Папа Римський Франциск просив миру для України у різдвяному посланні
Категорія
Світ
Дата публікації

Папа Римський Франциск просив миру для України у різдвяному посланні

Папа Римський
Джерело:  Vatican News

Понтифік у різдвяному посланні “Urbi et Orbі” згадав про Україну. Папа Римський Франциск говорив до вірян 25 грудня з лоджії базиліки Святого Петра у Ватикані.

Папа Римський Франциск на Різдво просив миру для України

У цьогорічному різдвяному посланні “Urbi et Orbі” Папа Римський Франциск попросив миру для України

Про це повідомляє Vatican News.

З очима, прикутими до дитятка Ісуса, благаю миру для України. Поновімо нашу духовну й людську близькість з її стражденним народом, щоб через підтримку кожного з нас він відчув конкретність Божої любові, – звернувся понтифік до вірян із лоджії базиліки Святого Петра у Ватикані.

Водночас Папа Римський згадав населення "стражденної Сирії", Ємену, народ Лівану, а також побажав миру Ізраїлю та Палестині й Вірменії та Азербайджану.

Також він побажав наближення дня, "коли наново зміцняться братерські зв'язки на Корейському півострові, відкриваючи шляхи діалогу та примирення".

Раніше Папа Римський закликав молитися за тих, хто "страждає від війн у багатьох частинах світу", особливо за народ України, Ізраїлю та Палестини.

Папа Римський звернувся до російської молоді

Папа Римський Франциск під час телемосту з російською молоддю 25 серпня висловив захоплення "великою Росією" та закликав громадян цієї держави-терориста "ніколи не відмовлятися від (своєї) спадщини".

Ви – спадкоємці великої Росії: великої Росії святих, правителів, великої Росії Петра I, Катерини II, тієї імперії – величної, освіченої, великої культури та великої людяності. Ніколи не відмовляйтеся від цієї спадщини, – заявив понтифік.

Речник Міністерства закордонних справ України Олег Ніколенко назвав "прикрими" подібні висловлювання Папи Римського.

Категорія
Україна
Дата публікації

Армія РФ атакувала дроном Куп’янськ — постраждали поліцейські та цивільні

Поліція Харківської області
Армія РФ атакувала дроном Куп’янськ — постраждали поліцейські та цивільні

Російські окупанти вдарили дроном “Молнія-2” по Куп’янську на Харківщині. Унаслідок обстрілу поранення отримали троє поліцейських та двоє цивільних мешканців.

Головні тези:

  • Російські окупанти вдарили дроном “Молнія-2” по Куп'янську на Харківщині, поранена троє поліцейських та двоє цивільних мешканців.
  • Українська протиповітряна оборона успішно збила 72 ворожих дрони та зупинила ще 59 безпілотників, запущених з РФ.
  • Масована атака РФ на Україну включала запуск 131 ударного дрона та випуск чотирьох балістичних ракет 'Іскандер'.
  • Постраждалі об'єкти у Полтавській та Черкаській областях потребують ліквідації наслідків ударів. Жертв та постраждалих поки немає.
  • Спеціальні служби працюють над документуванням воєнного злочину РФ та збором речових доказів щодо атаки на Куп'янськ.

Російський дрон "Молнія" атакував Куп'янськ

Як повідомляє поліція Харківщини, близько 9:00 21 січня окупанти атакували БПЛА українських правоохоронців, які несли службу в Куп’янську.

Внаслідок вибуху троє поліцейських отримали осколкові поранення різного ступеня тяжкості, їм надається медична допомога. Також пошкоджено службовий автомобіль.

Крім того, ворожий дрон атакував цивільний автомобіль. Поранення отримали 64-річна жінка та її 68-річний чоловік, мешканці міста Куп’янськ.

На місці працює слідчо-оперативна група, яка документує воєнний злочин РФ, проводить огляд місця події та збирає речові докази.

Масована атака РФ на Україну: сили ППО знищили 72 ворожих дрони

Як зазначають військові, у ніч проти 21 січня російська армія здійснила масовану атаку на Україну, запустивши 131 ударний дрон з напрямків Міллерово, Орел та Приморсько-Ахтарськ у РФ.

Окрім того, окупанти завдали удару чотирма балістичними ракетами "Іскандер", випущеними з Воронезької області.

Українська протиповітряна оборона змогла збити 72 ворожих дрони, а ще 59 безпілотників втратили локаційний зв’язок і не досягли своїх цілей.

Унаслідок ворожих ударів у Полтавській та Черкаській областях пошкоджено об'єкти інфраструктури, господарські споруди та приватні будинки. Спеціальні служби працюють над ліквідацією наслідків. За попередньою інформацією, жертв та постраждалих немає.

Категорія
Світ
Дата публікації

В ЄС готуються заборонити використання "вічних хімікатів"

виробництво PFAS
Джерело:  Reuters

Єврокомісія готується ввести заборону на використання так званих “вічних хімікатів” або ж PFAS, які широко використовуються у багатьох споживчих та промислових товарах. 

Головні тези:

  • У ЄС планується заборонити використання “вічних хімікатів” (PFAS), які накопичуються в екосистемах, воді та організмах людей.
  • PFAS використовуються в широкому колі товарів, включаючи косметику, посуд та деталі для літаків, але їх стійкість та шкідливість призвели до необхідності заборони.
  • Широку заборону на використання PFAS підтримують країни, такі як Данія, Німеччина та Норвегія, але рішення про це може бути прийняте найраніше у 2026 році.

Що відомо про плани з заборони використання PFAS у ЄС

У ЄС занепокоєні тим, що перфтороалкілові та поліфтороалкілові речовини фактично не розкладаються у навколишньому середовищі і накопичуються в екосистемах, воді та, зрештою, в організмах людей.

У ЄС хочуть заборонити широке використання PFAS
Забруднення PFAS

Вони мають стійкість до екстремальних температур та невразливі до корозії, що дозволяє використовувати їх в процесі виготовлення широкого кола товарів, включаючи косметику, антипригарне покриття для посуду та деталі для літаків та вітрових турбін.

Це те, що, звичайно, важливо для нас, людей, а також для навколишнього середовища, але я думаю, що також і для промисловості, щоб вони знали, як вони можуть поступово відмовитися від PFAS, — зазначила глава екологічного відомства ЄС Джессіка Росвалл.

Хто у ЄС підтримує широку заборону на PFAS

Широку заборону на використання PFAS підтримують Данія, Німеччина, Нідерланди, Норвегія та Швеція, однак рішення навряд-чи буде прийняте раніше, ніж у 2026 році.

Водночас Росвалл зазначила, що вони також зіткнуться з обмеженнями, в тому числі щодо способу їх утилізації.

Згідно з даними хімічних агентств скандинавських країн, на промисловість, зокрема виробництво пластмас та електроніки, припадає найбільше використання PFAS.

Заборону буде введено на використання PFAS у споживчих товарах, з винятками для найважливіших промислових потреб.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?