Справа Мартиненка: САП просить арешту всього майна
Категорія
Події
Дата публікації

Справа Мартиненка: САП просить арешту всього майна

Справа Мартиненка: САП просить арешту всього майна
Джерело:  Еспресо

Спеціалізована антикорупційна прокуратура буде ініціювати арешт всього майна колишнього нардепа Миколи Мартиненка, якого затримали затримали в рамках розслідування провадження щодо розкрадання коштів держпідприємства "Східний гірничо-збагачувальний комбінат".

Про це заявив прокурор САП Роман Симків після перенесення засідання Апеляційного суду Києва, повідомляє ONLINE.UA з посиланням на Еспресо.TV.

Читайте також: Прийде момент, коли для "мартиненків" не буде місця ніде - Корчілава

"Стаття передбачає конфіскацію майна, тому наше зобов’язання накласти (арешт) на все майно, що буде знайдене", – підкреслив Симків.

Зазначимо, що сам Мартиненко після засідання розповів, що вже двічі був на допитах в НАБУ в рамках розслідування.

Нагадаємо, що 22 квітня суд прийняв рішення відпустити Миколу Мартиненка на поруки за зверненням кількох урядовців та низки народних депутатів.

Як повідомляв ONLINE.UA, засідання Апеляційного суду Києва, який розглядає апеляцію прокурорів щодо обрання запобіжного заходу для Миколи Мартиненка, відбудеться 12 травня. Суд мотивував перенесення тим, що до суду ще не надійшли матеріали кримінального провадження.

Категорія
Україна
Дата публікації

У Курській області сформувалася "буферна зона", тривають бої

ЗСУ

Станом на сьогодні на російській Курщині Сили оборони України контролюють близько 90 кв. км. Новими подробицями поділився генерал-лейтенант ЗСУ у відставці Ігор Романенко. За його словами, там сформувалася своєрідна "буферна зона".

Головні тези:

  • Українські воїни діють комплексно на Курщині, Сумщині та Білгородщині, використовуючи асиметричні стратегії.
  • Війна в цьому регіоні є складним явищем, проте інтенсивні операції впливають на можливості та плани ворога.

Що відбувається в Курській області

Ігор Романенко звертає увагу на те, що бої на Курському напрямку ще не завершені.

Там ще контролюється десь 90 кв. км, плюс-мінус така собі буферна зона. Це саме та, за яку Путін казав, що вони хочуть сформувати на Сумщині, й там (на Курському напрямку — ред.) йдуть інтенсивні бойові дії.

За словами Романенка, наразі потрібно розглядати дії українських воїнів в комплексі на Курщині, Сумщині та Білгородщині — це не лише пряма участь додаткових сил підрозділив в цих регіонах, а також дії асиметричного порядку.

Генерал-лейтенант ЗСУ у відставці наголошує, що війна — дуже складне явище, в якому рідко буває однозначна перемога, але такі операції впливають опосередковано — ламають плани, змушують ворога розпорошуватись.

"Можна казати про стабілізацію в тому випадку, коли буду виконане завдання з зупинки просування ворога. А ворог навпаки — планує наступальні дії більш масштабного порядку саме на Харківщині, Сумщині, Запоріжжі… — попередив Ігор Романенко.

Категорія
Світ
Дата публікації

Скандал навколо World Press Photo. Журі попросило вибачення в усіх українців

У World Press Photo публічно визнали свою помилку
Джерело:  Детектор медіа

Міжнародне журі та World Press Photo перепросили в українського народу за поєднання двох несумісних робіт в одну візуальну пару "Підземний польовий шпиталь" Нанни Хайтманн та "По той бік окопів" Флоріана Бахмаєра.

Головні тези:

  • Українська асоціація професійних фотографів (УАПФ) засудила результати міжнародного конкурсу World Press Photo 2025 року.
  • Журі відмовилося скасовувати премію фотографу російської інформаційної агенції “ТАСС” Михайлу Терещенку.

У World Press Photo публічно визнали свою провину

Що важливо розуміти, німецький фотограф Флоріан Бахмаєр на своїй світлині показав шестирічну українку Ангеліну з Харківської області. Вона почала страждати на панічні атаки через постійні обстріли з боку армії Росії.

Це фото отримало назву Beyond the Trenches та на думку автора, "стало емоційним центром європейського блоку".

До нього у візуальну пару неочікувано для всіх додали світлину німецької фотографки Нанни Гайтманн.

Її знімок має назву Underground Field Hospital — на ньому зображений поранений бойовик "ДНР", що воював на боці російської армії.

Після того, як спалахнув гучний скандал через поєднання цих несумісних фото, представники премії врешті-решт офіційно визнали свою помилку.

Вони заявили, що існує очевидна різниця між дитиною, яка страждає від наслідків війни, і муками солдата окупаційних військ, які спричиняють ці страждання.

Ми не повинні були представляти ці дві фотографії як пару, оскільки це передбачає, що їх слід розглядати і розуміти лише в діалозі одна з одною. Це створює надто спрощену та хибну рівноцінність і відсуває на другий план історію, яку кожна з них розгортає сама по собі, — виступила з заявою з цього приводу очільниця міжнародного журі Люсі Контичелло.

Попри це, вказано, що журі відмовилося скасувати премію, яку отримав фотограф російської інформаційної агенції “ТАСС” Михайло Терещенко.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?