“Око Бога”: NASA опублікувало неймовірне фото туманності
Категорія
Технології
Дата публікації

“Око Бога”: NASA опублікувало неймовірне фото туманності

“Око Бога”: NASA опублікувало неймовірне фото туманності
Джерело:  online.ua

NASA показало унікальний знімок туманності Гелікс, в якому поєднані фото, отримані з телескопу “Hubble” та з Національної обсерваторії Кітт-Пік.

Знімок був опублікований на офіційній сторінці NASA у Twitter, передає ONLINE.UA.

Це фото прозвали одним із найдосконаліших небесних зображень, коли-небудь зроблених вченими. В результаті поєднання фото створилася ціла мережа “кометних ниток”, які вбудовані у синє газове кільце і барвисте червоне. Усі зовнішні краї утворені зіркою, яка вмирає.

Туманність Гелікс (або Равлик) є планетарною туманністю у сузір’ї Водолій, яка вважається однією з найближчих до нас.

Опубліковане зображення нагадує око, тому користувачі мережі нарекли космічний об’єкт “Оком Бога”.

Раніше ONLINE.UА повідомляв, що  в NASA показали нові видовищні фото гігантського урагану на Юпітері.

Категорія
Світ
Дата публікації

Мільйони українських біженців можуть втратити правовий статус у ЄС — коли саме

Біженці
Джерело:  Euractiv

Правовий статус мільйонів українських біженців у ЄС може опинитися під загрозою. Наразі немає чіткого плану, який дозволить їм залишитися після припинення вогню з Росією.

Головні тези:

  • Правовий статус мільйонів українських біженців у ЄС може бути загрожений після припинення війни з Росією.
  • Директива ЄС про тимчасовий захист стала порятунком для великої кількості українців, але їхній майбутній статус зараз невизначений.
  • Частка біженців, які планують повернутися на рідну землю, зменшується, що може призвести до складних ситуацій у приватних стосунках країн ЄС та України.

Мільйони українських біженців можуть втратити правовий статус у ЄС

Після вторгнення Росії в лютому 2022 року Директива ЄС про тимчасовий захист (TPD) стала порятунком для майже 4,3 мільйона українців.

Директива дає змогу країнам ЄС надавати українцям право жити, працювати й отримувати доступ до послуг, при цьому більшість із них перебувають у Польщі, Німеччині, Чехії та Словаччині. Оскільки переговори про припинення вогню тривають, ця страхувальна сітка може бути зруйнована.

Нещодавні опитування показують, що кількість біженців, які планують повернутися в Україну, падає. Дані Управління Верховного комісара ООН у справах біженців (УВКБ ООН) показують зниження з 65% у 2024 році порівняно з 77% у попередньому році.

Частка тих, хто не визначився, зросла з 18% до 24% у 2024 році, а кількість тих, хто заявив, що не має надії повернутися, зросла більш ніж удвічі — з 5% до 11%.

Припинення вогню може відразу повністю змінити ситуацію, надавши країнам, що приймають, можливість вирішувати, чи послаблювати ці заходи захисту, домагатися інтеграції, чи підштовхувати біженців до повернення додому.

Минулого року уряди ЄС погодилися продовжити TPD до березня 2026 року, значно вийшовши за рамки початкових рамок, які передбачали дворічний період захисту з можливим продовженням на один рік. Будь-яке продовження здійснюється раз на рік.

Рівні захисту також різняться залежно від країни. Кожна країна ЄС інтерпретує директиву трохи по-різному у своєму національному законодавстві, що означає, що до українців ставляться по-різному залежно від того, де вони оселилися.

Єврокомісія заявила, що почала розглядати наступні кроки, включно з питанням про те, "подовжувати чи ні" тимчасовий захист, допомагати людям переходити на національні статуси для роботи, навчання або возз'єднання сім'ї, а також надавати підтримку тим, хто вирішить повернутися в Україну.

Деякі країни не стали чекати Брюсселя і вжили заходів щодо пошуку "більш довгострокового постійного статусу":

  • Польща незабаром запропонує трирічний статус тимчасового резидента українцям, які мали безперервний тимчасовий захист протягом щонайменше року.

  • У Чехії українцям, які проживають там понад два роки і мають роботу, буде доступний новий спеціальний п'ятирічний дозвіл на проживання з обов'язковим відвідуванням школи їхніми дітьми.

  • Інші столиці розробляють власні плани. Австрія, Італія, Естонія і Латвія активізуються з довгостроковими рішеннями, з різними рівнями захисту.

  • Міністерство внутрішніх справ Німеччини заявило, що вже розробило варіанти дій, але рішення про те, які пропозиції будуть фактично висунуті з цього питання, ухвалюватиме наступний уряд, наголосивши на необхідності єдиного європейського підходу.

  • Міністерство внутрішніх справ Словаччини підтвердило, що подальші кроки щодо переміщених осіб після закінчення російського вторгнення "наразі обговорюються на рівні держав-членів, включно зі Словаччиною, а також на рівні ЄС".

За даними ООН, станом на 16 грудня 2024 року було зареєстровано 6,8 млн українців за кордоном. Але ці дані враховують і тих українців, які виїхали (або примусово були вивезені) в Росію та Білорусь. Якщо не враховувати українців, які перебувають на території країн-агресорів, то їхня чисельність становить 5,5 млн.

Категорія
Україна
Дата публікації

У Херсоні двоє людей постраждали від російського артобстрілу

Олександр Прокудін / Херсонська ОВА
Херсон

У Херсоні вранці 7 квітня через російський обстріл постраждала вагітна жінка та дитина. Ворожий снаряд влучив у їхній будинок, мати прикрила сина власним тілом.

Головні тези:

  • У Херсоні сталася трагічна подія через російський обстріл, в результаті якої постраждали вагітна жінка та її маленький син.
  • Мати прикрила дитину власним тілом, обоє отримали травми та потрапили під завали.
  • Загальний стан постраждалих допомагають стабілізувати медичні працівники, вони отримують необхідну допомогу.

Удар РФ по Херсону: постраждали мати і дитина

У Херсоні через російський обстріл постраждали вагітна жінка та дитина.

Про це повідомив начальник Херсонської ОВА Олександр Прокудін.

Як зазначається, через влучання ворожого снаряду в будинок під завалами опинилися 31-річна херсонка та її син, якому близько двох років. Мати прикрила дитину власним тілом.

Потерпілих дістали з-під завалів. Нині вони перебувають у лікарні, де отримують всю необхідну медичну допомогу.

В ОВА інформують, що у хлопчика — вибухова травма та контузія. Жінка, яка перебуває на шостому місяці вагітності, зазнала вибухової та травми голови.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?