Шмигаль звернувся до Верховної Ради з неочікуваною пропозицією
Категорія
Україна
Дата публікації

Шмигаль звернувся до Верховної Ради з неочікуваною пропозицією

Шмигаль звернувся до Верховної Ради з неочікуваною пропозицією
Джерело:  online.ua

Кабінет міністрів пропонує українському парламенту призначити Ольгу Стефанишину віцепрем'єр-міністром з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України, Романа Абрамовського міністром захисту навколишнього середовища і природних ресурсів, а Олександра Ткаченка міністром культури і інформаційної політики. Варто зазначити, що проєкти постанов подані главою уряду Денисом Шмигалем до Верховної Ради - ці документи вже зареєстровані в парламенті 3 червня. Про це повідомляє ONLINE.UA з посиланням на сайт ВРУ.

Що важливо також розуміти, у зв’язку з пропозицією призначення Стефанишиної ще одним проєктом постанови пропонується звільнити Вадима Пристайка з посади віцепрем'єр-міністра з питань європейської та євроатлантичної інтеграції. Очільник українського парламенту Дмитро Разумков вже повідомив народних обранців про надходження вищевказаних документів до парламенту та доручив профільним комітетам у середу на своїх засіданнях розглянути подання Шмигаля щодо кадрових призначень і надати висновки щодо можливого розгляду цих питань уже в четвер, 4 червня.

Нещодавно також стало відомо, що Верховна Рада може розглянути програму дій уряду 4 червня, хоча фракція "Голос" вимагала розібратися з цим 2 червня. З відповідними заявами вже виступили спікер Верховної Ради Дмитро Разумков та заступник очільника фракції "Голос" Ярослав Железняк під час погоджувальної ради ВРУ. Варто зазначити, що останній знову безжалісно розкритикував нову програму дій КМУ, а також додав, що уряд Дениса Шмигаля з такими успіхами навіть рік не зможе протриматися та буде змушений піти у відставку.

Раніше ONLINE.UA повідомляв, що ситуація в українському парламенті почала різко загострюватися  — фракція "Голос" станом на 12 годину 2 червня зібрала 40 підписів народних обранців за відставку глави МВС Арсена Авакова.

Категорія
Україна
Дата публікації

Розвідка Британії розкрила плани російської армії на Донецькому напрямку

Міноборони Британії
Розвідка Британії розкрила плани російської армії на Донецькому напрямку

Російські війська знову активізували атаки на Велику Новосілку в Донецькій області. Це не перша спроба ворога захопити цей населений пункт.

Головні тези:

  • Російські війська активізували атаки на Велику Новосілку в Донецькій області, намагаючись просунутися на північ для встановлення контролю над сусідніми селами.
  • Українські сили успішно відтіснили російських військових на південь у 2023 році, що свідчить про можливу впертість оборони.
  • За даними розвідки, протягом минулої доби ворог здійснив 199 бойових зіткнень на різних напрямках, намагаючись вклинитися в оборонні позиції українських військ.
  • Окупанти завдали численні авіаційні удари, артилерійські обстріли та штурми поблизу різних населених пунктів, включаючи Харківський, Лиманський, Краматорський та інші напрямки.
  • Захисники успішно відбили багато ворожих атак на різних напрямках, включаючи Новопавлівський та Курський, демонструючи готовність до відстоювання своїх позицій.

Британська розвідка оцінила просування росіян на Донеччині

Як зазначає розвідка, російські сили посилили тиск на центральній ділянці фронту. Зокрема у центрі Донецької області російські війська активізували дії проти міста Велика Новосілка.

Окупанти намагаються просунутися на північ, щоб встановити контроль над селами Нескучне та Времівка, останнє з яких розташоване на захід від Великої Новосілки.

У британській розвідці нагадали, що попередня спроба захопити місто влітку 2022 року завершилася невдачею. У 2023 році українські сили успішно відтіснили російських військових на південь.

Нинішній наступ Росії на цьому напрямку розпочався після захоплення нею інших міст на сході — зокрема, Вугледара в жовтні 2024 року та Курахового в січні 2025 року, — підкреслили у зведенні.

Яка ситуація на фронті

Як зазначає Генштаб, протягом минулої доби зафіксовано 199 бойових зіткнень.

За минулу добу авіація, ракетні війська та артилерія Сил оборони уразили вісім районів зосередження особового складу, озброєння, військової техніки, дві станції ППО, один пункт управління, один склад ПММ, одну станцію РЕБ та ще шість інших важливих цілей противника.

  • На Харківському напрямку ворог шість разів штурмував позиції наших військ у районі Вовчанська.

  • Минулої доби ворог 11 разів атакував на Лиманському напрямку. Намагався вклинитися в нашу оборону поблизу населених пунктів Зелений Гай, Першотравневе, Копанки, Новоєгорівка, Новосадове, Новолюбівка та Зарічне.

  • На Краматорському напрямку окупанти атакували 11 разів у районах Ступочок, Предтечиного та Часового Яру.

  • Двадцять атак здійснив ворог на Торецькому напрямку в районах Торецька, Кримського та Щербинівки.

На Покровському напрямку наші захисники зупиняли 98 наступальних дій агресора у бік населених пунктів Водяне Друге, Зелене Поле, Малинівка, Покровськ, Котлине, Звірове, Удачне, Новоандріївка, Єлизаветівка, Промінь, Лисівка, Зелене, Шевченко, Успенівка, Слов’янка, Андріївка, Дачне, Улакли та Янтарне.

  • Сили оборони відбили 19 ворожих атак на Новопавлівському напрямку.Найактивніше окупанти намагалися просунутися вперед поблизу Великої Новосілки.

  • Минулої доби на Курському напрямку відбулося 12 боєзіткнень, ворог завдав п’ять авіаційних ударів п’ятьма керованими бомбами та вчинив 464 артилерійських обстріли, зокрема 18 — із реактивних систем залпового вогню.

Категорія
Політика
Дата публікації

Мирна угода Трампа щодо зупинення війни набула обрисів

Трамп
Джерело:  The New York Times

Згідно з даними видання The New York Times, попередні контури майбутньої мирної угоди нового президента США Дональд Трампа для завершення війни Росії проти України вже визначено.

Головні тези:

  • Одним із ключових аспектів угоди є введення миротворчих сил в Україну.
  • Важливим пунктом є роль США у підтримці України, забезпечення розвідданими, зброєю та надання дозволу для ударів по російській території.
  • Підтримка НАТО є важливим чинником у стримуванні Росії.

Що відомо про наміри Трампа

В оточенні Джо Байдена та Дональда Трампа доволі часто говорять про те, що поки вигнати Росію з усіх окупованих територій України не вдасться.

Цілком можливо, її війська залишаться на приблизно 20 відсотках окупованої території.

У команді республіканця припускають, що це буде відбуватися у рамках перемир'я, подібного до того, яке зупинило Корейську війну 1953 року.

Наразі головна мета — зробити все так, щоб Путін не скористався припиненням бойових дій, щоб переозброїтися, набрати і навчити нові сили та розпочати нове вторгнення.

На переконання українського лідера Володимира Зеленського, винятково членство в НАТО утримає Росію від нового нападу.

Якою може бути мирна угода Трампа

Згідно з даними журналістів, припинення вогню може бути забезпечено європейськими миротворчими силами.

Ключовим моментом буде те, чи захоче Трамп зберегти за США їхню центральну роль, що полягає в наданні розвідданих, зброї та дозволу Україні завдавати ударів по російській території.

Сам новий президент США багато разів заявляв, що війна РФ проти України — це проблема Європи, а не Штатів.

На переконання Джейка Саллівана, для Трампа вкрай важливо зробити те, що ненавидять багато членів його партії: продовжити військову підтримку.

Хороша угода для Америки означає, що нам потрібен важіль, — сказав він.

Що важливо розуміти, Кремль хоче набагато більшої угоди — в якій США виведуть свої озброєння і війська з Європи, однак Трамп поки не коментував ці вимоги.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?