Не будемо розкривати карти. У Польщі зробили заяву щодо відправки військ в Україну
Категорія
Політика
Дата публікації

Не будемо розкривати карти. У Польщі зробили заяву щодо відправки військ в Україну

Радослав Сікорський
Джерело:  RMF 24

Очільник МЗС Польщі Радослав Сікорський розповів, чи російський диктатор Володимир Путін наважиться напасти на країни НАТО, і чи збирається Польща відправляти війська для допомоги Україні.

Чи відправить Польща війська в Україну

Посилаючись на слова президента Франції Еммануеля Макрона про те, що він нічого не виключає, коли йдеться про присутність західних військ в Україні, Сікорський сказав, що правильно було б поставити Путіна в ситуацію, в якій він не впевнений, що буде робити Захід, замість того, щоб заздалегідь виключати певні розвитки подій.

Також він відповів на запитання, чи розглядатиме Польща можливість надсилання своїх військ в Україну.

Ми не будемо показувати свої карти. Ми дозволимо президенту Путіну гадати, що ми будемо робити. Ми витрачаємо (на оборону) найбільшу частину нашого ВВП в НАТО — 4%, а наступного року можемо витратити більше.

Радослав Сікорський

Радослав Сікорський

Очільник МЗС Польщі 

Сікорський сказав, що не думає, що Путін буде настільки необачним, щоб напасти на країну-члена НАТО.

Водночас він зауважив, що Путін вже був досить нерозсудливий, напавши на Україну, і тепер вважається воєнним злочинцем.

Коли закінчиться війна РФ проти України

На думку Сікорського, війна РФ проти України може закінчитися лише тоді, коли Путін зрозуміє, що ціна її продовження у вигляді людських життів і фінансових витрат є вищою за мету, яку він хоче досягти.

Водночас міністр вважає, що Путіну ще може знадобитися деякий час, щоб це зрозуміти.

Щодо місця для дипломатії у припиненні війни, Сікорський сказав, що браку в потенційних посередників немає.

Немає браку потенційних посередників — Туреччина, ООН. Китай міг би фактично змусити Путіна припинити цю війну. Але я не бачу жодних ознак того, що Путін хоче вести переговори.

Категорія
Україна
Дата публікації

Кабмін розширив можливості для бронювання — що змінилося

Міністерство економіки України
Деталі нового рішення Кабміну

Український уряд офіційно розширив можливості бронювання військовозобов'язаних працівників для підприємств критичної інфраструктури та оборонного сектору. Нові правила націлені на забезпечення стабільної роботи ключових галузей економіки та оборони країни.

Головні тези:

  • Підтверджене бронювання буде відображатися у застосунку Резерв+. 
  • Якщо бронювання надано після оновлення статусу критично важливого підприємства, воно діятиме на період дії критичності - до 1 року.

Деталі нового рішення Кабміну

Відповідно до рішення уряду, квоту бронювання для підприємств, що забезпечують водопостачання, водовідведення, управління відходами та обслуговують критичну інфраструктуру, збільшено з 50% до 75%.

Окрім того, було скасовано вимоги до енергетичних компаній, які постраждали від війни, насамперед щодо середньомісячної зарплати не менше 20 тис. грн та відсутності податкової заборгованості.

До переліку підприємств, що можуть бронювати працівників, додали Агенцію оборонних закупівель (АОЗ) та Державного оператора тилу (ДОТ).

Подати заяву на бронювання працівників можна виключно через портал "Дія", — зазначають у Міністерстві економіки.

Що важливо розуміти, бронювання відображатиметься у застосунку "Резерв+" і діятиме до одного року.

Як уже згадувалося раніше, з 1 квітня продовжити бронювання своїх фахівців зможуть лише компанії, які вже оновили статус критичності відповідно до нових вимог.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?