Традицію Щедрого вечора визнали нематеріальною культурною спадщиною України
Категорія
Культура
Дата публікації

Традицію Щедрого вечора визнали нематеріальною культурною спадщиною України

МКІП
Щедрий вечір

Міністерство культури та інформаційної політики включило «Традиції Щедрого вечора в Україні» до Національного переліку елементів нематеріальної культурної спадщини України.

Традиції Щедрого вечора стали нематеріальної культурною спадщиною України

Дослідниця традицій української культури Марина Соботюк зазначає, що традиції щедрого вечора України відбуваються у формі так званих новорічних обходів.

Традиція має довгу історію, йдучи своїми корінням з дохристиянських часів і включає в себе 12 обрядових страв, звичаї готуватися до Щедрого вечора, перевдягатися: «водити козу», Маланку, щедрувати.

Перша заступниця Міністра закордонних справ України Еміне Джапарова зазначила, що українські науковці та експерти працюють над включенням «Щедрика» до Репрезентативного списку нематеріальної культурної спадщини людства.

Наша мета — довести світові, що мелодія «Carol of the Bells» має насправді суто українське «громадянство». Відповідно до правил ЮНЕСКО, одна з вимог для включення елементу до світового Списку — це його включення до національного переліку об’єктів нематеріальної культурної спадщини, тому сьогоднішня подія — важливий крок до світового визнання.

Новорічні святкування в Україні як нематеріальна спадщина

МКІП вже внесло до Національного переліку нематеріальної культурної спадщини України 88 елементів, серед них є й ті, що стосуються новорічного циклу святкувань:

  • Традиційний обряд Маланка с. Белелуя Івано-Франківської області,

  • Традиція повіншування Василів у селі Липівка Рогатинської територіальної громади Івано-Франківської області,

  • Створення об’ємної сферичної різдвяної звізди села Мацьковичі.

Категорія
Політика
Дата публікації

Президент Литви Науседа розробив для Європи план підтримки України

Науседа
Джерело:  online.ua

Президент Литви Гітанас Науседа створив план підтримки України для Європи. Зокрема цей документ передбачає гарантії безпеки для України.

Головні тези:

  • Президент Литви Гітанас Науседа розробив план підтримки України для Європи.
  • План передбачає реальні гарантії безпеки для України, покарання Росії за воєнні злочини та фінансову підтримку для оборонної промисловості.
  • Президент наголосив на важливості дій для підтримки України та зміцнення безпеки Європи, зокрема через прискорений вступ до ЄС.

Литва пропонує план підтримки України

Ми повинні діяти зараз, щоб підтримати Україну і зміцнити безпеку Європи. Досить балачок — час діяти, — наголосив Науседа.

Він уточнив, що підтримка України передбачає:

  1. Реальні гарантії безпеки для України — членство в НАТО має залишатися на "столі".

  2. Росія має бути притягнута до відповідальності за воєнні злочини, а санкції мають зберігатися доти, доки агресія не припиниться.

  3. Термінове фінансування для виробництва озброєнь і 10 млрд євро для оборонної промисловості України.

  4. Вилучення заморожених активів Росії та введення тарифів на російський/білоруський імпорт.

  5. Прискорений вступ України до ЄС — до 2030 року.

Президент Литви звернув увагу, що безпека України — це частина європейської безпеки.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?