Судно РФ Ursa Major затонуло у Середземному морі після вибуху — що відомо
Категорія
Світ
Дата публікації

Судно РФ Ursa Major затонуло у Середземному морі після вибуху — що відомо

Судно РФ Ursa Major затонуло у Середземному морі після вибуху — що відомо
Джерело:  online.ua

Російське судно Ursa Major, яке транспортувало стратегічний вантаж, затонуло в Середземному морі. Це сталося після вибуху в машинному відділенні.

Головні тези:

  • Судно РФ Ursa Major затонуло у Середземному морі після вибуху в машинному відділенні.
  • На борту судна були два 45-тонні люки ядерного реактора, які можуть значно затримати будівництво льодокола.
  • Інцидент викликав занепокоєння через стратегічний характер вантажу та можливі наслідки для російської суднобудівної програми.
  • Попередньо повідомлялося про технічні несправності на судні, що може бути причиною аварії.
  • Екіпаж був евакуйований, а для збору розлитих нафтопродуктів було направлено спеціалізоване судно.

Що відомо про аварію судна РФ

За даними систем відстеження, судно зупинилося о 20:25 за московським часом (19:25 за київським часом). Невдовзі до Ursa Major підійшло іспанське рятувальне судно SALVAMAR DRACO SAR, але після вибуху суднова система AIS припинила працювати.

Близько опівночі судно затонуло. Для збору розлитих нафтопродуктів було направлено спеціалізоване судно CLARA CAMPOAMOR. Екіпаж Ursa Major евакуювали до порту Картахена.

На борту Ursa Major знаходився стратегічний вантаж — два 45-тонні люки ядерного реактора для льодокола проєкту 10510 "Лідер". Втрата цих компонентів може значно затримати будівництво льодокола. Люки, покриті синім брезентом, були зафіксовані на фото перед відправленням.

Що цьому передувало

ГУР раніше повідомляло про технічні несправності на Ursa Major, зокрема поломку головної паливної трубки. Спочатку припускали, що судно прямує до Сирії для евакуації російської техніки, але його курс було встановлено на Владивосток.

Інцидент викликав занепокоєння через стратегічний характер вантажу та потенційні наслідки для російської суднобудівної програми.

Категорія
Україна
Дата публікації

В Україні розвиватимуть космічні технології — Міноборони створило нове управління

Міноборони
Джерело:  Суспільне

Міноборони України створило управління космічної політики. Воно має об'єднати державні та приватні компанії, а також науковців космічної галузі для взаємодії з українським військом.

Головні тези:

  • Міноборони України активно розвиває космічні технології шляхом створення управління космічної політики.
  • Управління має об'єднати державні та приватні компанії, а також науковців для спільної роботи з українським військом.
  • Україна планує мати національні супутники для оборонних цілей та систему оповіщень повітряних тривог до 2030 року.

В Україні з’явилося управління космічної політики

Про це під час форуму Space For Ukraine розповіла заступниця міністра оборони з питань цифровізації Катерина Черногоренко.

Ми маємо закон про космічну діяльність, який каже, що Міноборони має формувати політику у сфері військового космосу. Це не тільки закупівля інноваційних рішень в інженерів, це не тільки створення ком'юніті для того, щоб найкращі рішення приходили в Україну, а це і ще створення космічних військ.

Катерина Черногоренко

Катерина Черногоренко

Заступниця міністра оборони України з питань цифровізації

За її словами, оборонне відомство планує стати основним замовником в Україні космічної техніки, продуктів та послуг. А це управління має обʼєднати державні та приватні інституції, науковців космічної галузі для взаємодії із Силами оборони.

Ми хочемо, щоб всі інноватори, всі інженери, які думають над тим як розробити космічні технології знали контакти, розуміли цифрові точки входу, щоб з нами (Міноборони — ред.) взаємодіяти. Управління є координаційним центром, є центром генерації сенсів, є центром генерації політик.

Вона додала, що до 2030 року Україна планує мати національні супутники для оборонних цілей, а також систему оповіщень повітряних тривог та контролю космічного простору.

У січні 2021 року Кабінет міністрів схвалив концепцію загальнодержавної цільової науково-технічної космічної програми України на 2021―2025 роки. Вона передбачала створення до двох тисяч нових робочих місць у космічній галузі та зростання науково-технічного персоналу у цій сфері.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?