Реальний прожитковий мінімум - в уряді розкрили приголомшливі дані
Категорія
Економіка
Дата публікації

Реальний прожитковий мінімум - в уряді розкрили приголомшливі дані

Реальний прожитковий мінімум - в уряді розкрили приголомшливі дані
Джерело:  ua.interfax.com.ua

Показник реального прожиткового мінімуму в Україні потребує нового підходу для визначення, вважають в Уряді. Міністерстка соціальної політики Марина Лазебна оголосила, що він сягає наразі від 4,2 до 4,3 тисячі гривень. Про це повідомляє ONLINE.UA з посиланням на Інтерфакс-Україна.

За її словами, українці повинні знати реальний рівень прожиткового мінімуму, який є "рівнем виживання" насправді.

"Іноді диву даєшся, коли дивишся, який набір продуктів і товарів туди входить, і як це можна прив'язати до вимірювання гідного життя людини. Тому, перш за все, потрібно змінити підходи і сферу його застосування", - пояснила Лазебна.

Вона додала, прожитковий мінімум прив'язаний до 40 законах, які стосуються виплат, штрафів, надбавок. Штучно створений показник не дозволяє владі ефективно регулювати соціальні стандарти.

"Тому спільно з профільним комітетом Верховної Ради працюємо над тим, щоб змінити методологію. Ми дискутуємо, наприклад, по формулі визначення: чи буде він становити 40% від середньої заробітної плати по країні, або буде визначатися нормативно-структурним методом", - підкреслила очільниця міністерства.

Водночас вона припустила, що у бюджеті на наступний рік показник у 4,2 тисячі може й не бути зафіксований, оскільки перш за все необхідно визначити реальні кроки для його досягнення.

Як повідомляв ONLINE.UA, глобальна криза, яку спровокувала пандемія коронавірусу, завдала нищівного удару по українській економіці. Так, нещодавно стало відомо, що Міжнародний валютний фонд погіршив прогноз курсу гривні до долара на період до 2025 року. Варто звернути увагу на те, що на 2020 рік МВФ закладає у свої розрахунки курс на рівні 30 гривень за долар.

Категорія
Політика
Дата публікації

Що не так з переговорами США та Росії щодо України — пояснення Сікорського

Сікорський оцінив переговори Вашингтона та Москви
Джерело:  TVN24

На переконання глави МЗС Польщі Радослава Сікорського, в Україні сприймають переговори команд президента США Дональда Трампа та російського диктатора Володимира Путіна стосовно завершення війни як певний "поштовх" у ситуації. Однак є певний нюанс, на яку більшість людей не звертають увагу.

Головні тези:

  • Білий дім та Кремль ігнорують традиційні канони дипломатії.
  • Особистий стиль Трампа впливає на спосіб ведення перемовин з офіційною Москвою.

Сікорський оцінив переговори Вашингтона та Москви

Шеф польської дипломатії звертає увагу на те, що такі переговори "суперечать канонам дипломатії".

Згідно з традиційним каноном, спочатку ви відкриваєте якийсь конфіденційний канал комунікації, досліджуєте наміри іншої сторони, потім вибудовуєте певну довіру, і лише потім лідери благословляють угоду, яка майже готова.

Радослав Сікорский

Радослав Сікорский

Глава МЗС Польщі

За словами польського дипломата, не можна ігнорувати той факт, що в очільника Білого дому є свій особистий стиль.

Сікорський також зазначив, що команда українського лідера Володимира Зеленського довіряє рішенням та планам Дональда Трампа.

Українці кажуть, що це дає надію на пришвидшення певних процесів, які, як вони сподіваються, приведуть до міцного миру. Тож вони висловлюють Дональду Трампу вотум довіри, — наголосив шеф польської дипломатії.

Категорія
Україна
Дата публікації

Коли в Україні можуть провести президентські вибори — дані інсайдерів

Зеленський налаштований вдруге стати президентом України
Джерело:  The Economist

Видання The Economist від своїх джерел в уряді України дізналося, що вибори в Україні можуть бути проведені вже влітку 2025 року, а чинний глава держави Володимир Зеленський нібито планує балотуватися на другий термін.

Головні тези:

  • Підготовка до виборчої кампанії вже розпочалася, а перший етап – скасування воєнного стану.
  • Інформація про можливу дату виборів розходиться. Найімовірніше, це буде липень.

Зеленський налаштований вдруге стати президентом України

Згідно з даними ЗМІ, нещодавно український лідер скликав нараду, щоб доручити своїй команді організувати голосування після повного припинення вогню.

Наразі команда президента США Дональда Трампа розраховує на те, що воно може бути запроваджено до кінця квітня.

Першим етапом для запуску виборчого процесу є скасування воєнного стану.

Джерела розходяться в думках щодо точних термінів, але більшість стверджує, що Зеленський націлений на літо. Закон вимагає щонайменше 60 днів для проведення передвиборчої кампанії, тож найраніша можливість — початок липня.

Як стверджують інші інсайдери, кампанія триватиме три місяці: саме стільки часу, як повідомили парламенту виборчі органи, потрібно для відновлення списків виборців у розпал війни.

Зараз ведеться серйозна підготовка до того, що Зеленський вдруге постане перед виборцями, і досить скоро, — пише видання.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?