Рада Європи терміново звернулася до влади України і закликала негайно змінити законодавство в сфері протидії дискримінації. У РЄ нагадали офіційному Києву про рекомендації, які були дані Україні ще в 2017 році. Вони стосуються внесення змін до статей Кримінального Кодексу щодо покарання за порушення рівноправності і вчинення злочинів проти громадян залежно від їх расової, національної приналежності, релігійних переконань, інвалідності та за іншими ознаками. Така вимога Україні викладена в доповіді Європейської комісії проти расизму та нетерпимості, яка діє в системі Ради Європи, оприлюдненій 2 червня, передає ONLINE.UA з посиланням на Укрінформ.
"Комісія наполегливо рекомендує включити сексуальну орієнтацію і гендерну ідентичність як ознаки статті 161 (1) і (2) Кримінального кодексу, а також всіх обставин, що обтяжують покарання за злочини, і загальних положень про обставини, що обтяжують покарання, згідно зі статтею 67 (1) ( 3) ", - йдеться в доповіді.
Також в Раді Європи нагадали про зобов'язання керівництва України скасувати судовий збір у справах ромів, які бажають підтвердити свою особистість з метою отримати документи, що засвідчують особу.
Ці рекомендації влада України зобов'язана виконати протягом двох років. У Раді Європи наголосили, що ще вересні 2017 року Європейська комісія проти расизму та нетерпимості опублікувала доповідь щодо України з вимогою вжити заходів у багатьох сферах протидії дискримінації, але дві вищевказані рекомендації станом на червень 2020 року до цих пір виконані не були.
Нагадаємо, Європейська комісія проти расизму та нетерпимості є незалежним контрольним органом з прав людини. Вона складається з незалежних і неупереджених членів, яких призначають з урахуванням їх морального авторитету і визнаного досвіду у розгляді питань, пов'язаних з расизмом, ксенофобією, антисемітизмом і нетерпимістю. В рамках своєї статутної діяльності ЄКРН проводить покраїнній моніторингову роботу, яка включає аналіз ситуації в кожному з держав-членів Ради Європи з питань расизму та нетерпимості і робить пропозиції і рекомендації про способи вирішення виявлених проблем.
Раніше ONLINE.UA повідомляв, що ООН озвучила Україні безкомпромісну вимогу і закликала негайно вжити заходів щодо ратифікації Стамбульської конвенції. В ООН нагадали українській владі про те, що насильство по відношенню до жінок і дівчат - це не тільки порушення прав людини - воно руйнує життя і сім'ї по всій країні. Крім того, звертається увага на те, що в нашій країні жінки складають 86% жертв зґвалтувань і 78% постраждалих від домашнього насильства. За словами представників Організації, катастрофічний вплив насильства по відношенню до жінок очевидно, проте менш очевидно шкідливий вплив на сім'ї, суспільство, економіку, і на розвиток країни в цілому.