Вся відповідальність за розрив діалогу з Радою Європи лежить на країнах НАТО, які весь цей час використовували тему прав людини для реалізації власних геополітичних інтересів та нападок на нашу країну. У зв'язку з безпрецедентним політичним та санкційним тиском на нашу країну Росія не планує сплачувати щорічний внесок до цієї організації, - написав Толстой.
Він додав, що це рішення ухвалено "в розпал чергової антиросійської дискусії в ПАРЄ, результатом якої може стати чергова брехлива русофобська резолюція".
Він підкреслив, що РФ виходить з Ради Європи за власним бажанням.
Нагадаємо, що таке рішення означає і вихід з усіх механізмів, зокрема Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод.
14 березня Україна закликала Парламентську асамблею ради Європи негайно виключити РФ.
У 2014 і 2015 роках РФ вже обмежували у повноваженнях в ПАРЄ через анексію Криму, втім у 2019 її поновили.
У ПАРЄ запевнили, що Росія не уникне відповідальності за тяжкі злочини шляхом виходу з міжнародних організацій та угод.
Згідно з даними видання The New York Times, американське командування уже активно готується до потенційного протистояння з Китаєм, проте наразі стикнулося з серйозною проблемою — чималим браком зброї.
Головні тези:
Готовність США в Тихоокеанському регіоні також під питанням через військові дії на Близькому Сході.
Пентагон ризикує зіткнутися з оперативними проблемами в разі початку будь-якого конфлікту в Азії.
Армія США знає про свої слабкі місця
Як вдалося дізнатися журналістам, серйозні проблеми в американській армії були виявлені після завершення масштабної кампанія ударів по хуситах у Ємені.
Саме вона стала причиною колосального виснаження арсеналу високоточної зброї США.
Існує висока ймовірність того, що уже скоро Пентагон буде змушений перемістити високоточну зброю дальнього радіусу дії зі складів в Азіатсько-Тихоокеанському регіоні на Близький Схід.
Крім того, готовність США в Тихоокеанському регіоні також під питанням, оскільки Пентагон направив військові кораблі та літаки на Близький Схід після початку війни між Ізраїлем і Газою.
Один із представників Пентагону заявив, що Пентагон ризикує зіткнутися з реальними оперативними проблемами" в разі початку будь-якого конфлікту в Азії.
9 квітня компанія OpenAI подала зустрічний позов проти Ілона Маска, заявивши про його систематичне переслідування.
Головні тези:
OpenAI подала зустрічний позов проти Ілона Маска через його намагання завадити їй перейти на комерційну модель.
Ілон Маск використовував різні тактики, включаючи атаки у медіа та фіктивні позови, щоб завдати шкоди OpenAI.
Цей судовий конфлікт стосується переходу розробника ChatGPT на комерційну модель для залучення інвестицій і конкуренції у сфері штучного інтелекту.
OpenAI подала зустрічний позов проти Ілона Маска
Автори нагадали, що Ілон Маск та генеральний директор OpenAI Сем Альтман разом заснували компанію OpenAI у 2015 році. Однак Маск залишив її ще до того, як вона стала одним із лідерів у сфері технологій.
У 2023 році він створив власну компанію зі штучного інтелекту — xAI. Відтоді Маск намагається завадити OpenAI перейти на комерційну модель роботи, що й стало причиною нинішнього судового конфлікту.
Щоб залучити всі 40 мільярдів доларів інвестицій у рамках поточного раунду фінансування, OpenAI повинна завершити цей перехід до кінця року.
За допомогою атак у медіа, цілеспрямованих кампаній для більш ніж 200 мільйонів своїх підписників на соціальній платформі, яку він контролює, надуманих вимог щодо надання корпоративних документів, позовів із метою тиску та фіктивної спроби придбати активи OpenAI Маск використав усі доступні йому засоби, щоб завдати шкоди OpenAI, — йдеться у заяві компанії, поданій у межах уже відкритої справи Маска проти OpenAI до Окружного суду США Північного округу Каліфорнії.
OpenAI звернулася до судді з проханням зупинити дії Маска, а також "притягнути його до відповідальності за шкоду, яку він вже заподіяв".
Суд присяжних у цій справі має розпочатися навесні 2026 року.
У дописі на платформі X, яка належить Маску, OpenAI заявила:
Безперервні дії Ілона проти нас — це не що інше, як недобросовісна тактика, спрямована на те, щоб уповільнити розвиток OpenAI і привласнити собі провідні інновації у сфері штучного інтелекту заради власної вигоди.
Минулого місяця компанія Маска xAI уклала угоду щодо придбання X на суму 33 млрд дол, що дозволяє ділити вартість ШI-компанії з інвесторами соцмережі.
Торік Маск, який також є генеральним директором компанії Tesla, подав до суду на OpenAI та Сема Альтмана. Він звинуватив компанію у відході від її початкової місії — розвивати штучний інтелект на благо людства, а не заради корпоративного прибутку. На запит щодо коментаря про нову заяву OpenAI Маск не відповів.
OpenAI та Альтман заперечують ці звинувачення, а Альтман стверджує, що Маск намагався сповільнити конкурента.
У цій справі йдеться про перехід розробника ChatGPT на комерційну модель, що, за словами компанії, є важливим для залучення додаткових інвестицій і для того, щоб успішно конкурувати в дорогій гонці за розвиток штучного інтелекту.