У Китаї фіксують спалах нового вірусу. Чи є загроза для України
Категорія
Світ
Дата публікації

У Китаї фіксують спалах нового вірусу. Чи є загроза для України

Інфекційне відділення
Джерело:  The Independent

У Китаї через 5 років після пандемії COVID-19 фіксують спалах нової респіраторної інфекції - метапневмовірусу людини. Лікарні стрімко переповнюються і влада змушена вводити обмеження. 

Головні тези:

  • У Китаї спалах нової респіраторної інфекції - метапневмовірусу, який фіксується в основному в північних провінціях, включаючи велику кількість дітей.
  • Метапневмовірус вже зафіксований у Великій Британії, Казахстані та Україні, де він може призвести до ускладнень у людей з ослабленою імунною системою.
  • Діагноз встановлюється за симптомами, але вірус поширюється повітряним шляхом, що робить необхідним вжиття заходів щодо профілактики та моніторингу в Україні.
  • Україна зареєструвала підтверджені випадки HMPV, проте реальна кількість випадків може бути вищою, що підкреслює важливість уваги до цієї проблеми.

Що відомо про спалах метапневмовірусу у Китаї

Зазначається, що найбільші показники захворюванності фіксують у північних провінціях Китаю. Зокрема, серед захворілих — велика кількість дітей.

У соцмережах публікують все більше фото та відео людей у масках у китайських лікарнях.

Наразі китайські ЗМІ порівнюють ситуацію з початком пандемії COVID-19.

Органи охорони здоров'я вживають нових заходів щодо моніторингу та боротьби з поширенням випадків пневмонії невідомого походження.

Однак офіційно в Китаї применшують небезпеку нового вірусу, заявляючи, що таке відбувається взимку щороку.

Порівняно з попереднім роком, захворювання виглядають менш важкими та поширюються в менших масштабах, — заявила представниця МЗС Китаю Мао Нін.

Що відомо про перші випадки захворювання на метапневмовірус в Україні

Зазначається, що респіраторну інфекцію під назвою метапневмовірус вперше виявили ще метапневмовірус. Вона викликає симптоми, аналогічні грипу або застуді, серед яких кашель, лихоманка, закладеність носа і втома.

Переважно хвороба протікає у легкій формі, однак може викликати ускладнення у людей з ослабленою імунною системою, а також маленьких дітей і людей похилого віку, у яких фіксують запалення легенів.

Вірус поширюється повітряним шляхом або через контакт із забрудненими поверхнями.

Випадки захворювання раніше вже були виявлені у Великій Британії, Казахстані та також в Україні.

За інформацією позаштатної представниці МОЗ Ольги Голубовської, в Україні зафіксовано 13 підтверджених випадків HMPV, однак в реальності їх може набагато більше.

Орієнтовний інкубаційний період — від 3 до 6 днів, а середня тривалість захворювання може змінюватись залежно від тяжкості, в середньому 7-10 днів, — пояснює Голубовська.

Вакцини проти HMPV або специфічного противірусного лікування — немає.

Категорія
Економіка
Дата публікації

Трамп анонсував введення мит США для всіх країн — коли саме

Трамп
Джерело:  Reuters

Президент США Дональд Трамп оголосить 2 квітня так званий «День визволення», який стосуватиметься всіх країн і мит Сполучених Штатів.

Головні тези:

  • Президент США Дональд Трамп планує запровадити нові взаємні мита для всіх країн у рамках тарифного плану «День визволення».
  • Трамп намір ввести комплекс взаємних мит проти країн, які стягують мита з експорту США, з метою відповіді на їхні дії.
  • Адміністрація Трампа буде зосереджуватися на тарифах стосовно країн з найбільшим торгівельним дисбалансом, проте конкретні країни поки не названі.

Трамп хоче ввести мита для всіх країн

Президент США Дональд Трамп заявив, що взаємні тарифи, які він має оголосити 2 квітня, стосуватимуться всіх країн.

Трамп під час спілкування з журналістами на борту літака Air Force One анонсував новий масштабний тарифний план, який назвав «Днем визволення».

Оприлюднити нові митні тарифи Трамп планує 2 квітня.

Радник Білого дому з питань економіки Кевін Хассетт раніше заявляв, що адміністрація зосередиться на тарифах щодо 10-15 країн з найгіршим торгівельним дисбалансом, хоча він і не назвав їх.

Трамп заявив, що запровадить комплекс взаємних мит проти країн, які стягують мита з експорту США, пообіцявши, що вони будуть відповідати митам цих країн.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?