Путін скликав оперативну нараду Ради безпеки
Категорія
Світ
Дата публікації

Путін скликав оперативну нараду Ради безпеки

Путін скликав оперативну нараду Ради безпеки
Джерело:  online.ua

Президент РФ Володимир Путін провів оперативну нараду з постійними членами Ради безпеки, на якій обговорювалася національна безпека, повідомив журналіст кремлівського пулу Дмитро Смирнов у своєму мікроблозі в Twitter.
Як зазначив журналіст, на нараді порушувалося питання України, Сирії, США, а також внутрішнього порядку денного РФ.
На засіданні Радбезу присутні голова уряду РФ Дмитро Медведєв, міністр закордонних справ Сергій Лавров, міністр оборони Сергій Шойгу, а також постійний член Ради безпеки і представник РФ в Тристоронній контактній групі Борис Гризлов, який днями зустрічався з президентом України Петром Порошенком в Києві.


Категорія
Україна
Дата публікації

Україна готова зайняти місце Угорщини в ЄС і НАТО

МЗС України
Україна

Міністерство закордонних справ заявила, що Україна готова зайняти вільне місце в Європейському Союзі і НАТО, якщо Угорщина вирішить його звільнити на користь членства в СНД і ОДКБ. 

Головні тези:

  • У МЗС відповіли на безпідставну критику з боку Будапешта.
  • Українські дипломати нагадали про важливість диверсифікації джерел постачання енергоресурсів для підвищення енергетичної незалежності.
  • Угорщина та Словаччина роблять все можливе, щоб зберегти свою залежність від РФ.

У МЗС відповіли на маніпулятивні заяви Угорщини

Українські дипломати відреагували на закиди угорської влади про те, що рішення офіційного Києва не продовжувати з 2025 року транзитну угоду з країною-агресоркою РФ нібито мало негативний вплив на ціни для споживачів

У МЗС нагадали, що Єврокомісія нещодавно заявила, що завчасно анонсоване рішення України не мало негативного впливу на енергетичну безпеку країн ЄС та на споживчі ціни на європейському ринку.

Єдиною причиною проблем на енергетичному ринку Європи завжди була Росія. Протягом десятиліть Кремль використовував енергію як зброю, шантажуючи європейські уряди та підриваючи енергетичну безпеку. З початком повномасштабної агресії проти України Росія стала екзистенційною загрозою для стабільності та миру на європейському континенті, — йдеться у заяві МЗС.

За словами українських дипломатів, члени ЄС спільно працюють задля диверсифікації джерел постачання та збільшення енергетичної незалежності.

Україна розставила всі крапки над і

МЗС звертає увагу на те, що лише 2 з 27 країн Євросоюзу не змогли попіклуватися про своє населення, а тепер шукають “винних” — йдеться про Угорщину та Словаччину.

Що важливо розуміти, вони всупереч здоровому глузду роблять усе можливе, щоб зберегти залежність від країни-агресорки РФ.

Ба більше, саме команди Віктора Орбана та Роберта Фіцо перешкоджають доступу на європейський ринок енергоресурсів від США та інших партнерів.

Якщо для угорської сторони в пріоритеті посилення Росії, а не ЄС і США, то слід відверто це визнати. Україна буде готова зайняти вільне місце в ЄС і НАТО, якщо Угорщина вирішить звільнити його на користь членства в СНД чи ОДКБ. Якщо ж Угорщина дійсно хоче допомогти припинити війну, варто почати з того, щоб не руйнувати єдність в ЄС, — наголосили українські дипломати.

Категорія
Економіка
Дата публікації

Міжнародні резерви України суттєво зросли

НБУ
НБУ

Національний банк України звертає увагу на те, що протягом минулого року міжнародні резерви зросли на 8% і станом на 1 січня 2025 сягнули 43,8 млрд доларів.

Головні тези:

  • Значна фінансова підтримка від союзників дала можливість вистояти економіці України на тлі війни, яку продовжує РФ.
  • Актуальна ситуація на міжбанку показує, що Нацбанк продовжує активно здійснювати валютні операції.

Нове досягнення України на економічному фронті

Що важливо розуміти, у 2024 році Україна отримала потужну світову фінансову підтримку — йдеться про близько 42 млрд доларів.

Ба більше, було нараховано понад 3,5 млрд дол. США завдяки розміщенню валютних ОВДП.

Це разом із міжнародною допомогою дало змогу компенсувати виплати країни за обслуговування та погашення державного боргу в іноземній валюті (6,7 млрд дол. США) та виплати Міжнародному валютному фонду (3,4 млрд дол. США), — йдеться у звіті регулятора.

Окрім того, це дало можливість компенсувати чисті інтервенції НБУ з продажу валюти 34,8 млрд дол. США, що здійснювалися з метою компенсації структурного дефіциту на валютному ринку.

Нацбанк звертає увагу на те, що міжнародні резерви зросли до рівня, що є достатнім, щоб і надалі підтримувати курсову стійкість.

Справді вражаючим є той факт, що лише протягом минулого місяця йшлося про зростання у 9,7%.

Така динаміка зумовлена рекордними надходженнями від міжнародних партнерів, що перевищили чистий продаж валюти Національним банком та боргові виплати країни в іноземній валюті, — пише регулятор.

Фото: facebook.com/NationalBankOfUkraine

Актуальна ситуація на міжбанку

З 30 грудня 2024 року по 3 січня 2025 року Національний банк України продав на міжбанку 744,1 млн дол, при цьому купив 260 тис дол.

Що важливо розуміти, за вказаний період регулятор продав на 881,8 млн дол менше, ніж минулого тижня.

За тиждень із 23 по 27 грудня Національний банк України продав на міжбанку 1 млрд 625,9 млн дол, при цьому не купував валюту.

Як уже згадувалося раніше, 2 жовтня 2023 року Національний банк оголосив про перехід від режиму фіксованого курсу.

Починаючи з 3 жовтня 2023 року, офіційний курс долара почав змінюватися — вперше з липня 2022 року.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?