія Пишного, винесені на обговорення зміни першочергово вплинуть на поширену практику використання Р2Р-переказів для різних тіньових схем.

Водночас, переконує очільник НБУ, обмеження жодним чином не вплинуть на діяльність волонтерів, оскільки діятимуть лише на "вихідні" платежі.

Крім того, обмеження в 30 операцій на місяць не відчують 98,44% клієнтів банків, а за сумою в 100 тисяч гривень - 95% клієнтів, - додав Пишний.

Також голова Нацбанку зазначив, що для операцій за реквізитами IBAN взагалі не передбачено жодних обмежень.

Перекази з картки на картку обмежать

Національний банк готує проєкт рішення щодо обмеження карткових переказів і запровадження граничних лімітів переказу грошей з карти на карту між фізичними особами.

Планують, що ліміти на вихідні P2P-перекази можуть скласти 100 тис. грн і 30 операцій на місяць для одного рахунку.

Обмеження, яке буде базуватись на квітневому рішенні РНБО щодо протидії нелегальному гральному бізнесу, мають намір впровадити впродовж місяця.

Розглядаємо можливість впровадити рамки для вихідних P2P-переказів з рахунків фізосіб у 100 000 грн на місяць та обмежити кількість таких переказів 30 впродовж місяця. За нашими розрахунками, 95% клієнтів банків цих обмежень навіть не помітять. Натомість проводити тіньові платежі зловмисникам, які користуються картками фізосіб для, наприклад, несплати податків та злочинної діяльності, стане складніше і дорожче, - заявив заступник голови Нацбанку Дмитро Олійник.

Категорія
Політика
Дата публікації

Розчаровані Москвою. Що відомо про таємні переговори команди Трампа

Трамп
Джерело:  Reuters

Як вдалося дізнатися журналістам, протягом останніх днів члени адміністрації президента США Дональда Трампа активно скаржилися на те, що Вашингтон не зможе добитися підписання мирної угоду щодо України в найближчі кілька місяців. На цьому тлі Білий дім почав розробляти нові плани тиску на Москву та Київ.

Головні тези:

  • Початкові цілі досягнення перемир'я в Україні були визнані як нереалістичні.
  • Адміністрація Трампа визнала, що саме російський диктатор Путін перешкоджає намірам США щодо встановлення миру.

У Трампа обговорюють неможливість перемир'я найближчими місяцями

Згідно з даними журналістів, спочатку Трампа та його команда були налаштовані досягти повного припинення вогню в Україні до квітня або травня, а домовитися про тривалий мир у подальші місяці.

Після понад двох місяців у Білому домі вони врешті-решт дійшли висновку, що жодна з цих цілей не є реалістичною.

Адміністрація Трампа нарешті усвідомила ймовірність затяжної війни та важливість додаткової підтримки для військових операцій України з боку її західних союзників.

Високопосадовці США тижнями скаржилися в приватному порядку на те, як Київ веде переговори, і на те, що вони вважають опором угоді з Вашингтоном щодо корисних копалин і просуванню мирних переговорів. Але останніми днями, за словами джерел, чиновники все більше розчаровані Москвою, — пишуть журналісти.

У Білому домі нарешті визнали той факт, що саме російський диктатор Путін, а не український лідер Зеленський, — активно заважає США досягти тривалої мирної угоди.

Трамп тижнями заявляв, що довіряє російському правителю і вірить, що він відданий миру, але останніми днями Білий дім насторожено ставиться до намірів Путіна.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?