Росія панічно посилює захист Кримського мосту — як саме
Категорія
Україна
Дата публікації

Росія панічно посилює захист Кримського мосту — як саме

Кримський міст

Російські загарбники посилюють захист Кримського мосту, який з’єднує окупований Крим із Росією, додатковими вежами із системами протиповітряної оборони.

Головні тези:

  • Росія посилює захист Кримського мосту новими вежами з системами протиповітряної оборони.
  • На мосту встановлені комплекси зенітного ракетно-гарматного комплексу “Панцир-С1М”.
  • Захисні споруди і антидроновий захист допомагають уникнути можливих українських атак на міст.
  • Росія активно зміцнює оборонні споруди навколо Кримського мосту для захисту від масованих ударів.
  • ЗГРК “Панцир-С1” здатний вражати цілі на висоті до 15 км та в радіусі 20 км, що забезпечує ефективний захист мосту.

Росія у паніці укріплює Кримський міст

Перші виявлені вежі складаються з двох частин, з яких внутрішня — вежа-трансформер зі сходами, зовнішня — металевий каркас, який закріплює та утримує всю конструкцію, на вершині якої розміщується бойовий модуль зенітного ракетно-гарматного комплексу "Панцир-С1М".

На фото, зробленому наприкінці листопада 2024 року, зафіксовано внутрішню частину вежі, встановлену орієнтовно в районі 10 прольоту, якщо рахувати від арки мосту. 30 аналогічних веж-трансформерів ЦЖР раніше помічав на будмайданчику поблизу мосту зі сторони Керчі.

Кримський міст

Перші дві вежі з комплексами "Панцир-С1М" виявили наприкінці вересня 2024 року по обидва боки від віадука на острові Тузла, а з’явилися вони там орієнтовно в середині того ж місяця, зауважили в ЦЖР.

У Центрі зазначили, що якщо дві перших конструкції встановлені на берегах острова, то у третьої за основу, ймовірно, слугують паралельні мости з ґратами, які окупанти будують вже пів року по обидві сторони. У такому разі вони будуть одночасно та антидроновим захистом опор, і майданчиком для розміщення веж з російською ППО.

Кримський міст

Згідно з тактико-технічними характеристиками, ЗГРК "Панцир-С1" здатен вражати цілі на висоті до 15 км та в радіусі 20 км. Проте "Панцирі" здатні об’єднуватись у групи, таким чином збільшуючи захищену зону. Очевидно, що кожна нова "ППО-вежа" збільшує шанси для Кримського мосту уникнути ураження від українських ракетно-дронових атак.

Як росіяни намагаються захистити Кримський міст

Окупанти РФ готуються до можливого масованого удару по Кримському мосту. Зокрема у районі переправи вони розмістили дві системи ППО "Панцир" та інші оборонні засоби.

Як можна побачити на нових супутникових знімках росіяни активно зміцнюють оборонні споруди навколо мосту.

Росія почала розміщувати баржі на південній стороні мосту ще в травні для захисту конструкції та судноплавного каналу від можливих українських атак. Раніше встановлені бар'єри були пошкоджені штормами, — зазначає моніторинговий канал.

Категорія
Наука та медицина
Дата публікації

Повернення жахливих вовків. Як вчені змогли відродити вимерлих тварин — відео

Вовки жахливі знову існують
Джерело:  online.ua

Через понад 12 000 років після зникнення з планети Земля вовки жахливі (Aenocyon dirus) знову ходять та виють. Це не наукова фантастика, а цілком реальні цуценята — Ромул, Ремус і Халісі — генетично сконструйовані для носіння характерних рис легендарних хижаків Льодовикового періоду.

Головні тези:

  • Вовки жахливі (Aenocyon dirus) — викопний вид псових, що існував в епоху пізнього плейстоцену—раннього голоцену на території Північної Америки.
  • Їх вдалося “воскресити” завдяки переписуванню ДНК сучасного вовка за допомогою стародавніх креслень.

Вовки жахливі знову існують

Такого вражаючого прориву вдалося досягти компанії Colossal Biosciences із Далласу.

У соціальних мережах вона опублікувала гучну заяву:

Увімкніть звук. Ви чуєте виття вовка жахливого вперше за понад 10 000 років. Зустрічайте Ромула та Рема — перших у світі вимерлих тварин, які народилися 1 жовтня 2024 року.

Згодом до двох самців приєдналася самка на ім’я Халісі, яка народилася в січні 2025 року.

Але це не телебачення. Це не Гра престолів. Це справжня наука, і вона може змінити наше уявлення про саме вимирання, — наголошує видання The Economic Times.

Вовки жахливі колись панували у Північній Америці Льодовикового періоду, полюючи на мамонтів, бізонів і гігантських наземних лінивців.

Вони були більшими й сильнішими за сучасних сірих вовків, мали потужні щелепи, густу шерсть і широкі черепи — грізні риси, які робили їх найвищими хижаками, поки вони не зникли приблизно 12 500 років тому.

Дослідники Colossal почали зі скам’янілих останків: зуба віком 13 000 років і кістки внутрішнього вуха 72 000 років. Використовуючи передові методи, вони реконструювали геном жахливого вовка з безпрецедентною точністю — у 500 разів повніше, ніж будь-що раніше зареєстроване.

Після цього команда відредагувала ДНК клітин сірого вовка за допомогою CRISPR, націлившись на 14 генів у 20 різних місцях. Вони були вибрані, щоб відтворити фізичні риси жахливого вовка, такі як його мускулисте тіло, форма голови та світле хутро.

Це не було клонування. Це було редагування — ретельне, навмисне переписування ДНК сучасного вовка за допомогою стародавніх креслень, — заявив Бен Ламм, співзасновник і генеральний директор Colossal.

З коментарем з цього приводу виступив навіть автор "Гри престолів" Джордж Р. Р. Мартін:

Багато людей вважають жахливих вовків міфічними істотами, які існують лише у фантастичному світі, але насправді вони мають багату історію внеску в американську екосистему. Я дозволяю собі розкіш писати про магію, але Бен і Колоссал створили магію, повернувши цих величних звірів у наш світ.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?