Це удар — Україна пригрозила Угорщині після контракту з РФ
Категорія
Політика
Дата публікації

Це удар — Україна пригрозила Угорщині після контракту з РФ

Це удар — Україна пригрозила Угорщині після контракту з РФ
Джерело:  online.ua

Глава МЗС Дмитро Кулеба звернув увагу на те, що офіційний Будапешт завдав потужного удару по українсько-угорських відносинах, виключивши український газопровід зі схеми постачання газу з Росії. Дипломат пригрозив, що Україна обов'язково відреагує на цей крок.

Джерело: "Інтерфакс-Україна"

Україна пригрозила відповіддю Угорщині через контракт з Газпромом

"Ми маємо країну, Угорщину, яка є членом ЄС і членом НАТО, при цьому має особливі відносини з Росією і завдала удару по українсько-угорських відносинах, виключивши український газопровід зі схеми постачання газу з Росії. Це удар, і ми будемо відповідати на нього відповідно, тому що тут не повинно бути ніякого жалю і ніяких співчуттів", - наголосив український дипломат.

Дмитро Кулеба звернув увагу на те, що засідання спільної міжурядової українсько-угорської комісії з питань економічного співробітництва, яке повинне було відбутися при співголовуванні глав МЗС двох країн 29-30 вересня, довелося скасувати ще до підписання угоди між Будапештом та Москвою.

"Ми знали, що вже летить туди російська делегація, що ця угода буде підписана. І вони, підписуючи цей договір, вже знали про нашу позицію. Це не буде тільки політичний крок - скасування засідання комісії, яка є головним органом двостороннього співробітництва. Будемо робити і інші кроки для захисту національних інтересів України в цій ситуації", - зазначив очільник українського дипломатичного відомства.

Що важливо знати про газовий контракт РФ та Угорщини

27 вересня Угорщина та Росія ("Газпром") підписали довгостроковий договір на постачання газу в обхід України. В контракті йдеться про те, що російський монополісти буде поставляти в Угорщину 4,5 млрд кубометрів газу на рік.

"3,5 млрд кубометрів підуть через Сербію (через газопровід "Турецький потік" і його сухопутні продовження) і 1 млрд кубометрів – через Австрію. Таким чином, поставки газу будуть організовані в обхід традиційного маршруту через українську ГТС. У Міністерстві закордонних справ України назвали підписання нового контракту необґрунтованим рішенням, яке завдасть шкоди інтересам України", — сказано в повідомленні.

Офіційний Київ планує звернутися до Європейської комісії щодо оцінки відповідності нового угорсько-російського газового контракту з європейським законодавством у сфері енергетики.

Наразі поставки відбуваються за двома напрямками — через пункти Берегово на українсько-угорському кордоні і Баумгартен на словацько-австрійському кордоні.

Читайте також:

Категорія
Наука та медицина
Дата публікації

Науковці виявили причини підвищеної схильності до алкоголю та наркотиків

Алкоголь
Джерело:  MedicalXpress

Американські науковці за результатами нещодавніх досліджень з'ясували, що у мозку дітей є присутні особливості, які підвищують схильність до вживання алкоголю та психоактивних речовин. 

Головні тези:

  • У мозку дітей є особливості, що підвищують схильність до вживання алкоголю та психоактивних речовин.
  • Вживання психоактивних речовин у ранньому віці пов'язане з ризиком розвитку розладів і негативних наслідків.
  • Структурна варіабельність мозку може схиляти дітей до раннього вживання алкоголю, нікотину і канабісу.
  • Причини підвищеної схильності до алкоголю у дітей включають тонкі ділянки у префронтальній корі та збільшену товщину кори у деяких частинах мозку.
  • Отримані результати дозволяють переоцінити припущення про залежність та сприяють розвитку наукових підходів у цій області.

Що сприяє підвищеній схильності до вживання алкоголю та психоактивних речовин

Зазначається, що вживання психоактивних речовин у ранньому віці тісно пов’язане з підвищеним ризиком розвитку деяких розладів та інших несприятливих наслідків, а також може бути причиною нейроанатомічних змін у структурі мозку.

У рамках нового дослідження американські науковці намагались з’ясувати, чи є у структурах мозку певні варіації, які роблять людей більш схильними до вживання речовин.

Для початкового аналізу було відібрано 11,8 тис дітей у віці від 8,9 до 11 років.

Вчені з’ясували причини підвищенної схильності до алкоголю та наркотиків серед дітей та підлітків
Вживання алкоголю

Однак остаточний варіант включає інформацію про 9,8 тис учасників, за якими велось спостереження протягом 3 років.

Вчені аналізували інформацію про початок вживання дітьми алкогольних напоїв, тютюну, канабісу та інших психоактивних речовин.

Вони також вивчали інформацію, отриману за допомогою МРТ, яка оцінювала структури мозку учасників дослідження.

Під час проведення дослідження було вивчено 297 фенотипів, які включали в себе об'єми мозку, кори та підкірки, а також товщину, площу поверхні й глибину борозен.

При цьому враховувались вік, стать, пубертатний статус, родинні стосунки, пренатальний вплив психоактивних речовин і моделі МРТ-сканерів.

Структури мозку цих дітей, які почали вживати психоактивні речовини у віці до 15 років, згодом порівнювались з тими дітьми, які нічого такого не вживали.

Зокрема, вдалось виявити, що структурна варіабельність мозку може схиляти дітей до раннього вживання алкоголю, нікотину і канабісу.

Які особливості мозку сприяли схильності дітей до вживання алкоголю, тютюну та наркотиків

35,3% учасників почали вживати психоактивні речовини у віці до 15 років, причому найчастіше це був алкоголь (90,2% випадків).

На думку науковців, серед факторів, які вплинули на це:

  • тонкі ділянки у префронтальній корі;

  • збільшена товщина кори в потиличній, тім'яній і скроневій частках;

  • більші об'єми мозку, кори та підкірки, в тому числі гіпокампа та блідої кулі;

  • зменшенням об'єму правого хвостатого ядра.

Автори дослідження зазначають, що отримані результати дозволяють переоцінити поточні причинно-наслідкові припущення і те, що ми думаємо про залежність.

Категорія
Україна
Дата публікації

У прифронтовому Покровську залишилося понад 7 тис жителів

Покровськ
Джерело:  Суспільне

У Покровську залишаються ще 7300 жителів. Темпи евакуації знизилися через погіршення безпекової ситуації.

Головні тези:

  • У Покровську залишилося понад 7300 жителів, які утримуються через погіршення безпекової ситуації та активне обстрілювання окупантами.
  • Евакуація з міста сповільнилася, зокрема після відключення газо- та електропостачання на початку грудня.
  • Останні місяці окупанти активізували свою діяльність на Покровському напрямку, проте вивести ЗСУ з міста наразі є малоймовірним.

Евакуація з Покровська сповільнилася

Про це повідомляє начальник Покровської міської військової адміністрації Сергій Добряк.

Безпекова ситуація у нас погіршується, бо гатять постійно останні тижні з артилерії, КАБи по погоді, FPV-дрони постійно - просто замучили.

Він зазначив, що наразі у Покровську мешкає 7 300 цивільних.

Зараз евакуація трохи знизилася, після 12 грудня, коли відключили газопостачання, а потім і електропостачання, то тоді за тиждень виїхало майже 3000 людей. Сьогодні якщо брати статистику від 5 до 10 людей виїжджає за добу.

За його словами, російські війська навмисне обстрілюють комунальну техніку впродовж останніх семи тижнів.

Навмисно "полювали" на ті невеликі 5-тонники, які завозили харчі до магазинів, хлібні машини. Цинічно. Ми розуміємо, що оператор FPV-дрона бачить куди він летить і кого вражає. До речі наш комунальник з тепломережі також загинув від FPV-дрона - їхав на роботу. Ці випадки непоодинокі, це жахлива статистика щодо полювання FPV-дронів на наших людей. Є невеличкий район, 15 %, куди ще не долітають, але це питання часу.

Він додав, що наразі в місті залишились небагато крамниць, декілька аптек, працюють кілька фахівців територіального центру, які вмовляють людей похилого віку виїхати з громади. Вивозять сміття комунальники, також працює ритуальна служба.

У деяких районах міста комунальники за можливості консервують будівлі, проте здебільшого вони працюють у населених пунктах, де безпекова ситуація дозволяє це зробити. Працівники тепломережі самостійно зробили дві котельні, які опалюють лікарні.

Бої за Покровськ

Останні кілька місяців окупанти намагаються прорвати оборону на Покровському напрямку. Ця ділянка є однією з найважчих відрізків фронту.

Як раніше повідомляли в ОСУВ "Хортиця", Росія тримає 150 тисяч солдатів на Покровському, Курахівському та Времівському напрямках. Зокрема, у районі Покровська окупанти зосередили близько 70 тисяч солдатів.

Як розповів речник ОСУВ "Хортиця" Віктор Трегубов, росіяни намагаються послабити українську логістику в Покровську, але витіснити ЗСУ з міста наразі малоймовірно. Противник може намагатися змусити українські війська вивести свої сили з Покровська, однак це виглядає складним завданням.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?