Росія збільшує вплив на Західних Балканах — Bloomberg
Категорія
Світ
Дата публікації

Росія збільшує вплив на Західних Балканах — Bloomberg

балкани
Джерело:  Bloomberg

Вплив Росії на Західних Балканах посилюється, оскільки вступ Боснії і Герцеговини до Євросоюзу застопорився.

Росія збільшує вплив на Західних Балканах

Раніше президент Республіки Сербської Мілорад Додік, який має тісні зв'язки з Росією, заявив про готовність проголосити незалежність регіону від Боснії і Герцеговини.

Заява, що пробудила спогади про жорстоку етнічну чистку, яка сталася в регіоні майже три десятиліття тому, була ухвалена лише за місяць після того, як Європейська комісія відмовилася рекомендувати переговори про вступ Боснії і Герцеговини, - пише видання.

Bloomberg пише, що в країні, яка вважається найгарячішою точкою Європи після України, рішення Єврокомісії стало подарунком для таких політичних гравців, як Росія, які прагнуть спровокувати нестабільність.

Додік стримує процес інтеграції Боснії і Герцеговини в ЄС

Дейтонські мирні угоди поклали кінець чотирирічній війні, у якій загинуло понад 100 000 осіб, але вони також заморозили демографічний розкол у країні.

Сербам, які складають більшість православних християн, було надано ділянку землі вздовж західного і східного кордонів, відому як Республіка Сербська, а федерація мусульман і хорватів отримала приблизно рівну кількість території на південному заході.

Ці дві частини слабо об'єднані слабким центральним урядом і змінюваним президентським складом із трьох осіб, члени якого мають бути обрані з кожної групи. Оскільки всі конституційні зміни потребують консенсусу, така структура дає змогу будь-якому з етнічних лідерів тримати процес вступу Боснії до ЄС заручником.

Чиновники Боснії і Герцеговини заявляють, що Додік відмовився проводити реформи, необхідні для просування вперед, якщо його власні вимоги не будуть виконані.

Категорія
Економіка
Дата публікації

Трамп дав задній хід у торговій війні проти Китаю

Трамп
Джерело:  CNN

За словами американського лідера Дональда Трампа, незабаром мита на китайські товари будуть суттєво знижені, однак не будуть нульовими. Що важливо розуміти, наразі йдеться про показник у 145%.

Головні тези:

  • Мінфін США визнав нежиттєздатність торговельної війни з Китаєм.
  • У Штатах уже прогнозують її деескалацію у майбутньому.

Трамп анонсував зниження мит проти Китаю

Очільник Білого дому публічно визнав той факт, що 145% — це дуже високий показник, тому він має намір його знизити.

Він не буде навіть близько таким високим. Він суттєво знизиться. Але це не буде нуль.

Дональд Трамп

Дональд Трамп

Президент США

Що важливо розуміти, мита у 145% де-факто вводили ембарго країн одне проти одної.

За словами очільника Мінфіна США Скотта Бессента, офіційний Вашингтон уже зрозумів, що торговельна війна з Китаєм є нежиттєздатною.

Ба більше, американський міністр додав, що він розраховує на деескалацію в найближчому майбутньому.

Бессент заявив інвесторам, що головною ціллю торговельної війни з КНР є перебалансування торгівлі, а не її зупинка.

Китай, своєю чергою, вжив заходів, щоб завдати болю ключовим галузям американської промисловості, обмеживши кількість голлівудських фільмів, що демонструються в країні, і повернувши до США щонайменше два літаки "Боїнг", призначені для використання китайськими авіакомпаніями.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?