Новий скандал навколо МВС та Авакова - Зеленський нарешті відреагував
Категорія
Україна
Дата публікації

Новий скандал навколо МВС та Авакова - Зеленський нарешті відреагував

Новий скандал навколо МВС та Авакова - Зеленський нарешті відреагував
Джерело:  online.ua

29 травня український лідер Володимир Зеленський заслухав очільника Міністрества внутрішніх справ Арсена Авакова щодо сутички, яка сталася у Броварах Київської області в п’ятницю вранці - як відомо, там відбулася перестрілка між підприємцями та нелегальними перевізниками. Під час бесіди також був присутній главу уряду Денис Шмигаль. Про це повідомляє ONLINE.UA з посиланням на сайт Офісу президента.

«Те, що відбувалося, навіть сутичками не можна назвати. Це нагадувало 90-ті», – підкреслив Володимир Зеленсьикй на початку розмови.

Арсен Аваков доповів президенту України, що конфлікт стався між представниками фірм, які займаються пасажирськими перевезеннями у Броварах, і, за однією з версій, може бути пов’язаний з корупційними оборудками з тендерами щодо розподілу маршрутів. За словами глави МВС, У сутичці брали участь близько ста осіб. Один автобус з озброєними людьми приїхав з Вінниці, інша група на трьох мікроавтобусах прибула із Києва.

«Київські перевізники покликали так званих тітушок, запросивши їх зі столиці та Вінницької області», – зазначив Арсен Аваков.

Він також наголосив, що група з Вінниччини – співробітники однієї з охоронних фірм.

«На даний час затримано 20 осіб, троє перебувають у лікарні з пораненнями різного ступеня тяжкості», – повідомив міністр внутрішніх справ.

Також наголошується, що вже голошено план-перехоплення для затримання організаторів. Окрім того, встановлюються особи, які направляли озброєних людей з Вінниці. Арсен Аваков підкреслив, що поліція перебуває в координації з прокуратурою та судом щодо обрання затриманим запобіжних заходів. Глава МВС додав, що будуть зроблені кадрові висновки щодо Вінницької області.

«Чому випустили таку групу людей, хоч і з мисливською зброєю? Треба було реагувати. До кінця дня я зможу запропонувати, яке адміністративне реагування треба робити», – заявив Аваков.

Володимир Зеленський звернув увагу на те, що має бути проведено розслідування для встановлення й покарання винних. Кабмін, зі свого боку, повинен надати допомогу пересічним громадянам, які постраждали внаслідок сутички.

«Потрібно, щоб ми знайшли замовників, щоб вони понесли покарання. Також щоб на рівні уряду ми зрозуміли, як допомогти звичайним людям, майно яких постраждало в цій сутичці», – підсумував Володимир Зеленський.

Раніше ONLINE.UA повідомляв, що фракція "Голос" почала вимагати відправити у відставку  очільника Міністерства закордонних справ Арсена Авакова після згвалтування і катування жінки у поліцейському відділку Кагарлика.

Категорія
Події
Дата публікації

Найсильніший землетрус століття. У М’янмі загинули понад 2 тис людей

Мʼянма
Джерело:  CNN

31 березня стало відомо про щонайменше 2 056 жертв потужного землетрусу у М'янмі. Ще понад 3 900 людей поранені, а 270 досі вважаються зниклими безвісти.

Головні тези:

  • Найсильніший землетрус в М'янмі призвів до загибелі понад 2 тис людей та поранення майже 4 тис осіб.
  • Багато країн висловлюють підтримку та направляють допомогу до постраждалої країни, яка оголосила тижневу національну жалобу.
  • Інфраструктура М'янми, пошкоджена під час військових дій, стала об'єктом ще більших руйнувань через землетрус, ускладнюючи рятувальні роботи.

У М’янмі через землетрус загинуло понад 2 тис людей

Землетрус, який сколихнув Мʼянму 28 березня, був одним з найсильніших землетрусів у країні за століття.

Багато країн — зокрема США, Індія, Японія, Південна Корея, Таїланд і Сінгапур — відправляють до країни свою допомогу: рятувальників для ліквідації наслідків лиха, гуманітарну та фінансову допомогу.

Ізольоване військове керівництво Мʼянми пішло на рідкісний крок, звернувшись по міжнародну допомогу. Під час попередніх великих стихійних лих вони часто уникали таких пропозицій.

У Мʼянмі оголосили тижневу національну жалобу через руйнівний землетрус. Національний прапор Мʼянми приспустять від 31 березня до 6 квітня.

Мʼянма після землетрусу

Перед рятувальниками стоїть надзвичайно складне завдання. Адже інфраструктура в Мʼянмі, значно пошкоджена бойовими діями під час громадянської війни, зазнала ще більших руйнувань через землетрус.

Ситуація ускладнюється й тим, що зона, яку зачепив землетрус, охоплює райони, де з 2021 року, відколи до влади прийшла військова хунта, тривають інтенсивні бої. У цих регіонах окремо діють різні адміністрації — військовий уряд і повстанські угруповання.

Категорія
Україна
Дата публікації

"Не вмикайте емоції!". Експертка дала українцям важливі поради з інфогігієни

інфогігієна
Джерело:  online.ua

Засновниця ініціативи з інформаційної гігієни "Як не стати овочем" та письменниця Оксана Мороз нагадує про нові-старі методи зламу акаунтів в соцмережах і надає поради, як цього уникнути.

Головні тези:

  • Експертка Оксана Мороз нагадує про важливість контролю емоцій при отриманні спірних повідомлень в інтернеті.
  • Не відкривайте підозрілі посилання та не реагуйте на провокативні коментарі, щоб уникнути зламу акаунт та шахраїв у соцмережах.
  • Будьте обережні та не вмикайте емоції, якщо зустрічаєте скарги на себе або підозрілі повідомлення в Інтернеті.

Експертка Оксана Мороз дала українцям лайфхак з інфогігієни

Мороз нагадала про “нову-стару історію”, яка закінчується зламом сторінки в соцмережах чи іншою шкодою. І надала лайфхак, як діяти у подібних випадках.

Зараз масово несеться в Інстаграмі:

  • Ви бачите під своїм дописом (переважно в Інстаграмі) обурливий коментар щодо вас. Як правило, російською (але не факт).

  • Йдете дивитися, хто ж це пише.

  • Там закритий акаунт і є тільки один лінк (наприклад, на Телеграм).

  • Натискаєте, і там щось, що має вас ще раз емоційно включити і мотивувати натиснути на другий лінк.

  • Далі — злам акаунту, шахрайство і т. ін.

Не клікайте, будь ласка, на такі коментарі / акаунти / лінки.

Тут правило одне — ввімкнули ваші емоції — тут щось не те. Потрібно бути обережними, — зазначає експертка.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?