Сили оборони України атакували дронами понад 54 тис цілей РФ у грудні
Категорія
Україна
Дата публікації

Сили оборони України атакували дронами понад 54 тис цілей РФ у грудні

Олександр Сирський
Сили оборони України атакували дронами понад 54 тис цілей РФ у грудні

У грудні Сили оборони України завдали ударів дронами по понад 54 тис цілей противника. Майже половина уражень 49% – забезпечена дронами-камікадзе.

Головні тези:

  • Сили оборони України застосовували дрони на понад 54 тисячі цілей противника у грудні, з яких майже половина було знищено дронами-камікадзе.
  • Сирський відзначив збільшення використання безпілотних систем у бойових діях та підвищення результативності українських безпілотників.
  • У результатах підбитих цілей виділяються підрозділи безпілотних систем 46-ї аеромобільної, 57-ї мотопіхотної, 28-ї механізованої та інших бригад.
  • Українські сили також впроваджують FPV-дрони з оптоволокном для відповіді на загрозу ударних дронів противника.
  • Розробляється концепція окремої бригади безпілотних систем, що стане ключовим елементом української боротьби з ворогом.

Сирський підбив кількість уражених цілей українськими дронами

Як зазначається, головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський провів щомісячну нараду з командирами підрозділів безпілотних систем (БпС) та радіоелектронної боротьби (РЕБ), підсумовуючи діяльність у грудні.

Головнокомандувач наголосив на збільшенні використання безпілотних систем у бойових діях. Російські війська активно застосовують ударні дрони з оптоволоконним каналом управління, які створюють загрозу під час переміщення техніки. У відповідь українські сили також почали впроваджувати FPV-дрони з оптоволокном.

За словами Сирського, показники результативності та живучості українських безпілотників значно зросли. У лідерах — полк БпС під командуванням майора Роберта Бровді.

  • Уражено понад 54 тисячі цілей противника.

  • 49% цілей знищені дронами-камікадзе.

  • Найкращі результати показали підрозділи безпілотних систем 46-ї аеромобільної, 57-ї мотопіхотної, 28-ї механізованої, 35-ї бригади морської піхоти та 3-ї штурмової.

На нараді також виступили командувач Сил безпілотних систем ЗСУ полковник Вадим Сухаревський і представники інших військових підрозділів. Вони обговорили:

  • Новітні технології у сфері безпілотників та РЕБ.

  • Протидію сучасним зразкам техніки противника.

  • Плани з розширення можливостей 155-ї механізованої бригади та вирішення поточних проблем.

Сирський повідомив, що у ЗСУ завершується розробка концепції окремої бригади безпілотних систем, яка стане важливим елементом у боротьбі з ворогом.

Україна відповіла на атаки Росії

Росія завдала хвилі ударів з повітря та безпілотників по енергосистемах Києва після вторгнення в Україну майже три роки тому. Війська РФ з початку війни знищили приблизно половину внутрішньої енергетичної інфраструктури України та спричинили повні відключення електроенергії.

Минулого року українські війська почали ескалацію власних атак на нафтогазовидобувні об’єкти Кремля, з безпілотними літальними апаратами, націленими на заводи в глибині Росії, деякі з них за сотні миль від кордону.

Сили оборони України також бомбардували заводи з виробництва боєприпасів, використовуючи безпілотники-камікадзе, стріляли ракетами та здійснювали диверсії на російських залізницях, які перевозять паливо.

22 грудня десятки українських безпілотників атакували нафтобазу в Орловській області Росії, що стало другим великим ударом по об’єкту за цей місяць. У той час як Росія заявила про збиття 20 безпілотників, кадри в соцмережах показали, що сховище «Сталевий кінь» горить.

Минулого року Україна завдала шкоди заводам у Татарстані, які розташовані за понад 750 миль від кордону, та Санкт-Петербурзі.

Деякі союзники України висловили занепокоєння рішенням Києва завдати удару по російській інфраструктурі далеко від власної території, побоюючись подальшої ескалації конфлікту, який уже призвів до 1 мільйона солдатів, убитих або поранених.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?