Разумков скликає Раду на термінове засідання через рішення Зеленського
Категорія
Політика
Дата публікації

Разумков скликає Раду на термінове засідання через рішення Зеленського

Разумков скликає Раду на термінове засідання через рішення Зеленського
Джерело:  online.ua

Напередодні український глава Володимир Зеленський вдруге ветував закон про відновлення проведення конкурсів на зайняття посад державної служби, а також щодо повноважень виконуючих обов'язки міністрів. Він вніс свої пропозиції до цього закону і попросив невідкладно внести їх в документ. Пропозиції та зауваження Зеленського вже розглянули в комітетах парламенту, тому вже 23 лютого о 12:00 парламентарії зберуться на позачергове засідання, щоб проголосувати за внесення змін до ветований закон. Відповідне розпорядження 20 лютого підписав спікер Ради Дмитро Разумков, передає ONLINE.UA з посиланням на пресслужбу ВРУ.

"У зв'язку з вимогою Президента України про скликання позачергового пленарного засідання Верховної Ради України дев'ятого скликання і відповідно до частини восьмої статті 19 Регламенту Верховної Ради України. Скликати позачергове пленарне засідання Верховної Ради України дев'ятого скликання на 12.00 23 лютого 2021 року, на якому розглянути закон України про внесення змін до деяких законів України щодо поновлення проведення конкурсів на зайняття посад державної служби та інших питань державної служби з пропозиціями Президента України від 18 лютого 2021 (ресстр. № 4531) ", - повідомили в ВРУ.

Як відомо, 16 лютого Верховна Рада прийняла проєкт закону "Про внесення змін до деяких законів України про відновлення проведення конкурсів на зайняття посад державної служби", але вже 19 числа його ветував Зеленський. Президент вважає, що положення про виконання першим заступником міністра або заступниками (в період, коли посада міністра вакантна) тільки окремих повноважень міністра, є неприйнятними, оскільки призведуть до паралічу діяльності всього міністерства. Пропозиції та зауваження Зеленського миттєво були розглянуті в Комітеті з питань організації державної влади. Парламентарії прийняли рішення схвалити і відправити до сесійної зали всі зміни в закон, які запропонував президент.

Важливо відзначити, що на прийнятті закону про відновлення проведення конкурсів на зайняття посад державної служби категорично наполягає Євросоюз. У Брюсселі неодноразово закликали українську владу відновити конкурсний відбір, підкреслюючи, що це - центральний елемент реформи державного управління.

Раніше ONLINE.UA повідомляв, що ЄС пригрозив Україні втратою фінансової допомоги після рішення Зеленського ветувати закон про конкурси. У Брюсселі чекають негайної реакції українського парламенту.

Категорія
Економіка
Дата публікації

Угода про надра. Куди наразі рухаються переговори України та США

Угода про надра досі обговорюється
Джерело:  Bloomberg

Офіційний Київ проситиме американську владу змінити запропоновану угоду про корисні копалини, оскільки вона в актуальній версії є невигідною для України та шкодитиме її вступу до ЄС.

Головні тези:

  • Українська сторона активно веде переговори з американськими колегами, підштовхуючи їх до зміни угоди.
  • Ключова вимога Києва - збільшення американських інвестицій.

Угода про надра досі обговорюється

Згідно з даними інсайдерів Bloomberg, команда українського лідера Володимира Зеленського проситиме США внести зміни до нової економічної угоди, запропонованої адміністрацією Дональда Трампа.

Насамперед Київ хоче, щоб Вашингтон пообіцяв збільшити американські інвестиції.

Анонімні джерела стверджують, що 28 березня українські посадовці провели відеодзвінок з американськими колегами, зокрема юристами.

Цього разу українська сторона хотіла почути роз'яснення щодо останнього проєкту угоди.

Як стверджує ще один інсайдер Bloomberg, команда Дональда Трампа не висловила заперечень щодо занепокоєнь, озвучених Києвом, особливо щодо потенційного конфлікту угоди з цілями України щодо членства в ЄС.

На переконання української сторони, це вказує на те, що Білий дім може бути відкритим до обговорення змін.

Категорія
Події
Дата публікації

Найсильніший землетрус століття. У М’янмі загинули понад 2 тис людей

Мʼянма
Джерело:  CNN

31 березня стало відомо про щонайменше 2 056 жертв потужного землетрусу у М'янмі. Ще понад 3 900 людей поранені, а 270 досі вважаються зниклими безвісти.

Головні тези:

  • Найсильніший землетрус в М'янмі призвів до загибелі понад 2 тис людей та поранення майже 4 тис осіб.
  • Багато країн висловлюють підтримку та направляють допомогу до постраждалої країни, яка оголосила тижневу національну жалобу.
  • Інфраструктура М'янми, пошкоджена під час військових дій, стала об'єктом ще більших руйнувань через землетрус, ускладнюючи рятувальні роботи.

У М’янмі через землетрус загинуло понад 2 тис людей

Землетрус, який сколихнув Мʼянму 28 березня, був одним з найсильніших землетрусів у країні за століття.

Багато країн — зокрема США, Індія, Японія, Південна Корея, Таїланд і Сінгапур — відправляють до країни свою допомогу: рятувальників для ліквідації наслідків лиха, гуманітарну та фінансову допомогу.

Ізольоване військове керівництво Мʼянми пішло на рідкісний крок, звернувшись по міжнародну допомогу. Під час попередніх великих стихійних лих вони часто уникали таких пропозицій.

У Мʼянмі оголосили тижневу національну жалобу через руйнівний землетрус. Національний прапор Мʼянми приспустять від 31 березня до 6 квітня.

Мʼянма після землетрусу

Перед рятувальниками стоїть надзвичайно складне завдання. Адже інфраструктура в Мʼянмі, значно пошкоджена бойовими діями під час громадянської війни, зазнала ще більших руйнувань через землетрус.

Ситуація ускладнюється й тим, що зона, яку зачепив землетрус, охоплює райони, де з 2021 року, відколи до влади прийшла військова хунта, тривають інтенсивні бої. У цих регіонах окремо діють різні адміністрації — військовий уряд і повстанські угруповання.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?