Співробітник Сенату США неофіційно передав Україні снайперське спорядження — NYT
Категорія
Світ
Дата публікації

Співробітник Сенату США неофіційно передав Україні снайперське спорядження — NYT

Кайл Паркер
Джерело:  The New York Times

Співробітник Сенату США Кайл Паркер неофіційно передав в Україну снайперське спорядження на 30 тис дол. Тепер він перебуває під слідством.

Що відомо про неофіційну передачу снарядів Україні від радника Сенату США

Високопоставлений співробітник Сенату США перебуває під слідством у Конгресі у зв'язку з його частими поїздками в зони бойових дій в Україні та наданням, за його словами, снайперського спорядження на суму 30 тисяч доларів для її військових.

Кайл Паркер є старшим радником Сенату в Комісії США з безпеки та співробітництва в Європі, відомій як Гельсінкська комісія. Комісія очолюється членами Конгресу і укомплектована помічниками членів Конгресу. Вона впливає на питання демократії та безпеки й активно підтримує Україну.

У конфіденційній доповіді директора і головного юрисконсульта комісії йдеться про те, що передача обладнання може зробити Паркера незареєстрованим іноземним агентом. У ній ідеться про те, що Паркер їздив на передову України в камуфляжі та з українськими військовими відзнаками і найняв українського чиновника для стипендії уряду США, незважаючи на заперечення чиновників Конгресу з етики та безпеки.

Крім того, у доповіді йшлося про можливість того, що він "свідомо чи мимоволі став мішенню та об'єктом використання з боку іноземної розвідки", і наводилися незазначені "контррозвідувальні запитання", які мають бути передані до ФБР.

Представник містера Паркера заявив, що він не зробив нічого поганого. Він сказав, що Паркер став об'єктом "кампанії відплати" за звинувачення в неправомірних діях проти авторів доповіді.

Що відомо про затримку допомоги США

13 лютого Сенат США схвалив законопроект за допомогою України, Ізраїлю та Тайваню на 95 млрд доларів. Зокрема, для України передбачено понад 60 млрд доларів. Для того, щоб законопроект набув чинності, його має схвалити Палата представників США та підписати президент Джо Байден.

Спікер Палати представників Майк Джонсон виступив проти такої ініціативи. У свою чергу, президент Джо Байден закликав Палату представників терміново схвалити законопроект.

Проте Палата представників США пішла на перерву до 28 лютого, таким чином відклавши розгляд допомоги для України.

Категорія
Економіка
Дата публікації

У МВФ б'ють на сполох через нове рішення Трампа

У МВФ оцінили потенційні наслідки рішень Трампа
Джерело:  Bloomberg

Очільниця Міжнародного валютного фонду Крісталіна Георгієва звертає увагу на те, що мита з боку адміністрації президента США Дональда Трампа можуть стати нищівним ударом для світової економіки.

Головні тези:

  • Очільниця МВФ закликає міжнародну спільноту уникати дій, які загострять економічну ситуацію.
  • Вона також додала, що важливо своєчасно реагувати на нові виклики.

У МВФ оцінили потенційні наслідки рішень Трампа

За словами Крісталіни Георгієвої, наразі вона та її команда оцінюють макроекономічні наслідки оголошених тарифних заходів.

Вони є значним ризиком для глобальних перспектив у період млявого зростання, — наголосила очільниця МВФ.

Георгієва закликає міжнародну спільноту не ігнорувати той факт, що через рішення президента США миттєво обвалилися світові ринки.

Вона також додала, що наразі вкрай важливо уникати кроків, які можуть ще більше нашкодити світовій економіці.

Ми закликаємо США та їхніх торговельних партнерів конструктивно працювати над врегулюванням торговельної напруженості та зниженням невизначеності.

Крісталіна Георгієва

Крісталіна Георгієва

Глава МВФ

Як уже згадувалося раніше, команда американського лідера Дональда Трампа запровадили мита в розмірі 25% на всі автомобілі іноземного виробництва та запчастини, які імпортуватимуться в Америку.

Ба більше, Білий дім оголосив 20% мита на товари з Євросоюзу.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?