США оцінили ймовірність ядерного удару РФ по Україні після рішення Путіна щодо Білорусі
Категорія
Світ
Дата публікації

США оцінили ймовірність ядерного удару РФ по Україні після рішення Путіна щодо Білорусі

США оцінили ймовірність ядерного удару РФ по Україні після рішення Путіна щодо Білорусі
Джерело:  online.ua

Наразі США не бачать жодних ознак переміщення ядерної зброї РФ на територію Білорусі після заяви Путіна.

Джерело: CNN

США не зафіксували жодних ознак переміщення ядерної зброї РФ

Під час онлайн брифінгу координатор Ради нацбезпеки Білого дому Джон Кірбі, що Сполучені Штати наразі не фіксували жодного переміщення тактичної ядерної зброї "або чогось подібного" після заяви Путіна.

І ми, звісно, не бачили жодних ознак того, що Путін ухвалив рішення застосувати зброю масового знищення – враховуючи ядерну зброю – всередині України, - зауважив представник адміністрації США.

До того ж він підкреслив, що у Вашингтоні серйозно сприймають це питання.

Ми продовжуємо стежити за цим дуже, дуже уважно. І досі ми не побачили нічого, що змусило б нас змінити нашу позицію стратегічного стримування, - зауважив Кірбі.

Чому Путін розміщує ядерну зброю у Білорусі

Представник Головного управління розвідки Міноборони України Андрій Юсов прокоментував рішення президента РФ щодо передачі Білорусі одного ОТРК "Іскандер" — потенційних носіїв ядерної зброї.

Зрозуміло, що це підняття ставок. Хоча і Сполучені Штати, і Європейський Союз в ці ситуації дуже чітко й однозначно реагують, що на цей шантаж вестися не планують, – заявив Юсов.

За його словами, ГУР контролює пересування ядерної зброї та будування сховищ для її зберігання.

Ця інформація має під собою підстави. І, звичайно, нічого тут непоміченим не може бути під час переміщення ядерного озброєння і будівництва подібних об’єктів, — додав представник ГУР.

При цьому представник Юсов назвав поточну ситуацію "жонглюванням словами". Він додав, що про переміщення самої ядерної зброї наразі не мовиться.

Читайте також:

Категорія
Політика
Дата публікації

В ЄС відреагували на нову цинічну вимогу Путіна щодо України

Путін

Нещодавно російський диктатор Володимир Путін зажадав розглянути можливість "зовнішнього управління" Україною. На цю вимогу відреагував речниця Єврокомісії Анітта Хіппер. Вона наголосила, що офіційний Брюссель розглядає нелегітимного главу Кремля як воєнного злочинця, який знаходиться в розшуку та сприймає його заяви як пропаганду.

Головні тези:

  •  Путін заявив про необхідність встановлення в Україні "тимчасового управління під егідою ООН", щоб провести вибори президента.
  • Європейська влада не піддається на нові провокації російського диктатора.

Євросоюз відкинув вимоги Путіна

Хіппер вкотре звернула увагу міжнародної спільноти на те, що Росія є країною-агресоркою, а Путін — військовим злочинцем, тому до його слів та пропозицій немає довіри.

Путін — злочинець, і його розшукують за військові злочини. Ми не збираємося звертати увагу чи коментувати все, що він видає як пропаганду, — наголосила спікерка.

Саме такою була її реакція на ідею російського диктатора щодо "зовнішнього управління" Україною.

Хіппер публічно пообіцяла, що офіційний Брюссель завжди буде "уважно дивитися на факти".

У нас є агресор, і у нас є Україна, яка не демонструє нічого, окрім доброї волі до миру. Це те, де ми знаходимося з точки зору нашої підтримки України і нашого фокусу на тому, щоб у нас був довгий, справедливий і міцний мир, — заявила спікерка Єврокомісії.

Ще одна речниця Єврокомісії Паула Піньо звернула увагу на те, що український лідер Володимир "Зеленський був обраний легітимно, демократично, і поки український народ не попросить про вибори, ніхто інший не повинен їх пропонувати".

Категорія
Світ
Дата публікації

Коли Росія може атакувати НАТО — прогноз німецької розвідки

Росія все-таки може розпочати війну проти НАТО
Джерело:  Bild

Федеральна розвідувальна служби Німеччини (BND) і Бундесверу дійшла висновку, що російський диктатор Володимир Путін сприймає відносини із Заходом як системний конфлікт і готується до великої війни з НАТО.

Головні тези:

  • Росія може розпочати ще одну велику війну до 2030 року.
  • Наразі у зоні ризику знаходяться саме країн Балтії, що стане серйозним викликом для НАТО.

Росія все-таки може розпочати війну проти НАТО

У новому звіті німецьких розвідників йдеться про те, що путінський режим налаштований використовувати силу для досягнення своїх цілей.

Окрім того, вказано, що вже до кінця 2030 Путін може бути повністю готовий до "широкомасштабної конвенційної війни".

Як стверджує литовська спецслужба VSD, країна-агресорка наразі немає стільки сил та ресурсів, щоб влаштувати напад на весь альянс.

Попри це, Росія може "перевірити НАТО" шляхом проведення обмеженої військової операції проти однієї або кількох країн-членів, щоб з'ясувати, наскільки серйозно блок готовий захищати усіх своїх членів.

Німецькі розвідники закликають міжнародну спільноту не ігнорувати той факт, що російські військово-повітряні сили і флот залишаються боєздатними.

Якщо війна РФ проти України завершиться, то вони можуть бути швидко перекинуті до кордонів із країнами Балтії.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?