Посол ЄС в Україні назвала терміни вступу України
Категорія
Політика
Дата публікації

Посол ЄС в Україні назвала терміни вступу України

Катаріна Матернова
Джерело:  ЛІГА.net

За словами посла ЄС в Україні Катаріни Матернової, протягом найближчих 10 років, а може навіть до кінця цього десятиріччя Україна буде готова стати повноцінним членом Євросоюзу. 

Головні тези:

  • Прогнозують, що Україна може стати повноправним членом ЄС протягом найближчих 10 років.
  • Вимоги ЄС до України включають реформи у сфері верховенства права, правосуддя та державної служби.
  • Матернова порівняла Україну з Польщею та висловила упевненість у можливості успішного вступу країни до ЄС.
  • Україні слід зосередитися на реалізації домашніх завдань для отримання членства у Євросоюзі.
  • Розширення ЄС здійснюється за принципом консенсусу, тому для вступу України потрібні значні зміни у країні.

Як у ЄС бачать терміни отримання Україною членства

Я абсолютно переконана, що через 10 років Україна буде готова стати повноправним членом ЄС. Я б навіть насмілилася сказати, що буде готова до кінця цього десятиліття, - підкреслила Матернова.

На запитання щодо готовності ЄС інтегрувати таку велику та складну країну, як Україна, Матернова порівняла її з Польщею.

За її словами, 20 років тому польський ВВП був співмірний з нинішнім українським.

Тож географічно Україна є найбільшою країною Європи, але з погляду економіки її можна порівняти з тим, де була Польща. Вступ Польщі в ЄС – успіх. Не бачу причин, чому так не має бути з Україною, - зазначила пані посол.

Що відомо про вимоги ЄС до України щодо вступу

Першим буде кластер "Основи" – він про верховенство права, правосуддя, свободу та безпеку.

Щоб продовжити шлях, Україні слід провести реформи. Йдеться про дорожню карту з верховенства права і держслужби – перше домашнє завдання

Коли Україна виконає і ЄС погодить, можна розраховувати, що під час другої такої міжурядової конференції (орієнтовно у 2025 році) відкриють кластер "Основи".

На виконанні домашніх завдань Київ буде концентруватися найближчі пів року, поки Угорщина головуватиме в Раді ЄС.

На запитання, чи не планує ЄС змінити підхід, щоб такі країни як Угорщина не могли блокувати процес розширення на кожному етапі, пані посол Матернова відповіла:

Розширення ЄС – справа прямого інтересу і занепокоєння всіх країн. І саме так у договорах передбачено, що кожна держава має право вето, бо розширення ЄС має відбуватися шляхом консенсусу. Не думаю, що хтось у ЄС думає про це. Україна має дуже сильно змінитися, щоб інтегруватися в ЄС, - пояснила Матернова.

Категорія
Політика
Дата публікації

Франція визначила підтримку України державним пріоритетом

Франція
Джерело:  online.ua

Франція офіційно визначила підтримку України як пріоритет у міжнародному партнерстві. Такі стратегічні орієнтири були затверджені Президентською радою.

Головні тези:

  • Франція офіційно визначила підтримку України як державний пріоритет у міжнародному партнерстві.
  • Стратегічні орієнтири, затверджені Президентською радою, відзначають важливість міцних міжнародних партнерств, спрямованих на стабільність світу.
  • Головний акцент у партнерстві Франції з Україною полягає у солідарності перед кризами та розв'язанні великих викликів нашої планети.

Україна є для Франції пріоритетом у міжнародному партнерстві

Єлисейський палац оприлюднив підсумки рішень президентської ради з міжнародного партнерства.

Геополітичний контекст, позначений поверненням війни біля наших кордонів і загостренням міжнародних відносин, підкреслює важливість міцних міжнародних партнерств, які відповідають нашим цінностям і інтересам і сприяють стабільності цього світу, — йдеться в заяві президентської канцелярії.

В офісі французького лідера зазначили, що "у той час, як основні партнери відходять, Франція зі своїми європейськими союзниками й надалі матиме сильний голос на міжнародній арені".

Наш порядок денний — суверенітет нашої країни та наших партнерів.

Еммануель Макрон

Еммануель Макрон

Президент Франції

Президентська рада з міжнародного партнерства пояснює, що міжнародне партнерство країни базується на політиці:

  • солідарності, особливо перед обличчям криз,

  • інвестиції перед лицем головних викликів нашої планети,

  • альянсів, поєднуючи дипломатичні та економічні інтереси Франції та інтереси її партнерів.

Також вказується, що перегляд цієї політики було ініційовано Президентською Радою розвитку в травні 2023 року. Проте два роки потому, зіткнувшись "з новою геополітичною ситуацією", відомство "має на меті стабільно запровадити цю зміну парадигми".

Він встановлює наступні стратегічні орієнтири, які були предметом консультацій з громадянським суспільством і бізнесом, і які будуть реалізовані до червня компетентним міжміністерським комітетом під керівництвом прем'єр-міністра з метою застосування всіма операторами, інструментами та органами, до складу яких входить Франція.

Зазначається, що у контексті безпрецедентного збільшення криз і відходу основних партнерів Франція висловлює свою солідарність із найбільш уразливими країнами та населенням, ефективно зосереджуючи свої зусилля "там, де потреби є найважливішими та найнагальнішими, щоб зробити внесок у стабільність у світі".

Завдяки величезній підтримці, якої вона потребує, і прямій загрозі, яка тяжіє над Європою, Франція підтверджує, що Україна вважається пріоритетом

Також зазначається, що пріоритетні цілі, які формують основу для дій і впливу міжнародного партнерства Франції — мають бути "реалізовані всіма нашими інструментами".

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?