Угода між Міністерством фінансів США та олігархом Олегом Дерипаскою щодо зняття санкцій з його компаній насправді була вигідна російському бізнесмену. Під контролем росіянина все одно залишилися найважливіші активи.
Про це повідомляє The New York Times із посиланням на конфіденційний документ, підписаний обома сторонами, передає ONLINE.UA.
"В американському відомстві пояснили, що компанії погодилися на глобальні зміни в корпоративному управлінні. Так, частка Дерипаски мала б стати меншою, аніж 50%. Окрім того, зміни обіцяли і для складу ради директорів цих організацій.Конфіденційний документ, підписаний обома сторонами, свідчить, що угода, яку адміністрація обговорювала з підконтрольними російському олігарху Олегу Дерипасці компаніями, може містити менше покарання, ніж було заявлено", - сказано в повідомленні.
Нагадаємо, Мінфін США ввів санкції проти російських олігархів навесні 2018 року. Обмеження були введені в рамках покарання Росії і друзів Путіна за агресивні дії Москви в Україні та за незаконну анексію Криму.
Дерипаска спробував оскаржити санкції США, через які за кілька днів втратив мільярдів доларів, але в Вашингтоні поставили йому умову — знизити контроль над своїми компаніями.
"Русал" і її партнер En + в останні місяці взяли директора і керівництво, не пов’язане з Дерипаскою, в рамках переговорів з Вашингтоном з ослаблення санкцій США", — повідомили в Мінфіні США про те, що російський олігарх пішов на ультиматум Вашингтона.
Раніше ONLINE.UA повідомляв, що корпорація UC Rusal російського олігарха Олега Дерипаски законсервує Надвоіцкій алюмінієвий завод в Карелії через збитки, спричинені санкціями США.