Рада підтримала прив'язку прожиткового мінімуму до середньої зарплати
Категорія
Економіка
Дата публікації

Рада підтримала прив'язку прожиткового мінімуму до середньої зарплати

Рада підтримала прив'язку прожиткового мінімуму до середньої зарплати
Джерело:  online.ua

Нардепи Верховної Ради підтримали за основу законопроєкт №3515, який передбачає прив’язку прожиткового мінімуму до середньої зарплати на території України.

Джерело: засідання парламенту

За оприлюдненими подробицями, станом на момент введення такої норми передбачається прив’язка до 40% від показника середньої статистичної зарплати. Підтримали таку ініціативу 253 парламентарі на засіданні у середу, 2 червня.

У законі фактично змінюється поняття прожиткового мінімуму. Згідно з новим трактуванням, це прийнятний рівень витрат, який дозволяє підтримувати достатній рівень життя людини в суспільстві.

Визначатиметься прожитковий мінімум у розрахунку на одного громадянина. Його встановлюють у відсотковому відношенні до середньомісячної зарплати за рік, який передує року формування державного бюджету на наступний. У процесі враховується прогнозний рівень інфляції чинного року.

У документі говориться про покрокове збільшення співвідношення між прожитковим мінімумом і зарплатою:

  • 40 відсотків для 2021 року;

  • 41 відсоток для 2022 року;

  • 42 відсотків для 2023 року;

  • 43 відсотків для 2024 року;

  • 44 відсотків для 2025 року;

  • 45 відсотків для 2026 року;

  • 46 відсотків для 2027 року;

  • 47 відсотків для 2028 року;

  • 48 відсотків для 2029 року;

  • 49 відсотків для 2030 року;

  • 50 відсотків для 2031 року.

У разі перевищення фактичного прожиткового мінімуму у порівнянні з офіційним понад 10% упродовж трьох місяців Кабінету міністрів необхідно розглянути рішення для підвищення встановленого показника.

Також до 2025 року українському уряду необхідно буде створити орган виконавчої влади для систематичного дослідження витрат домогосподарств, створити методологію для формування прожиткового мінімуму, яка у підґрунті матиме фактичні витрати таких домогосподарств.

Читайте також:

Категорія
Політика
Дата публікації

Вступ України в ЄС. Чого очікувати в 2025 році

ЄС

Протягом поточного року є шанс того, що офіційний Брюссель відкриє з Україною одразу два кластери в переговорах про членство в Європейському Союзі.

Головні тези:

  • Україна має шанс суттєво наблизитися до членства в ЄС.
  • Процес вступу передбачає важливі умови, зокрема одноголосне голосування за рішення в Раді країнами-членами.
  • Реформи в Україні мають бути стійкими.

2025 рік буде насиченим для України

З заявою з цього приводу виступила європейська комісарка з питань розширення Марта Кос.

Як зазначає політикиня, коли вона спілкувалася з українським лідером Володимиром Зеленським, він закликав відкрити всі глави переговорного процесу вже цьогоріч.

Коли я почула це вдруге, я сказала, що це не тільки про відкриття, а, переважно, про закриття. Україна добре проводить реформи, але вони мають бути стійкими реформами. Ми підтримуємо їх.Тому, говорячи про те, що можливо зробити з ними (Україною — ред.), буде можливо, що цього року ми відкриємо перший кластер основ і навіть тридцять перший — а це зовнішня політика.

Марта Кос

Марта Кос

Єврокомісарка з питань розширення

За її словами, вкрай важливим фактор буде успішна процедура в Раді.

Про що насправді йдеться

Марта Кос звертає увагу на те, що під "успішною процедурою в Раді" вона має на увазі одноголосне голосування країнами-членами за кожне необхідне в процесі переговорів рішення.

Ці одноголосні рішення мають бути ухвалені в Раді. Наприклад, тільки для України та Молдови відсьогодні нам потрібні три одностайні рішення, — наголосила єврокомісарка.

Марта Кос також зазначила, що незабаром офіційний Брюссель передасть до Ради скринінговий звіт — це перше одностайне рішення.

Згодом потрібно буде ухвалити контрольні показники.

Нам потрібне одностайне рішення знову, і потім нам потрібна думка комісії — і знову — одностайне рішення, — сказала вона.

Марта Кос вкотре нагадала, що процес вступу — це не тільки справа її роботи або роботи Єврокомісії, це також здебільшого те, що робитимуть держави-члени.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?