Нардепи Верховної Ради підтримали за основу законопроєкт №3515, який передбачає прив’язку прожиткового мінімуму до середньої зарплати на території України.
Джерело: засідання парламенту
За оприлюдненими подробицями, станом на момент введення такої норми передбачається прив’язка до 40% від показника середньої статистичної зарплати. Підтримали таку ініціативу 253 парламентарі на засіданні у середу, 2 червня.
У законі фактично змінюється поняття прожиткового мінімуму. Згідно з новим трактуванням, це прийнятний рівень витрат, який дозволяє підтримувати достатній рівень життя людини в суспільстві.
Визначатиметься прожитковий мінімум у розрахунку на одного громадянина. Його встановлюють у відсотковому відношенні до середньомісячної зарплати за рік, який передує року формування державного бюджету на наступний. У процесі враховується прогнозний рівень інфляції чинного року.
У документі говориться про покрокове збільшення співвідношення між прожитковим мінімумом і зарплатою:
40 відсотків для 2021 року;
41 відсоток для 2022 року;
42 відсотків для 2023 року;
43 відсотків для 2024 року;
44 відсотків для 2025 року;
45 відсотків для 2026 року;
46 відсотків для 2027 року;
47 відсотків для 2028 року;
48 відсотків для 2029 року;
49 відсотків для 2030 року;
50 відсотків для 2031 року.
У разі перевищення фактичного прожиткового мінімуму у порівнянні з офіційним понад 10% упродовж трьох місяців Кабінету міністрів необхідно розглянути рішення для підвищення встановленого показника.
Також до 2025 року українському уряду необхідно буде створити орган виконавчої влади для систематичного дослідження витрат домогосподарств, створити методологію для формування прожиткового мінімуму, яка у підґрунті матиме фактичні витрати таких домогосподарств.
Читайте також:
Рада підтримала заборону одноразових пластикових пакетів в Україні;
В Україні хочуть підвищити виплати при народженні дитини;
Кабмін оголосив остаточну дату запуску ринку землі в Україні;
Нафтогаз готує новий план щодо тарифів на газ в Україні;
Кабмін затвердив новий порядок отримання субсидій.