РФ атакувала Київ "шахедами" — у кількох районах пожежі, є постраждалі
Категорія
Україна
Дата публікації

РФ атакувала Київ "шахедами" — у кількох районах пожежі, є постраждалі

КМВА
РФ атакувала Київ "шахедами" — у кількох районах пожежі, є постраждалі

Уночі 7 листопада російська армія атакувала шахедами Київ. Унаслідок падіння збитих уламків спалахнули низка пожеж у пʼяти районах, є руйнування житла та постраждалі.

Головні тези:

  • Російська армія атакувала Київ шахедами, спричинивши серію пожеж у різних районах міста.
  • Внаслідок атаки дронів РФ постраждалі цивільні та споруди, зокрема ресторани та промислові підприємства.
  • Шість районів столиці України фіксують наслідки падіння уламків російських безпілотників, внаслідок чого є двоє постраждалих.
  • За попередніми даними, атака РФ привела до пожеж та руйнувань на території Києва, однак у деяких районах вдалося уникнути постраждалих.

Що відомо про наслідки атаки дронів РФ на Київ

Як повідомили в КМВА, у Голосіївському районі пошкоджена квартира в житловому будинку, без пожежі, одна людина звернулася за медичною допомогою.

Також у цьому районі виникла пожежа на території гаражів та розташованого поруч СТО на загальній площі 200 м.кв. Вогонь уже загасили. Минулося без постраждалих. 

Фото - ДСНС України

У Печерському районі сталося загоряння ресторану на 33-му поверсі житлового будинку на площі 50 м.кв., є часткове руйнування будівельних конструкцій 34-го технічного поверху. Пожежу загасили. Без постраждалих. 

У Солом’янському районі виникла пожежа на території підприємства – горіли склади на площі 600 м.кв. Інформація щодо постраждалих уточнюється.

Фото - ДСНС України

Також, за попередніми даними, уламки впали на території медичного центру. Інформація щодо постраждалих уточнюється. 

В Оболонському районі відбулося загорання на покрівлі 6-поверхової будівлі бізнес-центру на площі 10 м.кв. Попередньо потерпілих немає. 

У Подільському районі внаслідок падіння уламків сталось загорання у житловому будинку. Інформація уточнюється. 

Відомо про двох постраждалих внаслідок атаки РФ на Київ

За словами начальника КМВА Сергія Попка, наслідки російського дронового удару по столиці фіксуються вже у шести районах.

Також відомо про двох постраждалих.

Разом з тим не уточнено, в якому саме районі Києва саме постраждала друга людина, позаяк до того повідомлялося про травмованого - у Солом'янському районі.

Пізніше а адміністрації поінформували, що шостий район, де також фіксувалися наслідки падіння уламків російських БПЛА - Дарницький.

Там відбулося падіння фрагментів безпілотника окупантів на відкриту місцевість.. Й у цьому районі обійшлося без пожежі та потерпілих.

Категорія
Технології
Дата публікації

Життя з чипом у мозку. Перший пацієнт Neuralink ділиться своїми враженнями

Пацієнт з чипом Neuralink розповів про зміни у своєму житті
Джерело:  The Guardian

Рік тому компанія американського мільярдера Ілона Маска офіційно підтвердила, що змогла вживити перший імплант Neuralink у мозок людини. Пацієнтом став 30-річний чоловік Ноланд Арбо, який вирішив розповісти журналістам, як змінилося його життя.

Головні тези:

  • Завдяки чипу Neuralink Ноланд може керувати комп'ютером за допомогою сили думки.
  • Імплант може стати не лише допомогою для людей з інвалідністю, а й інструментом для покращення когнітивних можливостей та спілкування через нейроінтерфейс.

Пацієнт з чипом Neuralink розповів про зміни у своєму житті

За словами Ноланда Арбо, нараз він може керувати комп’ютером, використовуючи лише силу свого розуму.

Що важливо розуміти, 8 років тому чоловік отримав травму під час роботи у літньому таборі: під час купання в озері друг випадково вдарив його у голову, коли вони разом стрибали у воду.

Це призвело до пошкодження спинного мозку, а Ноланд втратив рухливість нижче шиї.

Мій мозок — це остання частина мене, над якою я справді відчуваю контроль, — наголосив чоловік.

Ноланд Арбо розповідає, що за допомогою думки може рухати курсор на екрані, набирати повідомлення та навіть змагатися у відеоіграх.

У майбутньому чип може допомагати не лише людям з інвалідністю, а й стати інструментом покращення когнітивних можливостей, підключення до цифрових систем та навіть обміну думками між людьми через нейроінтерфейс.

Однак є низка етичних питань, які викликає використання цієї технології. Наприклад, Ноланд зауважує, що зчитування та передача мозкових сигналів може призвести до можливого несанкціонованого доступу до особистої інформації.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?