20 червня в результаті урагану у Москві померло двоє осіб, 18 людей отримали травми.
Головні тези:
Ураган у Москві зруйнував будинки та повалив дерева.
У столиці країни–агресорки оголошений останній, помаранчевий рівень небезпеки, закриті парки.
Відео свідчать про шкоду, завдану ураганом, у вигляді зірваних рекламних щитів та конструкцій.
Через негоду у Москві спостерігаються воронки смерчів.
У Москві вирував сильний ураган
За повідомленнями оперативних служб, одну людину вбило деревом в одному із парків, інший чоловік впав разом із будівельним риштованням.
Парки у столиці країни-агресорки закриті від ранку. Влада закликала не виходити на вулицю. У місті оголосили останній, помаранчевий рівень небезпеки.
Шторм до Москви і Московської області прийшов вдень 20 червня. Росіяни пишуть, що гроза, злива та вітер до 23 метрів на секунду протримаються у російській столиці до 22 години.
Очевидці публікують відео із зірваними рекламними щитами, вуличними конструкціями і поваленими деревами. У регіоні формувалися воронки смерчів.
Швидкість поривів вітру досягала 25 метрів за секунду.
Попередження про небезпечну погоду діють і в інших регіонах центральної Росії, а також в інших країнах Європи.
У Москві вирує ураган Едгар — відео
20 червня вдень у столиці країни-агресорки — справжнє стихійне лихо. Через ураган “Едгар” у місті падають на землю дахи, вириваються з коренями дерева.
Сильні пориви ураганного вітру валять з ніг жителів міста. Злива не закінчується — на вулицях Москви просто потоп.
19 січня 2025 року в США офіційно набув чинності закон, який забороняє використання TikTok. Згідно з досвідом інших країн соцмережа використовується не лише як розважальна платформа, а і як інструмент для дезінформації та маніпуляцій.
Головні тези:
TikTok активно використовується для підірвання мобілізаційних процесів та поширення неправдивих наративів в Україні.
Платформа працює як алгоритмічна система, що навчається на вподобаннях користувачів, показуючи маніпулятивний контент.
Необхідно розробити механізми моніторингу та реагування на загрози, які несе використання TikTok та аналогічних платформ для України.
У США заборонили TikTok через обурення щодо національної безпеки та ризики витоку даних до китайського уряду.
Чому TikTok є небезпечним для України
Видання наводить приклади міжнародного досвіду використання TikTok як інструменту для дезінформації та маніпуляцій.
Зокрема під час президентських виборів у Румунії у 2024 році TikTok став головним каналом для просування проросійського кандидата Келіна Джорджеску. Завдяки маніпулятивному контенту він переміг у першому турі, але результати анулювали через виявлене втручання.
У Румунії TikTok використовувався разом із Telegram для координації дій, поширення фейкових хештегів та завдань.
Якщо говорити про загрози для України, тоTikTok активно використовується для підриву мобілізаційних процесів.
Також виявлені мережі акаунтів поширюють неправдиві наративи, такі як перебільшення втрат ЗСУ чи несправедливість мобілізації.
Наприклад, у 2023 році платформа стала інструментом для запуску фейкових кампаній, зокрема "Майдан 24.03".
У червні 2024 року на сайті Кабінету Міністрів з’явилася петиція з вимогою обмежити або заборонити TikTok в Україні. Пропонувалося заборонити використання додатку на пристроях державних посадовців та військовослужбовців.
Заборона TikTok у США. Що відомо
19 січня 2025 року в США офіційно набув чинності закон, який забороняє використання TikTok.
Цей крок став результатом законодавчих ініціатив, спрямованих на примус китайської компанії ByteDance продати американський сегмент платформи через побоювання щодо національної безпеки. Верховний суд США підтримав це рішення, наголосивши на ризиках витоку даних до китайського уряду.
Наразі TikTok було видалено з магазинів додатків Apple і Google.Oracle почала процес відключення серверів, які обслуговували дані американських користувачів.
Користувачі отримують повідомлення про недоступність платформи.
Попри заборону, обраний президент США Дональд Трамп заявив про ймовірність її скасування на 90 днів після вступу на посаду. Трамп наголосив, що питання ще перебуває на розгляді, але він готовий обговорювати відновлення роботи платформи.
На тлі очікуваної заборони TikTok у США китайська соціальна мережа RedNote (Xiaohongshu) показала стрімке зростання популярності на американському ринку. Додаток, який очолив рейтинг завантажень в App Store США, за тиждень збільшив кількість завантажень утричі, залучивши 700 000 нових користувачів лише за 48 годин.
Чому небезпечно використовувати Telegram
Месенджер Telegram не захищає персональні дані користувачів та зберігає навіть видалені повідомлення. Журналісти online.ua спробували з’ясувати, чи може особиста інформація українців потрапити до ФСБ.
Крім того, Telegram неодноразово звинувачували у розповсюдженні ненависті, порнографії та торгівлі наркотиками та контрабандою. Месенджер безкарно використовують терористичні угруповання, такі як ІДІЛ.