Німеччина надала пропозицію щодо закриття неба над Україною
Категорія
Україна
Дата публікації

Німеччина надала пропозицію щодо закриття неба над Україною

ППО
Джерело:  FAZ

Існує пропозиція залучити системи протиповітряної оборони країн НАТО, розміщені на східних кордонах Альянсу, для захисту західних регіонів України від російських безпілотників. Зокрема це можуть зробити Польща та Румунія.

НАТО може захистити захід України від російських дронів

Цю ідею підтримують представники деяких німецьких політичних партій, серед яких правлячі Вільна демократична партія (ВДП) та "Союз 90"/Зелені".

Про це повідомляє FAZ.

За даними видання, ідея використання систем ППО НАТО, розгорнутих в Румунії і Польщі і керованих силами НАТО, для збивання російських безпілотників над Західною Україною була запропонована Ніко Ланге, експертом Мюнхенської ради безпеки (MSC) і колишнім заступником генерального секретаря НАТО запропонований генерал-лейтенантом Хорстом Генріхом Браусом.

За словами Ланге, це дозволило б створити 70-кілометрову безпечну зону на українському кордоні. Це могло б розвантажити українські сили протиповітряної оборони на інших ділянках фронту.

Як Україні допоможе закриття Польщею частини повітряного простору

За словами речника командування Повітряних сил Іллі Євлаша, Польща у разі відповідного рішення могла б закрити частину повітряного простору над Україною на тлі постійних ракетних та дронових атак з боку злочинної армії РФ. 

Євлаш підкреслив, що наразі Польща має всі необхідні засоби для закриття повітряного простору над західною частиною України від атак злочинної армії РФ.

За його словами, у разі такого рішення Україна могла б перекинути ракети та установки ППО в регіони, які наразі потребують більш посиленого захисту.

Речник ПС ЗСУ додав, що обговорення питання почалось ще після першого випадку потрапляння ракети злочинної армії РФ до повітряного простору Польщі.

Це б дозволило перемістити наші установки й без того дефіцитні ракети, які постійно потребують поповнення, на інші обєкти. У нас в Україні безліч важливих об'єктів і велика територія — її не покрити лише наземними установками, — пояснює Євлаш.

Категорія
Україна
Дата публікації

РФ примусово призвала на строкову службу близько 300 осіб на ТОТ України

ГУР
РФ примусово призвала на строкову службу близько 300 осіб на ТОТ України

З 1 жовтня до 31 грудня 2024 року російська окупаційна влада провела примусовий призов на строкову службу серед жителів тимчасово окупованих територій Херсонської та Запорізької областей

Головні тези:

  • РФ примусово призвала на строкову службу близько 300 осіб із тимчасово окупованих територій України.
  • Російська влада змушує українців ставати на військовий облік під загрозою звільнення з роботи.
  • Порушення міжнародного гуманітарного права у примусовій мобілізації російською окупаційною владою.
  • Розвідка Британії зазначає про розширену програму погашення кредитів для російських військовослужбовців.
  • Фінансові стимули, які надаються російським контрактникам, спрямовані на компенсацію втрат російської армії та залучення нових бійців.

Росія примушує жителів окупованих територій до служби в армії

Як повідомляє ГУР, за цей період на строкову службу було примусово призвано близько 300 осіб. Ворог змушує українців віком до 60 років ставати на так званий "військовий облік".

У разі відмови росіяни погрожують звільненням з роботи та подальшими обмеженнями у працевлаштуванні.

Окрім строкової служби, окупаційна адміністрація намагається залучити місцевих жителів до контрактної служби у збройних силах Російської Федерації. Наприклад, у Луганській області обіцяють виплату 2,5 млн рублів за підписання контракту.

Українська розвідка наголошує, що такі дії є грубим порушенням міжнародного гуманітарного права, яке забороняє мобілізацію жителів окупованих територій до армії країни-окупанта. Примусова мобілізація також порушує базові права людини.

Що відомо про нові мобілізаційні схеми росіян

Як зазначає розвідка Британії, списання боргів стане частиною розширеної програми "Канікули з погашення кредитів для російських військовослужбовців". Пільги поширюватимуться на кредити до 10 мільйонів рублів (близько 94 400 доларів), а також можуть стосуватися дружин контрактників.

За даними "Медіазони", з жовтня 2022 року росіяни подали 411 тисяч заявок на погашення іпотеки та особистих кредитів.

Розвідка зазначає, що ці фінансові стимули спрямовані на залучення нових контрактників для компенсації втрат російської армії.

За оцінками британської розвідки, наразі кількість загиблих і поранених серед російських військових досягла 760 тисяч осіб, а середній рівень втрат у листопаді 2024 року становив 1523 особи на день.

Ці заходи також покликані уникнути нової хвилі мобілізації, яка, на думку російської влади, знижує суспільну підтримку війни та провокує масову еміграцію.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?