Польща дозволила Україні бити переданою зброєю по території РФ
Категорія
Україна
Дата публікації

Польща дозволила Україні бити переданою зброєю по території РФ

польща
Джерело:  Polskie Radio 24

У Міноборони Польщі заявили, що Україна може використовувати передане ними озброєння на території Росії.

Польща дозволила Україні бити польською зброєю по Росії

Заступник міністра оборони Польщі Цезарій Томчик, Відповідаючи на запитання, чи може польська військова техніка, передана Україні, використовуватися на території Росії, зазначив, що українці "можуть воювати так, як хочуть".

Ми вирішили допомогти Україні в конфлікті, Україна зазнала звірячого нападу, тому вона має право захищатися так, як вважає за потрібне. Польща не застосовує обмежень, коли йдеться про використання українцями польської збро, — підкреслив Томчик. 

На його думку, західні країни також повинні зняти обмеження на використання зброї на російській території, якщо такі є.

Томчик повідомив, що Польща вже передала Україні 44 партії допомоги і готує 45-ту. 

Удари по РФ західною зброєю — що передувало

Кілька європейських країн не заперечують, аби Україна била їхньою зброєю по РФ, розповів напередодні глава дипломатії ЄС Жозеп Боррель.

Зокрема глава МЗС Великої Британії Девід Кемерон 3 травня також заявив, що ЗСУ мають право бити по обʼєктах РФ зброєю, наданою Лондоном, а пізніше з аналогічними заявами виступили Швеція та Польща.

Міністерка закордонних справ Канади Мелані Жолі, коментуючи дозвіл Україні бити по РФ, також заявила, що її країна не встановлювала Києву жодних умов використання зброї.

За помʼякшення обмежень для ЗСУ також виступили міністр оборони Нідерландів Марк Рютте та президент Франції Емманюель Макрон. Водночас, Парламентська асамблея НАТО закликала уряди держав Альянсу дозволити Україні бити західною зброєю по військових цілях на території Росії.

Категорія
Політика
Дата публікації

"Це ще не кінець". Хто готовий боротися з Трампом за порятунок Криму

Трамп
Джерело:  The Telegraph

Президент США Дональд Трамп уже багато разів дав зрозуміти, що вважає український Крим, який 11 років тому окупувала РФ, російською територію. Ба більше, він добивається від Києва визнати це на офіційному рівні. Український лідер Володимир Зеленський відкинув цю вимогу, однак не лише він готовий дати відсіч Трампу задля деокупації півострова.

Головні тези:

  • Трамп наполягає, що визнання Криму Росією - це прийнятна ціна за досягнення миру.
  • Одразу кілька світових лідерів стали на захист України у цьому питанні.

В України є потужні союзники у процесі поверненні Криму

Журналісти звертають увагу на те, що саме питання подальшої долі Криму знаходиться в центрі “мирного плану” Дональда Трампа щодо завершення війни.

На цьому тлі ЗМІ згадують заяву глави Держдепу США Майка Помпео, який був членом команди республіканця.

Росія, здійснивши 2014 року вторгнення в Україну і спробувавши анексувати Крим, прагнула підірвати фундаментальний міжнародний принцип, який поділяють демократичні держави: жодна країна не може змінювати кордони іншої силою, — заявив Помпео у 2018 році.

Однак минуло не так багато років і виявило, що після другого повернення у Білий дім Трампу начхати на цей принцип.

Президент України дав зрозуміти, що не збирається віддавати Крим Росії.

У цій боротьбі з Білим дома Володимир Зеленський не самотній. Він отримав потужну підтримку від прем'єра Британії Кіра Стармера, французького лідера Еммануеля Макрона та міністра оборони Німеччини Бориса Пісторіуса.

Саме вони наразі роблять все можливе, щоб Трамп змінив свою позицію щодо Криму та зупинив шантаж України.

Це ще не кінець процесу, і переговори тривають. Вони триватимуть і цього тижня.

Кір Стармер

Кір Стармер

Прем'єр-міністр Великої Британії

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?