Світові ціни на каву сягнули рекордних показників
Категорія
Економіка
Дата публікації

Світові ціни на каву сягнули рекордних показників

Кава
Джерело:  Bloomberg

Ф'ючерси на каву сорту арабіка на нью-йоркській біржі зросли на 4,9% до 3 тис 446 доларів за фунт, що є рекордним зростанням з 1972 року. 

Головні тези:

  • Рекордне зростання цін на каву пов'язане з тривалою посухою в Бразилії та несприятливими погодними умовами у В’єтнамі.
  • Прогнози аналітиків свідчать про рекордний дефіцит кави на ринку у наступних сезонах, що може вплинути на ціни та виробництво.
  • Зростання цін на каву може викликати подальше підвищення витрат для обсмажувальних підприємств та кафе, що призведе до змін у цінах для споживачів.
  • Виробництво кави в Бразилії та В’єтнамі прогнозується на рівні нижче від попиту, що спричинить рекордний дефіцит протягом наступних років.
  • Занепокоєння щодо виробництва кави в Бразилії викликає обурення серед аналітиків та може мати вирішальне значення для глобального ринку кави.

Що відомо про рекордне зростання світових цін на каву

За інформацією журналістів видання, від початку року ціни на арабіку загалом зросли на 80%.

Зазначається, що ситуація ускладнюється через тривалу посуху у Бразилії, яка залишається найбільшим виробником арабіки у світі.

Окрім цього на зростання цін на каву вплинули несприятливі погодні умови у В’єтнамі, де вирощується найбільша у світі кількість кави сорту робуста.

У світі рекордно зросли ціни на каву
Філіжанка кави

У В’єтнамі зокрема посіви кави спочатку постраждали від тривалої посухи під час росту, а потім — від потужних злив у період збору врожаю.

Аналітики також погіршили прогнози щодо врожаю арабіки у Бразилії.

Які прогнози аналітики роблять щодо майбутнього врожаю та виробництва кави

Зокрема, у наступному сезоні очікується, що у Бразилії вироблять лише 34,4 млн мішків арабіки, що приблизно на 11 млн менше, ніж за прогнозами, зробленими у вересні цього року.

Таким чином світове виробництво кави не досягне рівня поточного попиту на 8,5 млн мішків у сезоні 2025-2026 років, що засвідчить рекордний дефіцит протягом останніх 5 років.

Занепокоєння щодо врожаю арабіки в Бразилії в 2025-26 роках зросло на цьому тижні. Нещодавні огляди посівів вказують на виробництво в межах 30 млн мішків, що призведе до чергового дефіциту пропозиці, — пояснює аналітик Marex Group Стів Поллард.

Зростання цін може призвести до подальшого збільшення витрат для обсмажувальних підприємств та кафе, які будуть змушені підвищувати ціни й відмовитися від знижок. 

Категорія
Економіка
Дата публікації

У МВФ б'ють на сполох через нове рішення Трампа

У МВФ оцінили потенційні наслідки рішень Трампа
Джерело:  Bloomberg

Очільниця Міжнародного валютного фонду Крісталіна Георгієва звертає увагу на те, що мита з боку адміністрації президента США Дональда Трампа можуть стати нищівним ударом для світової економіки.

Головні тези:

  • Очільниця МВФ закликає міжнародну спільноту уникати дій, які загострять економічну ситуацію.
  • Вона також додала, що важливо своєчасно реагувати на нові виклики.

У МВФ оцінили потенційні наслідки рішень Трампа

За словами Крісталіни Георгієвої, наразі вона та її команда оцінюють макроекономічні наслідки оголошених тарифних заходів.

Вони є значним ризиком для глобальних перспектив у період млявого зростання, — наголосила очільниця МВФ.

Георгієва закликає міжнародну спільноту не ігнорувати той факт, що через рішення президента США миттєво обвалилися світові ринки.

Вона також додала, що наразі вкрай важливо уникати кроків, які можуть ще більше нашкодити світовій економіці.

Ми закликаємо США та їхніх торговельних партнерів конструктивно працювати над врегулюванням торговельної напруженості та зниженням невизначеності.

Крісталіна Георгієва

Крісталіна Георгієва

Глава МВФ

Як уже згадувалося раніше, команда американського лідера Дональда Трампа запровадили мита в розмірі 25% на всі автомобілі іноземного виробництва та запчастини, які імпортуватимуться в Америку.

Ба більше, Білий дім оголосив 20% мита на товари з Євросоюзу.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?