Шольц несподівано заблокував масштабний пакет допомоги Україні
Категорія
Політика
Дата публікації

Шольц несподівано заблокував масштабний пакет допомоги Україні

Шольц
Джерело:  Spiegel

Як вдалося дізнатися журналістам, німецький лідер Олаф Шольц відмовляється давати згоду на новий великий пакет військової допомоги для України, який пропонують МЗС та Міноборони ФРН.

Головні тези:

  • Головні представники німецького уряду наполягають на збільшенні фінансування для України.
  • Однак Шольц вважає, що наразі вже передбаченої допомоги буде достатньо.
  • Позиція канцлера пов'язана зі страхом обурити частину електорату перед виборами у Німеччині.

Хто в Німеччині бореться за додаткову допомогу для України

Згідно з даними ЗМІ, у німецькому уряді уже кілька тижнів триває активна дискусія щодо додаткової військової допомоги для України.

Так, очільниця дипломатії ФРН Анналена Бербок та Міністр оборони Боріс Пісторіус наполягають на тому, щоб офіційний Берлін виділив додаткові близько 3 млрд євро, щоб передати ЗСУ багато необхідної зброї до дострокових виборів 23 лютого.

Що важливо розуміти, вміст пакета наповнювали відповідно до побажань Києва. Насамперед мовилося про три батареї IRIS-T і ракети-перехоплювачі для їхньої роботи, додаткові перехоплювачі для Patriot, десять самохідних гаубиць та артилерійські боєприпаси.

Таким чином Пісторіус і Бербок хочуть передавати Україні важливий сигнал — Німеччина буде залишатися з нею аж до перемоги.

Шольц не хоче ухвалювати ще одне важливе рішення щодо України

Як вдалося дізнатися журналістам, уже в січні робота над підготовкою пакету зупинилася, оскільки Олафу Шольцу ця ідея не сподобалася.

Одна з головних причин того, що канцлер не підтримує вказану ініціативу полягає в тому, що наразі він нібито не бачать критичної необхідності у цьому пакеті.

На переконання німецького лідера, вже передбаченої допомоги буде достатньо на найближчий час.

Попередній бюджет на 2025 рік передбачає 4 млрд євро на військову допомогу, а також розраховують, що Україна зможе використовувати кредит на 50 млрд доларів від G7, який фінансують з використанням доходів від заморожених російських активів.

Що важливо розуміти, без згоди канцлера ФРН надати Україні новий пакет допомоги просто неможливо.

У СДПН відверто зізналися, що реальні мотиви Олафа Шольца пов’язані з виборами — він боїться, що це рішення обурить частину електорату.

Категорія
Світ
Дата публікації

Французька політикиня Ле Пен визнана винною у розтраті коштів ЄС

Ле Пен
Джерело:  The Guardian

Лідерку ультраправої партії Франції "Національне обʼєднання" Марін Ле Пен, а також ще вісьмох депутатів Європарламенту визнали винними у розтраті коштів Європейського союзу (ЄС). Тепер під питанням її участь у президентських виборах.

Головні тези:

  • Марін Ле Пен та вісім депутатів Європарламенту визнані винними у розтраті коштів ЄС, що може позначитися на іхній подальшій кар'єрі та участі у президентських виборах.
  • Ле Пен відома своєю антиіміграційною риторикою та негативним ставленням до Євросоюзу.
  • Після проросійської позиції Ле Пен отримала критику і втратила підтримку серед електорату внаслідок вторгнення Росії в Україну.

“Подружка Путіна” Ле Пен отримала вирок суду

Про вироки кожному з підсудних буде повідомлено окремо.

Зазначається, що підсудні не були звинувачені у привласненні коштів, а скоріше у їх використанні на користь своєї партії.

Розслідування також показало, що це були не адміністративні помилки ... а розкрадання в рамках системи, створеної для скорочення витрат партії, — заявив суддя.

The Guardian додає, що суд постановив, що Ле Пен заборонено балотуватись на державні посади. Водночас суддя поки що не повідомив, протягом якого терміну діятиме заборона.

Окремо варто додати, що наступні президентські вибори у Франції відбудуться у 2027 році.

Марін Ле Пен — французька політикиня, лідерка правопопулістської партії "Національне об'єднання" (раніше "Національний фронт"). Вона відома своєю антиіміграційною риторикою, євроскептицизмом і намаганнями змінити імідж партії, яку раніше очолював її батько Жан-Марі Ле Пен.

Після початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну Ле Пен зазнала критики через її давню проросійську позицію. Вона підтримувала тісніші відносини з Москвою.

Згідно з опитуванням, яке проводилось у середині грудня 2024-го, Ле Пен мала від 35 до 38% підтримки електорату.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?