Російський нафтовий флот почав різко скорочуватися
Категорія
Економіка
Дата публікації

Російський нафтовий флот почав різко скорочуватися

нафтовий танкер
Джерело:  Bloomberg

Як повідомляє Bloomberg, танкери, які раніше транспортували російську нафту, дедалі частіше відмовляються від транзиту на тлі потужних західних санкцій.

Як санкції впливають на нафтовий бізнес РФ

Згідно з даними журналістів, близько половини з 50 танкерів, які раніше перевозили російську нафту, більше не завантажують її. Головна причина — це потужні західні санкції.

Останній успішний приклад запровадження санкцій відбувся із кораблем "NS Leader", який прямував на завантаження нафтою в Балтійське море, але був вимушений розвернутись біля берегів Португалії одразу після повідомлення про запровадження санкцій проти себе.

Танкер NS Leader
Танкер NS Leader розвертається біля берегів Португалії. (Фото: bloomberg.com)

Окрім того, наголошується, що усі 8 суден, проти яких були запроваджені санкції під час першої хвилі, зараз простоюють.

За словами журналістів, переважна частина — невдовзі після того, як їх було включено до списку Міністерством фінансів США.

Що також важливо розуміти, одразу після перших санкцій щодо обмеження ціни на російську нафту наприкінці 2022 року, а потім і проти російських нафтопродуктів двома місяцями пізніше, Росія змогла побудувати мережу "тіньового флоту".

Ба більше, як відомо, окремі західні компанії продовжували транспортування нафти поза запровадженої стелі цін.

Чи є санкції Заходу сильним ударом для РФ

Іноземні аналітики звертають увагу на те, що обмеження ціни досягає ключових цілей:

  1. забирає у країни-агресорки енергетичні прибутки, які вона витрачає на війну проти України;

  2. сприяє стабільності енергетичних ринків.

Однак, як наголошують експерти, таємний характер російської торгівлі означає, що важко бути впевненим у тому, наскільки сильно РФ зазнає удару.

Враховуючи цей момент, уже незабаром планують застосувати оновлену версію граничної ціни, яка вимагає від судновласників і страховиків запитувати більш детальну інформацію про те, скільки трейдери фактично платять за вантаж і пов'язані з ним витрати на доставлення. 

Категорія
Україна
Дата публікації

Атака РФ по Києву — пошуково-рятувальна операція продовжується

Київ
Джерело:  Радіо Свобода

Попередньо, у Києві ще можуть шукати 10 людей під завалами, заявив керівник МВС Ігор Клименко. Ця інформація ще потребує уточнення, додав він.

Головні тези:

  • У Києві триває пошуково-рятувальна операція після атаки РФ, під завалами можуть бути 10 людей.
  • Експерти проводять експертизу решток російської ракети у Святошинському районі.
  • Близько 200 рятувальників здійснюють пошукові та аварійно-рятувальні роботи у Святошинському, Голосіївському та інших районах столиці.

У Києві знаходять постраждалих під завалами

Наразі експерти вилучили рештки російської ракети, яка прилетіла у Святошинський район та проведуть експертизу, щоб з'ясувати деталі.

Клименко також уточнив, що нині відомо про 8 загиблих, щодо 9 загиблої, як повідомлялось раніше — це були рештки тіл, які теж віддали на експертизу. Міністр додав, що з однієї сім'ї могли загинути одразу дві дитини, це дані попередні.

Близько 200 рятувальників, зокрема ДСНС та «Київської служби порятунку», здійснюють пошукові та аварійно-рятувальні роботи у столиці.

Найскладніша ситуація склалась у Святошинському районі. Тут Росія повністю знищила двоповерховий будинок, також сильно пошкоджений багатоповерховий будинок. Наразі близько 200 рятувальників виконують пошукові роботи, розбирають завали, ліквідовують наслідки влучання на прилеглих до пошкоджених будинків територіях. Зокрема, прибирають дерева, що внаслідок ударів впали на автомобілі, та прилеглу територію, — зазначив директор Департаменту муніципальної безпеки КМДА Роман Ткачук.

Пошукові та аварійно-рятувальні роботи тривають у Святошинському, Голосіївському, Шевченківському, Солом’янському, Оболонському та Деснянському районах, у яких зафіксовані пошкодження та руйнування.

Як зазначили в КМДА, в місті працює штаб із ліквідації наслідків надзвичайних подій, що сталися 24 квітня, та пункт підтримки постраждалих внаслідок ворожої атаки. Він розміщений у спеціалізованій школі І-ІІІ ступенів № 96 ім. О.К. Антонова.

До ліквідації наслідків нічної атаки також залучено 18 одиниць техніки та 33 працівники ШЕУ.

Завтра, 25 квітня, у Києві буде День жалоби в «памʼять за жертвами масованої атаки ворога на столицю», повідомив міський голова Кличко

Наразі відомо про 8 загиблих та 77 поранених через російську атаку.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?