У Гаазі на акції протесту затримали понад 1 500 кліматичних активістів — відео
Категорія
Світ
Дата публікації

У Гаазі на акції протесту затримали понад 1 500 кліматичних активістів — відео

У Гаазі на акції протесту затримали понад 1 500 кліматичних активістів — відео
Джерело:  online.ua

У Гаазі на кліматичному протесті поліція затримала 1 579 активістів. Протест 27 травня організував екологічний рух Extinction Rebellion, його активісти заблокували автотрасу А12 і вимагали скасувати субсидії уряду на видобуток палива.

Джерело: The Guardian

У Гаазі на акції протесту затримали понад 1 500 кліматичних активістів

Акція супроводжувалася нечисленними сутичками. Поліція застосувала водомети. За даними Extinction Rebellion, на демонстрацію зібралися сім тисяч людей. Вони вийшли з плакатами та піротехнікою. Дехто з активістів під час затримання чинив опір. Одного поліціянта навіть покусали.

Проти 40 затриманих порушено кримінальні справи про вандалізм, вони постануть перед судом. Серед затриманих були й медійні персони, зокрема акторка Каріс ван Хаутен, відома за роллю Мелісандри в серіалі «Гра престолів». Її вже відпустили.

Що відомо про Extinction Rebellion

Це вже сьома акція протесту Extinction Rebellion на тій самій ділянці автостради в Гаазі, неподалік від парламенту та будівель міністерств. 27 травня затримали найбільшу кількість людей.

Екологічний рух Extinction Rebellion відомий гучними акціями на захист клімату. Його вважають радикальним. Активісти ER били вітрини, приклеювали себе до асфальту в громадських місцях і навіть до картин у музеях, пошкоджували майно «Без снігу кататися не можна».

У Франції екоактивісти пошкодили снігові гармати на гірськолижному курорті «Без снігу кататися не можна». У Франції екоактивісти пошкодили снігові гармати на гірськолижному курорті , але в січні цього року рух змінив тактику — тепер активісти збирають великі мітинги і намагаються блокувати інфраструктуру.

Читайте також:

Категорія
Економіка
Дата публікації

Угода про надра. В уряді розставили всі крапки над "і"

Юлія Свириденко

 Адміністрація президента США Дональда Трамп уже передала команді українського лідера Володимира Зеленського проєкт економічної угоди про надра — наразі вона опрацьовується. Що важливо розуміти, йдеться лише про робочу версію.

Головні тези:

  • Українська влада активно формує власну позицію щодо угоди про надра з американськими партнерами.
  • Будь-які публічні дискусії щодо тексту цієї угоди завдають шкоди перемовинам.

Кабмін хоче досягнути консенсусу з США

З заявою з цього приводу виступила перша віцепрем'єрка, міністерка економіки Юлія Свириденко.

Вона дала зрозуміти, що наразі Кабмін налаштований досягнути консенсусу по угоді щодо мінералів з США, тому попросила ЗМІ утриматися від коментарів

За словами Юлії Свириденко, наразі йдеться про робочу версію документу, яка фактично відображає позицію юридичних американських радників.

Українська влада формує власну позицію, і зараз процес також формалізований.

Вона також наголосила, що Кабмін вийде з публічної позицією до парламенту, коли вдасться досягти консенсусу зі Штатами.

Коли буде необхідно, ми звичайно вийдемо з консультації до Верховної Ради. Будь-які публічні дискусії наразі щодо тексту цієї угоди завдають тільки шкоди перемовинам і нам заважають вести конструктивну дискусію з американськими партнерами.

Юлія Свириденко

Юлія Свириденко

Перша віцепрем'єрка, міністерка економіки України

Що важливо розуміти, 28 лютого угода про надра була готовою до підписання.

Однак публічна сварка президента США Дональда Трампа та українського лідера Володимира Зеленського у Білому домі призвела до того, що документ так і не підписали.

Категорія
Світ
Дата публікації

Професори Єльського університету Снайдер, Шор і Стенлі звільняються через політику Трампа

Снайдер, Стенлі та Шор залишають Єль
Джерело:  online.ua

Єльський університет залишають одразу три відомі критики президента США Дональда Трампа: професори історії — подружжя Тімоті Снайдер і Марсі Шор — а також професор філософії Джейсон Стенлі. Ці рішення були ухвалені на тлі атак нової адміністрації на вищу освіту у Штатах.

Головні тези:

  • Професори вирішили переїхати до Канади через негативний політичний клімат у Сполучених Штатах.
  • Тиск адміністрації Трампа на вищі навчальні заклади призвів до ряду змін у політиці та фінансуванні університетів.

Снайдер, Стенлі та Шор залишають Єль

Як зазначає Yale Daily News, професори залишають не лише виш — вони вирішили взагалі виїхати зі Штатів, поки при владі тут залишається Дональд Трамп та його команда.

Згідно з останніми даними, Снайдер, Стенлі та Шор перейдуть на посади в Університеті Торонто та будуть викладати у Munk School.

За словами Джейсона Стенлі, він був вимушений звільнитися через політичний клімат у Сполучених Штатах. Його також вразило те, як Колумбійський університет потерпає від атак з боку Білого дому.

Що важливо розуміти, команда Дональда Трампа пригрозила депортувати двох студентів, які брали участь у протестах у Колумбійському університеті, і відкликала 400 мільйонів доларів, виділених на фінансування досліджень вишу.

На тлі такого потужного тиску виш був змушений погодитися на низку вимог адміністрації Трампа, зокрема щодо перегляду своєї політики.

Марсі Шор офіційно підтвердила, що школа Манка давно намагалася залучити її та Снайдера і що пара серйозно розглядала пропозиції “протягом останніх двох років”.

Нагадаємо, Тімоті Снайдер є амбасадором UNITED24 — він багато разів публічно підтримував український народ на тлі війни, яку веде Росія.

Володимир Зеленський та Тімоті Снайдер (Фото: president.gov.ua)

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?