Проросійська партія Грузії висунула ексфутболіста на посаду президента
Категорія
Політика
Дата публікації

Проросійська партія Грузії висунула ексфутболіста на посаду президента

Проросійська партія Грузії висунула ексфутболіста на посаду президента
Джерело:  Ехо Кавказу

Керівна партія Грузії “Грузинська мрія” висунула свого кандидата на пост президента країни. Ним став колишній футболіст Михаїл Кавелашвілі.

Головні тези:

  • Михаїл Кавелашвілі висунутий на посаду президента Грузії проросійською партією “Грузинська мрія”.
  • Ексфутболіст відомий як лідер групи “Сила народу” та активний учасник у грузинській політиці.
  • Українські добровольці з Грузії, такі як “Грузинський національний легіон”, відіграють важливу роль у захисті української незалежності.
  • Парламентські вибори в Грузії 2020 року супроводжувались залякуванням та тиском, що викликало протести та спірні питання.
  • Вплив РФ на політику Грузії є значний, існують питання колаборації грузинських політиків з російськими владами для досягнення власних цілей.

Що відомо про кандидата в президенти від “Грузинської мрії” 

Як зазначається, Михаїл Кавелашвілі є одним із лідерів групи «Сила народу», яка формально відокремилася. Він був депутатом парламенту Грузії IX та X скликань.

На останніх виборах 26 жовтня Кавелашвілі потрапив до парламенту під номером 18 у списку правлячої партії «Грузинська мрія».

Кавелашвілі відомий також як ветеран футболу. Свою спортивну кар’єру він розпочав у тбіліському «Локомотиві», після чого перейшов до клубу «Динамо», який шість разів ставав чемпіоном Грузії.

Михаїл Кавелашвілі (фото — з відкритих джерел)

У 1995 році футболіст приєднався до російського клубу «Спартак-Аланія», а вже у 1996-му перейшов до «Манчестер Сіті». Згодом Кавелашвілі грав за швейцарські клуби та виступав у складі національної збірної Грузії.

Цього року в Грузії вперше президента обиратиме не народ, а виборча колегія, більшість у якій належить партії «Грузинська мрія».

Президентські вибори відбудуться 14 грудня в будівлі парламенту, а інавгурація нового глави держави запланована на 29 грудня.

Парламентські вибори у Грузії: що відомо

26 жовтня у Грузії відбулося голосування на парламентських виборах. Міжнародні спостерігачі заявили про тиск і залякування.

Президент Саломе Зурабішвілі відмовилася визнавати вибори, результати яких назвала «тотально сфальсифікованими».

Центральна виборча комісія Грузії опублікувала попередні результати голосування, згідно з якими партія влади «Грузинська мрія — Демократична Грузія» здобула 54,273%.

Партія експрезидента Саакашвілі «Єдність — Національний рух», «Коаліція за зміни», опозиційні сили «Гахарія — за Грузію» та «Лело» заявили, що не визнають результатів парламентських виборів. Вони вимагають проведення повторних виборів, які має організувати «міжнародна адміністрація».

Влада в Грузії окупована РФ

У 2014 році Мамука Мамулашвілі створив “Грузинський національний легіон”. Головною метою є допомога українському народу зберегти свою незалежність. “Грузинський легіон” став одним з найбільших іноземних військових формувань в Україні.  

Мамука розповів Online.UA, чому грузинські добровольці воюють за Україну, скільки кримінальних справ на них відкрили у Росії, як ФСБ працює у його рідній країні та чому перемога України важлива для Грузії. 

Росія змогла вкласти величезні фінанси у політичний напрямок Грузії. Грузинські колаборанти, як колишній прем'єр-міністр Іванішвілі, проникли у грузинську політику за допомогою обіцянок, що влада буде лобіювати вступ Грузії до НАТО та Євросоюзу.

Категорія
Світ
Дата публікації

Румунія посилює свій флот на Чорному морі — про що йдеться

Румунія
Джерело:  Reuters

28 березня Верховна рада оборони Румунії схвалила план збільшення кількості малих військових кораблів у складі свого флоту для зміцнення позицій в Чорному морі і на східному фланзі НАТО.

Головні тези:

  • Румунія збирається посилити свій флот на Чорному морі шляхом закупівлі нових військових кораблів.
  • Плани включають збільшення витрат на оборону до 2,5% від ВВП у 2024 році.
  • Проблеми з угодою з французькою компанією Naval Group призвели до пошуку альтернативних рішень щодо модернізації флоту.

Румунія придбає у Франції малі військові кораблі

У виданні нагадали, що Румунія, яка має найдовший сухопутний кордон з Україною, у 2023 році скасувала угоду з французькою компанією Naval Group.

Naval Group мала контракт на будівництво чотирьох військово-морських корветів класу Gowind для Румунії, а також на модернізацію двох фрегатів за 1,2 млрд євро.

Проте угода була затримана спочатку через юридичні проблеми, а потім через те, що вона не змогла досягти порозуміння зі своїм молодшим партнером щодо зростання витрат.

Члени Ради проаналізували і схвалили оснащення ВМС Румунії новим військовим кораблем, легким корветом, здатним виконувати в найкоротші терміни безліч місій, - йдеться в заяві Ради оборони, в якій вона доручила міністерству оборони Румунії розпочати процес закупівлі.

Військово-морські сили Румунії залишаються найменш модернізованими серед усіх видів збройних сил країни. Румунія планує збільшити витрати на оборону до 2,5% від ВВП у 2024 році, порівняно з нинішніми 2,2%.

Минулого місяця тимчасовий президент Румунії Іліє Болоян заявив, що оборонні витрати Румунії можуть досягти 3% ВВП поетапно протягом одного-двох років.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?