Словаччина намагається залякати Україну після заборони транзиту російської нафти
Категорія
Економіка
Дата публікації

Словаччина намагається залякати Україну після заборони транзиту російської нафти

Петер Пеллегріні
Джерело:  Dennik N

Президент Словаччини Петер Пеллегріні виступив з погрозами у бік Україну через припинення транзиту нафти "Лукойл" через трубопровід "Дружба".

Головні тези:

  • Словаччина вибрала такту погроз та залякувань щодо України, щоб змінити її рішення.
  • Угорщина також долучилася до цього процесу, погрожуючи заблокувати фінансову допомогу Україні у розмірі 6,5 мільярда євро від Європейського фонду миру.
  • Спільне скликання комітету з питань торговельної політики ЄС свідчить про серйозні наміри Угорщини та Словаччини посилити тиск на Брюссель та Київ.

Словаччина лютує через рішення України

Петер Пеллегріні вкотре звернув увагу на те, що Братислава допомагає Україні з реверсом газу, а також з постачанням електроенергії.

Якщо ситуація не буде виправлена, ми будемо змушені реагувати, — заявив президент Словаччини.

Він також висловив думку, що його країна, мовляв, не заслуговує на такий підхід з боку Києва.

Варто зазначити, що з окремою заявою з цього приводу виступив глава Міноборони Словаччини Роберт Каліняк.

Останній почав стверджувати, що припинивши транзит російської нафти, українська влада "багато чим ризикує".

Дії України були безвідповідальними, — цинічно зазначив міністр.

Угорщина пригрозила блокувати гроші ЄС на допомогу Україні

23 липня очільник угорського МЗС Петер Сійярто дав зрозуміти, що команда Віктора Орбана блокуватиме 6,5 мільярда євро виплат із Європейського фонду миру на компенсацію постачання зброї Україні.

За словами дипломата, шантаж буде тривати доти, поки не вирішиться проблема з транзитом нафти "Лукойлу".

Я також чітко дав зрозуміти, що поки Україна не розв'яже це питання, всі повинні забути про виплату 6,5 мільярда євро компенсації за передачу зброї з Європейського фонду миру, тому що який би це мало вигляд, якби ми сприяли виплаті 6,5 мільярда євро, тоді як Україна загрожує безпеці нашого енергопостачання, — заявив Петер Сійярто.

Угорщина і Словаччина ініціювали скликання комітету з питань торговельної політики у Єврокомісії, щоб обговорити рішення України.

Категорія
Економіка
Дата публікації

Завершення війни проти України може знищити економіку Росії

Путін боїться зупиняти війну
Джерело:  The Wall Street Journal

Видання The Wall Street Journal дійшло висновку, що російська економіка потрапила в залежність від війни в плані робочих місць, зарплат і зростання. Відповідно, якщо вдасться добитися перемир'я на фронті - країна-агресорка опиниться на межі колапсу.

Головні тези:

  • Відмова Росії від військових витрат може призвести до втрати робочих місць та загального розчарування у бідних російських регіонах.
  • Це також може спровокувати рецесію у країні-агресорці.

Путін боїться зупиняти війну

Як стверджує старший економіст Інституту економіки Банку Фінляндії Хелі Сімола, майже половина економічного зростання країни-агресорки у 2024 році було безпосередньо зумовлене виробництвом, пов'язаним із війною.

Не можна також ігнорувати той факт, що виплати родинам російських загарбників, які воюють в Україні, підвищили добробут деяких найбідніших регіонів країни.

Фахівці озвучують прогноз, що припинення такого стимулювання призведе до зниження внутрішнього споживання.

Якщо російський диктатор Володимир Путін хоче уникнути економічного колапсу, йому доведеться продовжувати витрачати кошти на нинішньому рівні ще довго після закінчення війни.

Якщо військові витрати будуть скорочені, це призведе до втрати робочих місць і загального розчарування в багатьох російських регіонах, — заявив Яніс Клюге, експерт з Росії з Німецького інституту міжнародних відносин і безпеки.

Згідно з прогнозами Capital Economics, зниження рівня витрат може призвести до уповільнення зростання або навіть рецесії в Росії в найближчій перспективі.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?