У ДБР відреагували на чутки про справи Майдану
Категорія
Політика
Дата публікації

У ДБР відреагували на чутки про справи Майдану

У ДБР відреагували на чутки про справи Майдану
Джерело:  online.ua

Директор Держбюро розслідувань Роман Труба стверджує, що розслідування справ Майдану не зупинялося через проблеми законодавства. Про це повідомляє ONLINE.UA з посиланням на його Telegram-канал.

За словами посадовця, йдеться про відсутність норми про переведення слідчих між Генпрокуратурою та ДБР. Наразі його структура немає нічого, що потрібно розслідувати.

"Наразі вони (у ГПУ - ONLINE.UA)проводять інвентаризацію – там тисячі томів. По законодавству вони мають передати матеріали протягом трьох місяців – цей процес не залежить від ДБР. При цьому нагадаю, що зі 114 кримінальних проваджень до ДБР переходить менше половини – близько 50", - пояснив Труба.

Директор бюро наголошує на залученні до подальшого розслідування той же склад слідчих, які працювали над справами протягом останніх років.

Він також сподівається, що матеріали після опрацювання опиняться у суді, а не в інших правоохоронних органах.

"Але цього не відбулося. Тому не потрібно звинувачувати ДБР в тому, що матеріали доведеться переглядати наново", - підкреслив Труба.

Як повідомляв ONLINE.UA, раніше очільник Держбюро стверджував, що розслідування стосовно злочинів на Майдані вестимуть представники спеціального підрозділу його відомства.

Категорія
Політика
Дата публікації

Завершення війни. Команда Трампа надіслала Європі таємного листа

Трамп
Джерело:  Reuters

Білий дім звернувся до європейських лідерів з проханням підготувати пропозиції щодо гарантій безпеки для України. Окрім того, США поцікавилися у ЄС, що йому потрібно від Вашингтона для реалізації таких заходів з безпеки.

Головні тези:

  • США та ЄС розпочали переговори про можливі гарантії безпеки для України.
  • Деякі європейські лідери готуються до екстреного саміту у Парижі для обговорення цього питання.

США та ЄС розпочали переговори щодо гарантій для України

Як вдалося дізнатися журналістам, Штати надіслали європейським урядам опитувальник, в якому запитують, який внесок вони могли би зробити в гарантії безпеки України.

Окрім того, команда Трампа хоче знати, що конкретно членам ЄС потрібно від Вашингтона для того, щоб мати можливість зробити свій внесок.

Білий дім розраховує, що цей елемент оцінять чимало європейських лідерів, які дали зрозуміти, що можуть надати гарантії безпеки лише за підтримки США.

Які вимоги щодо підтримки з боку США, якщо такі є, ваш уряд вважав би необхідними для своєї участі в цих механізмах безпеки? Зокрема, які короткострокові та довгострокові ресурси, на вашу думку, будуть потрібні від США? — йшлося в одному із запитань.

За словами інсайдерів, європейці мають надати колективну відповідь на цей лист.

На цьому тлі деякі європейські лідери зберуться 17 лютого у Парижі на екстрений саміт щодо України.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?