У Білому домі відреагували на заяви про глухий кут у війні в Україні
Категорія
Політика
Дата публікації

У Білому домі відреагували на заяви про глухий кут у війні в Україні

У Білому домі відреагували на заяви про глухий кут у війні в Україні
Джерело:  online.ua

За словами радника президента США Джо Байдена з питань нацбезпеки Джейка Саллівана, ситуація у розв'язаній Кремлем злочинній війні проти України аж ніяк не зайшла у глухий кут, адже українські військові продовжують проводити контрнаступ та звільняють окуповані території.

Джерело:  Sky News

Що у Байдена кажуть стосовно війни в Україні

Салліван підкреслив, що попри потужну оборону та постійні обстріли злочинної армії РФ, українські військові досягають успіхів у контрнаступі на півдні.

Ми завжди чітко розуміли, що поле бою дуже динамічне. З обох боків відбуваються атаки та оборона в різних точках вздовж дуже протяжної лінії фронту. Ми бачимо, як вона продовжує методично та систематично відвойовувати території, - зазначив представник Білого дому.

ЗСУ звільнили Роботине та просуваються у напрямку Токмака 

ЗСУ звільнили Роботине у Запорізькій області та звільнили шлях у напрямку окупованого Росією Токмака.

Досить давно точаться бої біля Роботиного, саме по лівому флангу від цього села. Між селом Вербове було забито клин, який досяг лінії оборони окупантів. Потім розпочався процес просування ЗСУ по правому флангу між Роботиним та Копані. І росіяни поступово опинилися в оточенні Сил оборони. Звільнення Роботиного було передбачуваним процесом. Найцікавіше, як далі відбуватиметься просування Сил оборони, тому що Роботине відкриває ЗСУ шлях на Токмак. Поки зарано говорити про відкритий шлях, тому що ЗСУ потрібно звільнити ще три села - Новопрокопівку, Ільченкове й Солодку Балку по трасі Т-04-08, - наголошує військово-політичний оглядач групи "Інформаційний спротив" Олександр Коваленко.

За його словами, зі звільненням Роботиного для ЗСУ відкриваютьсяя зовсім інші перспективи на цьому напрямку.

Цей населений пункт розташовано на межі між першою та другою лінією оборони загарбників. Шлях до Роботиного був дуже складний, тому що пролягав через мінні поля. Зі звільненням Роботиного відкриваються вже інші перспективи щодо просування до Токмака, - пояснив експерт.

Читайте також: 

Категорія
Світ
Дата публікації

Категорична вимога США. Рубіо звернувся до країн НАТО

Рубіо

Держсекретар США Марко Рубіо наполягає, що усі держави-союзниці мають взяти зобов’язання підняти оборонні витрати до 5% від ВВП. Про це він заявив на спільному брифінгу з генеральним секретарем НАТО перед початком зустрічі міністрів Альянсу у Брюсселі.

Головні тези:

  • Марко Рубіо вимагає від країн НАТО підняти оборонні витрати до 5% від ВВП, підкреслюючи необхідність посилення оборонної готовності.
  • США наголошують на реалістичності шляху досягнення вимог та відзначають загрози, які вимагають збільшення оборонних витрат.
  • Рубіо підкреслив необхідність реагування на російську агресію та потребу переозброєння для забезпечення безпеки.

Рубіо звернувся до країн НАТО з категоричною вимогою

Рубіо наголосив, що вважає держави-члени НАТО спроможними це зробити. Він також підкреслив, що не вважає достатніми виправдання про те, що певні держави не мають на це грошей у бюджеті.

Це — зібрання не просто партнерів та союзників, а дуже просунутих економік, багатих країн, які можуть зробити більше… Можу запевнити, у нас теж є національні потреби, але ми надаємо пріоритет обороні та розраховуємо що наші партнери зроблять те саме.

Марко Рубіо

Марко Рубіо

Держсекретар США

Марко Рубіо заявив, що ця вимога з боку США є категоричною.

Він також запевнив, що нові вимоги щодо оборонних витрат стосуються не лише європейських держав, а й самих США.

Ми хочемо поїхати звідси з розумінням, що є реалістичний шлях, що кожен з членів візьме зобов’язання і втілить його, щодо досягнення показника у 5% (від ВВП на оборону). І це включає також США, які мають підвищити свою частку (оборонних витрат), оскільки загрози дійсно настільки серйозні.

Він також нагадав про російську агресію, яка має, на його думку, стати достатнім сигналом для інших держав про потребу переозброєння.

Події останніх років нагадують, що посилення необхідне.

Рубіо використав цю нагоду для того, щоб наголосити, що його держава має намір лишатися в Альянсі.

Президент США чітко дав зрозуміти, що він підтримує НАТО, і ми плануємо лишатися в НАТО, — сказав він, додавши, що вважає "істерією" протилежну думку.

Категорія
Світ
Дата публікації

Угорщина заявила про вихід з МКС на тлі візиту Нетаньягу

Нетаньягу і Орбан
Джерело:  online.ua

3 квітня угорський уряд ініціюватиме вихід країни з Міжнародного кримінального суду. Про це заявив керівник Офісу прем'єр-міністра Гергелі Гульяс.

Головні тези:

  • Угорський уряд планує вийти з Міжнародного кримінального суду 3 квітня, залишаючись в особливій правовій ситуації.
  • Рішення про вихід з МКС було ухвалено під впливом звинувачення прем’єра Ізраїлю Біньяміна Нетаньягу.
  • Відсутність офіційних повідомлень від Угорщини щодо планів вийти з МКС спровокувала реакцію Єврокомісії.

Угорщина виходить з МКС: що відомо

Гульяс заявив, що уряд ініціює цю процедуру відповідно до конституційної та міжнародно-правової бази.

За його словами, МКС був "респектабельною ініціативою", але останнім часом "він став політичним органом, прикладом чого є звинувачення прем’єр-міністра Ізраїлю Біньяміна Нетаньягу".

Уряд вважає все це неприйнятним, тому вирішив не брати участі в роботі Міжнародного кримінального суду.

Варто зауважити, що оголошення про вихід Угорщини з МКС відбувається на фоні візиту Беньяміна Нетаньягу до країни.

Як пояснив Гульяс, Угорщина опинилася в особливій ситуації, оскільки, на відміну від інших країн-членів МКС, парламент ніколи не оприлюднював статут суду, тому він не є частиною внутрішнього законодавства.

Тому наша чітка правова позиція полягає в тому, що ніхто не може бути заарештований на підставі Статуту МКС в Угорщині, а також не може бути розпочато жодного провадження проти будь-кого.

Раніше Szabad Europa інформувала, що угорський міністр юстиції Бенце Тужон на закритій зустрічі з послами заявив — держава вийде з МКС.

За словами співрозмовників, після заяви президента США Дональда Трампа, що він введе санкції проти суду через ордер на арешт прем’єра Ізраїлю Біньяміна Нетаньягу, "угорський уряд сприйняв це як зелене світло".

У Єврокомісії відреагували на цю інформацію, сказавши, що не отримували від Угорщини офіційних повідомлень про наміри вийти з МКС.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?