Глава МЗС Дмитро Кулеба звернув увагу на те, що офіційний Будапешт завдав потужного удару по українсько-угорських відносинах, виключивши український газопровід зі схеми постачання газу з Росії. Дипломат пригрозив, що Україна обов'язково відреагує на цей крок.
Джерело: "Інтерфакс-Україна"
Україна пригрозила відповіддю Угорщині через контракт з Газпромом
"Ми маємо країну, Угорщину, яка є членом ЄС і членом НАТО, при цьому має особливі відносини з Росією і завдала удару по українсько-угорських відносинах, виключивши український газопровід зі схеми постачання газу з Росії. Це удар, і ми будемо відповідати на нього відповідно, тому що тут не повинно бути ніякого жалю і ніяких співчуттів", - наголосив український дипломат.
Дмитро Кулеба звернув увагу на те, що засідання спільної міжурядової українсько-угорської комісії з питань економічного співробітництва, яке повинне було відбутися при співголовуванні глав МЗС двох країн 29-30 вересня, довелося скасувати ще до підписання угоди між Будапештом та Москвою.
"Ми знали, що вже летить туди російська делегація, що ця угода буде підписана. І вони, підписуючи цей договір, вже знали про нашу позицію. Це не буде тільки політичний крок - скасування засідання комісії, яка є головним органом двостороннього співробітництва. Будемо робити і інші кроки для захисту національних інтересів України в цій ситуації", - зазначив очільник українського дипломатичного відомства.
Що важливо знати про газовий контракт РФ та Угорщини
27 вересня Угорщина та Росія ("Газпром") підписали довгостроковий договір на постачання газу в обхід України. В контракті йдеться про те, що російський монополісти буде поставляти в Угорщину 4,5 млрд кубометрів газу на рік.
"3,5 млрд кубометрів підуть через Сербію (через газопровід "Турецький потік" і його сухопутні продовження) і 1 млрд кубометрів – через Австрію. Таким чином, поставки газу будуть організовані в обхід традиційного маршруту через українську ГТС. У Міністерстві закордонних справ України назвали підписання нового контракту необґрунтованим рішенням, яке завдасть шкоди інтересам України", — сказано в повідомленні.
Офіційний Київ планує звернутися до Європейської комісії щодо оцінки відповідності нового угорсько-російського газового контракту з європейським законодавством у сфері енергетики.
Наразі поставки відбуваються за двома напрямками — через пункти Берегово на українсько-угорському кордоні і Баумгартен на словацько-австрійському кордоні.
Читайте також:
В Україні б'ють на сполох через новий контракт РФ з Угорщиною
Зеленський прямо назвав Північний потік-2 зброєю проти всієї Європи.
У Путіна вперше прокоментували угоду Байдена та Меркель щодо Північного потоку-2.