Соратник російського терориста Гіркіна заявив про втечу з фронту
Категорія
Політика
Дата публікації

Соратник російського терориста Гіркіна заявив про втечу з фронту

Михайло Полинков
Джерело:  online.ua

Друг і близький товариш заарештованого Кремлем терориста Ігоря Гіркіна-Стрєлкова Михайло Полинков заявив, що втік з фронту в Україні додому і тепер йому не має на що жити. 

Що відомо про втечу Полинкова з фронту в Україні

Він заявив, що йому вдалось втекти з війни в Україні і його контракт зі злочинною армією нібито завершено.

Зокрема, він розповів, командир прийняв рішення щодо його переведення до іншої військової частини, однак йому це не підійшло, тому він просто втік і поїхав додому.

Згодом Полинков написав рапорт про звільнення і заявив, що його контракт з міноборони країни-агресорки завершено.

Однак, за його словами, йому важко знайти роботу, адже він досі важається військовослужбовцем.

Тож наразі він збирає пожертвування.

Як в Росії вербують нове “гарматне м’ясо” для штурмів в районі Авдіївки

Кремлівські пропагандисти почали розміщувати оголошення щодо набору добровольців на участь у бойових діях в Україні, зокрема, у штурмах Авдіївки, на ресурсах вдів військових.

Зокрема, один із таких вкидів було зроблено у Telegram-каналі "Солдатські вдови Росії".

В ньому кремлівські пропагандисти називають штурми в районі Авдіївки на Донеччині із знаковою подією і порівнюють із Курською дугою та Куліковською битвою.

Добровольцям радять встигнути підписати контракт з міноборони країни-агресорки і “героїчно” померти під час одного із безглуздих штурмів окупаційної російської армії.

Нам потрібні люди, готові виконати цю історичну місію, нам потрібні ті, кому страх невідомий. Стати частиною штурму Авдіївки - значить стати частиною російської легенди, - йдеться у мобілізаційних оголошеннях кремлівських пропагандистів.

Категорія
Політика
Дата публікації

Як у Росії. Влада Словаччини намагається ухвалити закон про "іноагентів"

Фіцо
Джерело:  Politico

Уряд Словаччини намагається проштовхнути через парламент поправки до законодавства, які за своїм змістом фактично дорівнюють російському закону про "іноземних агентів" та його грузинському аналогу.

Головні тези:

  • Уряд Словаччини хоче ухвалити закон про іноагентів, схожий на російський, що викликає масові протести серед громадян.
  • Проект закону розглядається у другому читанні в парламенті, а європейські органи висловлюють своє обурення цими законодавчими змінами.

У Фіцо хочуть ухвалити свій закон про”іноагентів”

Тисячі словаків вийшли на марш проти цих законодавчих змін. Вуличні акції протесту відбулися у Братиславі, Кошице та інших містах.

Прем’єр-міністр Словаччини Роберт Фіцо вже давно намагається підкорити неурядові організації та незалежні ЗМІ. Ще у 2023 році він пообіцяв запровадити закон, який би визначав їх як іноземних агентів, якщо вони отримують фінансування з-за кордону.

Станом на сьогодні відповідна поправка до закону перебуває у другому читанні в парламенті. Голосування за неї має відбутися наступного тижня.

Нещодавно Європейська комісія попередила уряд Словаччини про неприпустимість ухвалення закону і про неминучість заходів Брюсселя у відповідь. Численні неурядові та правозахисні організації, включно з Amnesty International, теж засудили законопроєкт.

Люсія Стасселова з ініціативи "Мир Україні", яка організовує протести по всій країні, назвала закон "інструментом системного демонтажу громадянського суспільства".

Цей закон скопійований з Росії, де подібне законодавство використовується для знищення незалежних організацій, ув'язнення опозиційних діячів, примусу до мовчання ЗМІ та репресій. Ми не дозволимо Словаччині піти цим шляхом.

Сам прем’єр Фіцо сказав, що поважає право людей на протест, але заперечив, що він копіює російський досвід придушення інакомислення.

Проєкт закону про неурядові організації не має нічого спільного з російським, американським чи ізраїльським законодавством. У них (опозиційно налаштованих громадян – ред.) закінчилося, проти чого протестувати, тож тепер вони просто вигадують ще одну брехню.

Роберт Фіцо

Роберт Фіцо

Прем’єр-міністр Словаччини

Як зазначає Politico, Угорщина ухвалила подібний закон у 2017 році, але була змушена його скасувати у 2023 році після того, як Суд Європейського Союзу визнав його незаконним.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?