Вплив Росії на Західних Балканах посилюється, оскільки вступ Боснії і Герцеговини до Євросоюзу застопорився.
Росія збільшує вплив на Західних Балканах
Раніше президент Республіки Сербської Мілорад Додік, який має тісні зв'язки з Росією, заявив про готовність проголосити незалежність регіону від Боснії і Герцеговини.
Bloomberg пише, що в країні, яка вважається найгарячішою точкою Європи після України, рішення Єврокомісії стало подарунком для таких політичних гравців, як Росія, які прагнуть спровокувати нестабільність.
Додік стримує процес інтеграції Боснії і Герцеговини в ЄС
Дейтонські мирні угоди поклали кінець чотирирічній війні, у якій загинуло понад 100 000 осіб, але вони також заморозили демографічний розкол у країні.
Сербам, які складають більшість православних християн, було надано ділянку землі вздовж західного і східного кордонів, відому як Республіка Сербська, а федерація мусульман і хорватів отримала приблизно рівну кількість території на південному заході.
Ці дві частини слабо об'єднані слабким центральним урядом і змінюваним президентським складом із трьох осіб, члени якого мають бути обрані з кожної групи. Оскільки всі конституційні зміни потребують консенсусу, така структура дає змогу будь-якому з етнічних лідерів тримати процес вступу Боснії до ЄС заручником.
Чиновники Боснії і Герцеговини заявляють, що Додік відмовився проводити реформи, необхідні для просування вперед, якщо його власні вимоги не будуть виконані.