ООН звернулася до окупантів Донбасу з невідкладними вимогами
Категорія
Україна
Дата публікації

ООН звернулася до окупантів Донбасу з невідкладними вимогами

ООН звернулася до окупантів Донбасу з невідкладними вимогами
Джерело:  online.ua

До російського агресора звернулися на міжнародному рівні через загрозу для гуманітарної ситуації на Донбасі. Рада безпеки Організації Об’єднаних Націй вимагає забезпечити в’їзд та виїзд людей з окупованих районів Донеччини та Луганщини. Про це повідомляє ONLINE.UA з посиланням на засідання Радбезу у четвер, 11 лютого, в режимі онлайн.

За словами заступниці генсекретаря з політичних питань і питань миробудівництва Розмарі ДіКарло, блокада на лінії розмежування має бути знята для вільного пересування мешканців країни.

“Ми закликаємо всіх, хто має вплив, допомогти зняти обмеження на свободу пересування через лінію дотику і забезпечити роботу достатньої кількості КПВВ", - заявила ДіКарло.

Вона звернула увагу на спроби 120 партнерів надати допомогу для 1,9 мільйона громадян України, що потребують її відповідно гуманітарному плану реагування ООН.

Нагадаємо, наразі українські контрольні пункти в’їзду та виїзду працюють відповідно до зимового графіка роботи. Вони здатні здійснювати пропуск пасажирів в обох напрямках — з та в ОРДЛО. Проблема в тому, що окупаційний режим де-факто блокує перетин зі свого боку.

Відповідно, люди не можуть дістатися українського кордону через обмеження окупантів, а також не можуть в’їхати на неконтрольовану територію після перетину КПВВ. Така ситуація триває майже весь 2020 рік і не завершується вже станом на середину лютого 2021-го.

Водночас окупаційний режим майже не робить перешкод для людей, які перетинають неконтрольовану ділянку українського кордону з Росією на Донеччині та Луганщині.

Як повідомляв ONLINE.UA, російська сторона на переговорах в Тристоронній контактній групі блокує просування кількох важливих питань. Зокрема, Москва не відповідає на пропозиції відкрити рух через лінію зіткнення, що дозволило б кільком сотням тисяч пенсіонерів отримати виплати на підконтрольній території.

Також окупанти залишають без відповіді звернення щодо відкриття двох нових КПВВ на Луганщині - у Щасті та Золотому, які будуть забезпечені автобусами для руху пасажирів.

Категорія
Події
Дата публікації

Дрони атакували одразу кілька областей Росії — відео

дрон
Джерело:  online.ua

Вранці 4 січня Міністерство оборони Росії заявило про нібито знищення протягом ночі 16 українських безпілотників, зокрема над Ленінградською областю.

Головні тези:

  • У Росії підтвердили факт атаки безпілотників у різних областях країни.
  • Дрони були виявлені над Ленінградською, Брянською, Смоленською, Бєлгородською та Псковською областями.
  • За попередніми даними,  міг бути уражений завод російського оборонно-промислового комплексу.

У Росії прогриміла нова “бавовна”

Про атаку на Ленінградську область перши повідомив ставленик Кремля в регіоні Дрозденко.

За його словами, у районі Лузької губи Фінської затоки було виявлено БПЛА.

Для протидії використані сили та засоби ППО Міністерства оборони РФ. Безпілотника знищено. Руйнувань та постраждалих немає, — йдеться в заяві губернатора.

Згодом у Міноборони РФ почали стверджувати, що 10 із 16 дронів їхня ППО начебто знищила над Брянською областю, 3 — над Смоленською, по одному над Бєлгородською, Псковською та Ленінградською областями.

Однак жодних підтверджень своїм словам російське оборонне відомство традиційно не надало.

За словами місцевих мешканців, вибухи лунали у місті Сафоново, що на Смоленщині.

Там міг бути уражений завод російського оборонно-промислового комплексу.

У російських летовищ знову проблеми

Пізніше з'явилася інформація про те, що в аеропорту Пулково в Петербурзі знову введено обмеження на польоти.

Ці дані уже підтвердили представники Росавіації.

Для забезпечення безпеки польотів цивільних повітряних суден сьогодні з 07:45 МСК на роботу петербурзького аеропорту Пулково введено тимчасові обмеження. Екіпажі ЗС, авіадиспетчери та служби аеропорту вживають усіх необхідних заходів для забезпечення безпеки польотів — це головний пріоритет, — заявили вони.

Що важливо розуміти, раніше аеропорт вже закривали 4 грудня вночі під час атаки БПЛА, писали місцеві ЗМІ.

Категорія
Політика
Дата публікації

Глава Євроради назвав країну-пріоритет для ЄС у 2025 році

Кошта

Очільник Європейської ради Антоніу Кошта наголосив на пріоритетності підтримки України на тлі триваючої російської агресії. З такою заявою він виступив під час церемонії відкриття головування Польщі в Раді ЄС.

Головні тези:

  • Європейська рада підтвердила підтримку України на тлі війни.
  • Польща зосередиться на питаннях оборони під час свого головування у Євросоюзі.

ЄС не збирається кидати Україну напризволяще

Україна має залишатися нашим головним пріоритетом. Цього року ми повинні продовжувати підтримувати Україну — стільки, скільки необхідно, стільки, скільки буде потрібно, щоб домогтися всеосяжного, справедливого і міцного миру.

Антоніу Кошта

Антоніу Кошта

Голова Європейської ради

Він також вкотре нагадав, що міжнародне право має восторжествувати заради свободи українського народу і нашої спільної безпеки.

Як зазначив Кошта, з цією метою важливо продовжувати розглядати оборону як стратегічний пріоритет для офіційного Брюсселю.

Ось чому я закликав провести неформальну зустріч європейських лідерів на початку лютого, присвячену темі оборони, — додав глава Євроради.

Оборонний пріоритет польського головування в Раді ЄС

На переконання Кошту, ліпшого часу для лідерства Польщі в Європейському союзі годі й шукати.

Польський народ був натхненням і силою опору в той час, коли іноземне втручання загрожує нашій демократичній цілісності. Тому що Польща була на передньому краї оборонних можливостей Європи, які нам необхідно розвивати для захисту наших країн, наших суспільств, наших цінностей.

Антоніу Кошта

Антоніу Кошта

Голова Європейської ради

Окрім того, аналітик нагадав, що Європейський союз був заснований як проєкт миру після Другої світової війни, і "нам потрібно знову зміцнити нашу безпеку, щоб забезпечити мир у Європі".

На його переконання, саме оборона має вирішальне значення для сьогодення і майбутнього Європи.

Однак не можна ігнорувати той факт, що це лише один із компонентів архітектури безпеки.

Оскільки програма польського головування справедливо фокусується на ній, ми маємо розв'язувати її більш комплексно.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?