Що буде з курсом долара до кінця 2020 року - в Кабміні зробили довгоочікуваний прогноз
Категорія
Економіка
Дата публікації

Що буде з курсом долара до кінця 2020 року - в Кабміні зробили довгоочікуваний прогноз

Що буде з курсом долара до кінця 2020 року - в Кабміні зробили довгоочікуваний прогноз
Джерело:  Укрінформ

Пандемія коронавіруса і карантин завдали нищівного удару по світовій економіці. Наслідки кризи гостро спостерігаються в Україні, але влада запевняє, що гіршого вдалося уникнути. Незважаючи на те, що статистика захворюваності Covid-19 набирає обертів, а в країні продовжує діяти адаптивний карантин, в економіці вже є перші сигнали стабілізації. Про це заявив прем'єр-міністр України Денис Шмигаль. Він запевнив, що на сьогодні в бюджеті країни немає ніякої "дірки". Також він озвучив прогноз по курсу валют, позначивши, що буде з курсом долара до кінця 2020 року. Про це повідомляє ONLINE.UA з посиланням на Укрінформ.

"Сьогодні ситуація розвивається за помірно стабільному сценарію. На мою суб'єктивну думку, курс буде коливатися в районі 27-28 грн за долар і навряд чи вийде за межі 29 гривень до кінця 2020 року. Очевидно, що макропрогноз виявиться для когось кращим, для кого-то, можливо, гірше. Але в будь-якому випадку ситуація є нормальною. Курс регулюється виключно ринком, і те, що ринок сьогодні оцінює його на рівні 27 гривень за долар, є абсолютно прийнятним", - заявив Шмигаль.

Глава Кабміну вважає важливим для стабілізації економіки підвищення інфляції. Він пояснив, що вона пожвавить економічну сферу, простимулює обіг грошей і наповнить економіку оборотними засобами.

"Ми повинні створювати робочі місця, сприяти експорту, розвитку промисловості і т.д., а 2% інфляції під час кризи - це дуже мало. Всі країни докладають зусиль, щоб наповнювати свої економіки обіговими коштами і стимулювати рух коштів, а не навпаки, сповільнювати цей процес", - пояснив прем'єр.

Варто звернути увагу на те, що на цьому тижні гривня зміцнюється до долара, але продовжує падати по відношенню до євро. Станом на 22 серпня ціна долара США становить 27 гривень 48 копійок, курс євро становить 32 гривні 55 копійок. Що важливо розуміти, недавно глава Мінфіну Сергій Марченко озвучив прогноз, що до кінця року курс долара в Україні залишиться стабільним, так як передумов для сильного коливання немає. Однак перед початком падіння гривні в липні Марченко попереджав, що Україні для виконання держбюджету необхідний більш високий курс долара.

Раніше ONLINE.UA повідомляв, що аналітики спрогнозували, що українська економічна криза буде глибше, ніж світова- в нашій країні падіння очікується не нижче 6%, в той час як в світі буде економічний спад до 4,9%, про що попередили в МВФ . При цьому ще в квітні 2020 року за прогнозом падіння економіки України не мало перевищити 4,2%.

Категорія
Економіка
Дата публікації

Відродження Північних потоків. Лавров закликав США тиснути на Європу

Лавров
Джерело:  online.ua

Скандальний російський дипломат Сергій Лавров офіційно підтвердив, що Москва та Вашингтон проводять перемовини щодо "Північних потоків". На цьому тлі глава МЗС РФ хотів би побачити тиск США на європейських лідерів.

Головні тези:

  • За словами Лаврова, наразі є розбіжності між країнами у цьому питанні.
  • Окрім того, він вкотре публічно принизив впливових політиків Європи.

США та РФ все-таки обговорюють Північні потоки

За словами поплічника Путіна, поки між Москвою та Вашингтоном є розбіжності.

Попри це, мовляв, зберігається інтерес до відновлення “нормальної енергозабезпеченості Європи”.

Хіба це інтерес тільки США і Росії? Йде розмова про "Північні потоки". Напевно, буде цікаво, якщо американці використають свій вплив на Європу і змусять її не відмовлятися від російського газу. Але це вже якийсь сюрреалізм.

Сергій Лавров

Сергій Лавров

Глава МЗС РФ

На цьому тлі скандальний російський дипломат почав стверджувати, що "Європа і бізнес зараз платять за енергоносії в кілька разів більше, ніж американський бізнес".

При цьому люди на кшталт Роберта Габека, [президентки Європейської комісії] Урсули фон дер Ляєн, [глави Міністерства оборони Німеччини] Бориса Пісторіуса, вони всі кажуть, що нізащо не дозволять відновити "Північні потоки". Це або хворі люди, або самогубці, – цинічно збрехав поплічник Путіна.

Категорія
Політика
Дата публікації

Введення миротворців в Україну. В чому полягає головна проблема

Лише два союзника готові повноцінно підтримати Україну
Джерело:  The New York Times

27 березня у Парижі відбулася зустріч "коаліції охочих", під час якої активно обговорювалося введення іноземних військ в Україну для стримування російської агресії. Станом на сьогодні лише Франція та Британія підтримують ідею розгортання в Україні "сил заспокоєння".

Головні тези:

  • Введення іноземних військ в Україну обговорюється на міжнародному рівні для стримування російської агресії.
  • Головна проблема полягає у відсутності одностайності серед європейських країн.

Лише два союзника готові повноцінно підтримати Україну

Лідери Франції та Британії Еммануель Макрон та Кір Стармер заявили, що готові ввести "сили заспокоєння" на українську землю після завершення війни.

За словами самого Макрона, контури цих сил все ще уточнюються, і деталей про те, хто і що готовий робити, все ще мало.

Як вдалося дізнатися журналістам, "це посилило відчуття туманності навколо дипломатичних зусиль, спрямованих на припинення бойових дій".

Ми повинні прискорити переговори, щоб домогтися припинення вогню, ми повинні прискорити нашу здатність фінансувати і постачати зброю, а також підготувати плани для української армії і сил заспокоєння.

Емманюель Макрон

Емманюель Макрон

Президент Франції

Що важливо розуміти, Італія хоче відправити війська, якщо вони будуть частиною місії ООН, а Польща — взагалі відкинула таку можливість.

Головна проблема полягає в тому, серед європейських лідерів немає "одностайності" щодо введення сил в Україну.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?