Тайвань випадково вдарив ракетою по Китаю, є загиблий
Категорія
Світ
Дата публікації

Тайвань випадково вдарив ракетою по Китаю, є загиблий

Тайвань випадково вдарив ракетою по Китаю, є загиблий
Джерело:  BBC

Військово-морський флот Тайваню помилково запустив надзвукову протикорабельну ракету в бік Китаю, яка, за даними деяких ЗМІ, вбила капітана китайського риболовецького судна.
Про це повідомляє ONLINE.UA з посиланням на BBC.
За словами тайванських чиновників, ракета була випущена з військово-морської бази в Гаосюні. Снаряд впав у море біля островів Пенху, біля материкової частини Китаю. За тайванськими даними, ніхто не постраждав.
У той же час американська Miami Herald повідомляє, що в результаті запуску ракети загинув капітан рибальського судна і ще троє рибалок постраждали.
Також повідомляється, що рибальське судно було з Тайваню, на ньому були в'єтнамці та філіппінці.
Міністерство оборони Тайваню принесло вибачення родині загиблого.
Діапазон запущеної ракети - 300 км, цього вистачає, щоб досягти материкового Китаю.
За даними Daily Mail ракета пролетіла 75 км протягом двох хвилин.
Випадковий запуск ракети збігся з урочистостями з разі 95-ї річниці утворення Комуністичної партії Китаю.
На питання про те, чи може це призвести до напруженості з Пекіном, головнокомандувач Тайваню відповів, що про інцидент повідомили Міністерству оборони, яке займається вирішенням проблеми.
Як відомо, відносини Китаю з Тайванем напружені з 1949 року, після громадянської війни. Пекін вважає Тайвань бунтівною провінцією.
Водночас на Тайвані вважають себе незалежною державою і повідомляють про те, що у Китая є проти них 1500 ракет.
Китай запустив кілька з них в 1995 і 1996 роках напередодні виборів на острові.
Як повідомляв ONLINE.UA, раніше путінській Росії дали сумний прогноз розвитку відносин з Китаєм.

Категорія
Україна
Дата публікації

Армія РФ може розпочати ще один масштабний наступ

армія РФ
Джерело:  The Washington Post

Країна-агресорка Росія може піти у великий наступ та захопити Сумську область чи її частину, якщо Сили оборони України вийдуть з Курської області РФ.

Головні тези:

  • Втрата Курщини може мати фатальні наслідки для України та послабити її позицію під час потенційних мирних перемовин.
  • Кількість російських загарбників, які можуть увірватися у Сумську область, наразі оцінюється у 60 000 осіб.
  • Солдати КНРД стали серйозною проблемою для українських загарбників.

Втрата Курщини є реальною загрозою для України

Як зазначає видання The Washington Post, саме втриманню контролю над частиною російських територій посилює позицію України на тлі повернення Дональда Трампа у Білий дім.

Як відомо, 5 січня Сили оборони України розпочали новий наступ у Курській області, адже мали на меті здобути для Києва ще більше козирів, які можна буде використати під час потенційних мирних перемовин.

Однак суттєво просунутися вперед українським воїнам було вкрай важко, адже російських загарбників на цій ділянці фронту значно більше.

Це були важкі дні. Росіяни атакували з різних напрямків одночасно. Деякі з них їм вдалося. … Вони перетнули кордон з Україною в кількох точках, але нам вдалося відбити позиції, — розповів журналістам боєць ЗСУ, який веде бої на цій ділянці фронту.

Існує ризик початку нового наступу армії РФ

Битва за російську Курщину є вкрай важливою для України ще й тому, що її втрата може мати фатальні наслідки для всієї країни.

Так, щонайменше 60 000 російських загарбників увірвуться у Сумську область, якщо ЗСУ втратять всі свої позиції на території країни-агресорки.

На цьому тлі окремою проблемою для Сил оборони України стали солдати КНРД, які воюють на боці армії РФ.

Схоже, що північнокорейські солдати діють із зовсім іншим мисленням і підходом, ніж російські війська. Вони дуже свіжі. Коли росіяни штурмують наші позиції і зазнають втрат, вони відступають. Але північнокорейці просто продовжують рухатися вперед, — розповів військовослужбовець 8-го полку спецоперацій Олег.

Категорія
Політика
Дата публікації

Радник Трампа закликав Україну "піти ва-банк" — про що йдеться

Майк Волц
Джерело:  ABC News

На переконання радника Дональда Трампа з питань нацбезпеки, конгресмена Майка Волца, Україна повинна знизити мобілізаційний вік, щоб зупинити російських загарбників. 

Головні тези:

  • Важливі фактори для нової адміністрації Трампа – стабілізація на фронті та залучення Україною додаткової людської сили.
  • Трамп готується до переговорів з Путіним, який висловив бажання зустрітися першим.

Що Волц пропонує Україні

За словами радника Дональда Трампа, важлива річ, яку хоче побачити нова адміністрація — це реальна стабілізація на фронті.

Майкл Волц наголосив, що насамперед йдеться про питання людської сили.

На цьому тлі він почав цинічно скаржитися, що в Україні призов йде із 26 років (насправді з 25 — ред.), а не з 18.

Мені здається, багато людей не розуміють, що вони можуть залучити сотні тисяч нових військових.Ми чуємо про моральні проблеми, про проблеми на фронті. Слухайте, якщо українці просять весь світ піти ва-банк задля демократії (ризикнути всім — ред.), потрібно, щоб і вони пішли ва-банк задля демократії.

Майк Волц

Майк Волц

Радник Дональда Трампа з питань нацбезпеки

На переконання конгресмена, зниження мобілізаційного віку необхідно для стабілізації лінії фронту, щоб могла бути досягнута та чи інша угода.

Трамп уже готується до зустрічі з Путіним

За словами майбутнього президента США, уже розпочалася його підготовка до переговорів з російським диктатором Володимиром Путіним.

Дональд Трамп звертає увагу на те, що саме Путін першим висловив бажання зустрітися.

Поки лідер республіканців не розкрив конкретну дату проведення перемовин, попри це дав зрозуміти, що всі моменти уже обговорюються.

Він хоче зустрітися, і ми готуємо це… Президент Путін хоче зустрітись. Він заявляв про це навіть публічно, і ми маємо покласти край цій війні, — додав Трамп, маючи на увазі загарбницьку війну РФ проти України.

Як уже згадувалося раніше, перемовини Володимира Зеленського та Дональда Трампа відбулися ще 7 грудня 2024 року.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?