Сили ППО збили 52 "шахеди" під час атаки РФ на Україну
Категорія
Україна
Дата публікації

Сили ППО збили 52 "шахеди" під час атаки РФ на Україну

Повітряні Сили ЗСУ
Сили ППО збили 52 "шахеди" під час атаки РФ на Україну

У ніч на 22 грудня противник атакував 103 ударними БпЛА, з них були збиті 52. Ще 44 безпілотники-імітатори "локаційно втрачені".

Головні тези:

  • Силами Повітряних Сил збили 52 ударні безпілотники під час атаки РФ на Україну.
  • Військові виявили деталі нападу, включаючи пуск балістичної ракети "Іскандер-М".
  • Протидія безпілотникам-імітаторам дала можливість локалізувати 44 ворожі дрони.
  • Внаслідок падіння уламків безпілотників в місті Бровари виникло загоряння крівлі 25-поверхового будинку.
  • ДСНС підтверджує, що під час інциденту ніхто не постраждав, пожежу ліквідовано.

У Повітряних силах розкрили деталі атаки РФ на Україну

Як зазначають військові, у ніч на 22 грудня противник атакував 103 ударними БПЛА типу "Shahed" і безпілотниками інших типів.

Окупанти запускали безпілотники із напрямків Брянськ, Міллерово, Орел, Курськ, Приморсько-Ахтарськ, Бердянськ. Також зафіксовано пуск балістичної ракети "Іскандер-М" із Криму у напрямку Херсонської області.

Повітряний напад відбивали зенітні ракетні війська, авіація, підрозділи РЕБ, мобільні вогневі групи Повітряних Сил та Сил оборони України.

Станом на 10:00 підтверджено збиття 52 ударних БПЛА типу "Shahed" та безпілотників інших типів у Полтавській, Сумській, Харківській, Київській, Чернігівській, Черкаській, Кіровоградській, Житомирській, Дніпропетровській, Херсонській, Миколаївській та Запорізькій областях, — розповіли у Повітряних силах.

Крім того, через активну протидію Сил оборони 44 ворожих безпілотників-імітаторів локаційно втрачені, один дрон полетів у напрямку Білорусі.

У Броварах уламки дронів упали на багатоповерхівку

Як повідомили в ДСНС, в 00:30 внаслідок влучання уламків БПЛА виникло загорання крівлі та ліфтової 25-ти поверхового житлового будинку у місті Бровари.

Рятувальники, які прибули на місце, провели евакуацію мешканців будинку та деблокували жителів однієї з квартир.

Пожежу ліквідовано на площі 30 м. кв. Жертв та потерпілих не має, — констатували у ДСНС.

Категорія
Наука та медицина
Дата публікації

Під США почала "танути" літосферна плита — що буде далі

Що відбувається з літосферною плитою під Штатами
Джерело:  online.ua

Дослідники Техаського університету неочікувано для всіх з'ясували, що літосферна плита, на якій розташована Північна Америка, поступово "тане" та "капає" в мантію Землі. За словами вчених, це перший такий випадок в історії людства, який вдалося зафіксувати.

Головні тези:

  • Танення літосферної плити наразі не загрожує суттєвими змінами у ландшафті і не призведе до провалу континенту в магму.
  • Спостереження за подібними явищами допомагає розкрити інші таємниці еволюції Землі.

Що відбувається з літосферною плитою під Штатами

За словами вчених, їм вдалося виявити так зване кратонічне витончення: цілі брили з нижньої частини Північноамериканського континенту повільно стікають в магму.

Що важливо розуміти, кратони — це стародавні скельні утворення, які складають ядро ​​континентів Землі, пише SciTechDaily.

Просто зараз "краплі" породи стікають в магму під Середнім Заходом США (північ центральної частини Штатів).

Як зазначають іноземні науковці, наразі не варто хвилюватися через те, що континент провалиться в магму або зміниться ландшафт у цій його частині.

Мантійні процеси, що спричиняють стікання, можуть впливати на еволюцію тектонічних плит з часом, але вони дуже повільні. Більше того, очікується, що крапання зрештою припиниться, оскільки залишки тектонічної плити занурюються глибше в мантію, а її вплив на кратон зникає.

Спостерігати за подібними процесами вкрай важливо, адже це допомагає зрозуміти, як планета еволюціонувала протягом тривалого часу.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?